Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība var nesodīta “audzēt kūlu” savā īpašumā

Lai pasargātu sevi un savu īpašumu, kā arī mazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu, glābēji aicina iedzīvotājus un pašvaldības savlaicīgi sakopt savus īpašumus. Glābēji novērojuši, ka pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir cīņa ar sekām. Ja rudenī lauki vai piemājas teritorijas un ceļu malas ir sakoptas, tad pavasarī nav kūlas, kurai degt. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina izmantot šo laiku, lai sakoptu vidi savai un citu drošībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēki interneta komentāros norāda, ka par nesakoptu īpašumu sods pienāktos arī Bauskas novada domei, bet par tādiem gadījumiem gan neesot dzirdēts. Neesot arī informācijas, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests būtu uz­rakstījis kaut vienu administratīvo pārkāpumu protokolu kādai paš­valdībai, kurai piederošajā īpašumā teritorijā degusi kūla. 

VUGD Zemgales reģiona pārvaldes komandiera vietnieks, Ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības nodaļas priekšnieks Raimonds Kudlis atklāja, ka šogad Bauskas novadā VUGD reģistrējis 21 kūlas ugunsgrēku, no tiem četri fiksēti Bauskas pilsētā – viens Bērzkalnu ielā (pašvaldības īpašums) un trīs Mēmeles ielā (īpašnieks neesot noskaidrots). VUGD statistikā netika iekļauts šī pavasara kūlas ugunsgrēks pie Mūsas gājēju tilta, jo par to netika ziņots. Iepriekšējos gados plaši kūla dega pašvaldības īpašumā Upmalas ielā, bet šogad ugunsgrēki nav izcēlušies.

Foto: aculiecinieka foto

R. Kudlis norāda, ka atbilstoši Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 55.pantā noteiktajam, par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību, tajā skaitā īpašuma nesakopšanu, kā rezultātā bija iespējama kūlas degšana, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu, piebilstot, ka katrs kūlas degšanas gadījums tiek izvērtēts un ne vienmēr tiek uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izvērtējot kūlas degšanas gadījumus Bauskas novadā, šogad par teritorijas nesakopšanu, kuras rezultātā bija iespējama kūlas degšana, VUGD amatpersonas pret divām fiziskām personām uzsāka administratīvo procesu. Bauskas novada domei līdz šim administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros nav izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods. Tajā pašā laikā, lai veicinātu teritoriju sakopšanu, Bauskas novada domei tika nosūtīta informācija par Bauskas novadā notikušo kūlas ugunsgrēku skaitu, kā arī aicinājums sakopt šīs teritorijas,” pastāstīja R. Kudlis.

Vienlaikus viņš norāda, ka VUGD nav kapacitātes, lai par katru kūlas ugunsgrēku tiktu ierosināts administratīvais process, tāpēc tiek izvērtēta ugunsgrēka platība, iespējamais apdraudējums utt.. Tajā pašā laikā pašvaldībai tiek atgādināts, ka tās teritorijā notiek kūlas degšana un lūgts situāciju risināt.

“Šobrīd ļoti ierobežoto cilvēkresursu apstākļos prioritāte ir veikt plānotas un neplānotas ugunsdrošības pārbaudes dažādus objektos (ražošanas objekti, izglītības, veselības, sociālās aprūpes iestādes, īslaicīgās izmitināšanas iestādes u.c.), lai savlaicīgi novērstu iespējamo ugunsgrēku izcelšanos,” paziņo R. Kudlis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Ha!Uzvaras pamatskolā zāle 1.septembrī bija līdz ceļiem.Teritorija nekopta.Kas tas par samnieku tur šancē?Kauns nav?Saimniekam atbildību jāprasa.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.