Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldībā var pieteikties līdzfinansējumam daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanai

Bauskas novada pašvaldībā var pieteikties līdzfinansējumam daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanai, liecina publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada saistošie noteikumi paredz, ka līdzfinansējuma apjoms ir 15% no atbalstāmo pasākumu kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā 15 000 eiro vienai mājai. Pašvaldība līdzfinansē energoaudita un tehniskās apsekošanas veikšanu, tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, kā arī energoefektivitātes pasākumu kopuma realizāciju.

Ar šiem saistošajiem noteikumiem energoaudita un tehniskās apsekošanas veikšanai maksimālais pašvaldības līdzfinansējums no 900 eiro palielināts līdz 2000 eiro.

Par 50% – no 2 000 eiro līdz 3 000 eiro – palielināts maksimālais līdzfinansējuma apmērs paskaidrojuma raksta izstrādei. No 3000 eiro līdz 10 000 eiro palielināts maksimālais līdzfinansējums būvprojekta izstrādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības kopējais līdzfinansējuma apjoms noteikumos minēto atbalstāmo pasākumu kopējām izmaksām ir saglabāts nemainīgs – 15 000 eiro vienai dzīvojamai mājai.

Uz līdzfinansējumu var pretendēt pašvaldības administratīvajā teritorijā esoša dzīvojamā māja, kurā ir ne mazāk kā četri dzīvokļi, tās kopējā platība nav mazāka par 200 kvadrātmetriem un tajā esošo nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no mājas kopējās platības.

Turklāt saskaņā ar Ministru kabineta noteikumos definīciju daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ir trīs un vairāk dzīvokļu ēkas, kurās ieeja dzīvokļos ir no koplietošanas kāpņu telpas, gaiteņa vai galerijas. Minētā tiesību norma neparedz, ka daudzdzīvokļu dzīvojamā mājai katram dzīvoklim var būt sava ieeja.

Bauskas novada pašvaldības šī gada budžeta projektā ieplānoti 30 000 eiro atbalstam daudzdzīvokļu māju tehniskās dokumentācijas izstrādei un energoefektivitātes pasākumu kopuma realizācijai, kā arī dzīvojamās mājas renovācijai, ja tās tehniskais stāvoklis normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzīts par bīstamu cilvēku dzīvībai vai veselībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.