Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldības darbiniekus prēmē ar 318 187 eiro

Bauskas novada pašvaldības darbiniekiem valsts svētku mēnesī – novembrī – prēmijās izmaksāti 318 187 eiro pirms nodokļu nomaksas, informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Minētā summa izmaksāta 1213 vietvarā strādājošām personām, lielākā aprēķinātā prēmija – 2225 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet mazākā – 17 eiro pirms nodokļiem. Prēmijas pašvaldībā maksātas laika posmā no šī gada 1. novembra līdz 21. novembrim, dažās iestādēs naudas balvas saņemtas arī pēc 21. novembra.

Kā skaidroja pašvaldībā, atbilstīgi likuma normām, saskaņā ar ikgadējo darbības un tās rezultātu novērtējumu darbiniekiem reizi gadā var izmaksāt prēmiju, kuras apmērs nedrīkst pārsniegt 75% no mēnešalgas, savukārt domes priekšsēdētājs netiek prēmēts.

Darbiniekus izvērtē un prēmiju apmēru nosaka saskaņā ar Bauskas novada pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikuma 73. punkta nosacījumiem: pašvaldības izpilddirektoram, izpilddirektora vietniekam – ar rīkojumu domes priekšsēdētājs, institūciju vadītājiem – ar rīkojumu pašvaldības izpilddirektors vai izpilddirektora vietnieks, ievērojot institūcijas pakļautību, pēc saskaņošanas ar domes priekšsēdētāju, bet institūciju darbiniekiem – ar rīkojumu attiecīgās institūcijas vadītājs pēc saskaņošanas ar pašvaldības izpilddirektoru vai izpilddirektora vietnieku, ievērojot institūcijas pakļautību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā norādīja, ka ikgadējā novērtēšana notiek vienu reizi kalendāra gadā un darbinieka darba izpilde tiek vērtēta, ja novērtēšanas periodā darbinieks nostrādājis ne mazāk par sešiem mēnešiem. Saskaņā ar Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora rīkojumu Bauskas novada pašvaldības darbinieku novērtēšana šajā reizē tika veikta par darba periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. septembrim. Ja šajā laika posmā darbinieks bija nostrādājis mazāk nekā sešus mēnešus, viņš nevarēja pretendēt uz novērtējuma prēmiju. Savukārt, ja darbinieks novērtēšanas laikā atrodas prombūtnē, novērtē pēc atgriešanās darbā.

«Bauskas Dzīve» lūdza pašvaldībai atklāt lielākās prēmijas (2225 eiro pirms nodokļu nomaksas) saņēmēju, trešdien, 6. decembrī, tika atklāts, ka dāsnākā prēmija izmaksāta Bauskas 2.vidusskolas direktorei Verai Grigorjevai 1548,60 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs par savu veikumu prēmijā saņēmis 749 eiro pirms nodokļu nomaksas (513,81 eiro pēc nodokļu nomaksas), pašvaldības izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka 669 eiro (479 eiro pēc nodokļu nomaksas), Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja Dace Šķiliņa 748 eiro (535,57 eiro pēc nodokļu nomaksas), Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska 792 eiro (567,08 eiro pēc nodokļu nomaksas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecumnieku apvienības vadītājai Dacei Šileikai prēmijā izmaksāti 679 eiro pirms nodokļu nomaksas (486,16 eiro pēc nodokļu nomaksas), Iecavas apvienības pārvaldes vadītājam Normundam Vāveram 551 eiro (394,51 eiro pēc nodokļu nomaksas), bet Rundāles apvienības pārvaldes vadītājam Aigaram Sietiņam 588 eiro (izmaksāti 409,25 eiro pēc nodokļu nomaksas).

«Prēmēšana darbiniekus motivē darba pienākumus pildīt profesionāli. Ja darbinieks sevi pierāda kā zinošu un profesionālu speciālistu, novērtējums nākamajā gadā var uzlaboties, veicinot darbinieka motivāciju turpināt strādāt vēl kvalitatīvāk arī turpmāk,» pateicības naudas izteiksmē nepieciešamību pamatoja Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļā.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (95)

 1. To, ko ietaupīja uz nesaremontētām ielām un ceļiem, ko neiztērēja bērnudārza rotaļu laukuma ierīkošanā, un vēl daudz kur citur, sadalīja sev prēmijās. Izcila federālā novada valdība.

  111
  2
 2. Visās valsts iestādēs prēmē darbiniekus, un paldies par to. Mazāk, vai vairāk dabūn visi.

  22
  63
 3. Jā, policijai ar dāsnas prēmijas policijas dienā maksāja, bet ne visiem. Pēc deguniem vērtēja.

  17
  4
 4. Kādam ir tas novads jāpārvalda. Kādam ir tie darbi jādara. Kādam ir par šo valsti savs darbs jāiegulda. Kādam ir jāiegūst izglītība, lai varētu strādāt pašvaldībā un valsts pārvaldē. Kādam pēcāk ir arī jāsaņem atalgojums par padarīto darbu. Saskatiet labo, piedalieties un iesastieties. Ejiet arī strādāt valsts pārvaldē un pierādīet, lauziet priekšstatu ka varat citādāk, iespējams labāk. Bet, atduroties pret to sūro realitāti, ka iedzīvotāji novadā ir tik cik ir, sastrādāt, saražot var tik cik var ar esošajām iespējām, iegūt pašvaldības makā ienākumus var tik cik var, jo izdevumi arī aug tik cik aug, sapratīs, ka viss nav tik vienkārši. Un, pateicieties par to, ka cilvēki, kuri strādā sabiedrības labā arī var saņemt pateicības vienreiz gadā!
  Sakārtojiet paši savu mājas priekšu pilsētā, novadā (negaidot kādus urbānus, traktorus, sniega vedējus) un arī tā taps skaistāka dzīve visiem kopā, tik darot, ne ķengājoties! Aizvediet omēm pilnvērtīgu pārtiku, ja reiz viņām jādzīvo pansionātos, nopērciet kaimiņu onkulītim malku, ja redzat, ka dzīvo viens un radi neatbrauc. Daudz kas vien ir no paša atkarīgs, tā ietaupot pašvaldības budžetu, lai ir redzami lieli darbi pēcāk. Bet liela daļa budžeta valstī arī aiziet tam, ka par vecajiem ļaudīm ir kādam jārūpējas, ja reiz paši nespējat to darīt savstarpēji ģimenē. Sāciet ar to mazumu savā lokā, lai izaugtu lielos darbos pašvaldībā, valstī.
  Darot labu, tiek jums atdarīts ar labu! Atraduši par ko ķengāties cik ko kurš saņēmis….

  54
  75
 5. Zane,
  rakstāt Jūs pareizi, bet man nepatīk, ka tiek atbalstīti projekti, kas ir vajadzīgi šauram iedzīvotāju lokam – ceļš uz Ziedoņiem, Mežotnes kultūrtelpa, Rundāles kaut kāda tur pienotavas ēka un avoti, bet izveidot bērnu skeitparku, nomainīt bērnu iekārtas Saulītes bērnu dārzā, sakopt pilsētu un citas vajadzīgas lietas nevar.

  83
  1
 6. Diez ar ko atšķiras pašvaldības bērnudārzu aukles, ja neesi nostrādājusi iestādē gadu, prēmija nepienākas. Savukārt audzinātājas nenostrādājušas gadu, prēmiju saņem. Nu cilvēcīgi, tas nav smuki.

  36
 7. Jā, tikai saimniekot arī ar tiem līdzekļiem, kas ir (un pat vēl jo vairāk tieši tāpēc, ka to ir tik, cik ir) vajadzētu saprātīgi un lietderīgi. Un pašvaldībai gan man nekas nav jāatvieglo, jo es maksāju nodokļus. Un, ja redzu, ka tie tiek izlietoti bezjēdzībās, man nu nemaz nešķiet, ka man vēl kaut kas papildus būtu jādara, lai atvieglotu pašvaldības dzīvi.
  Un ar tekstiem – strādā sabiedrības labā – uzmanīgi. To, iespējams, vajadzētu vēl apskatīt attiecīgām kontrolējošām institūcijām, kā labā, kas notiek.

  53
  1
 8. Saskaņā ar skolēnu pārvadāšanas noteikumiem autobusā jābūt pieaugušajam ar pedagoģisko izglītību, kas nodrošina kārtību, lai audzēkņi, īpaši jaunāko klašu bērni izkāptu savā pieturā, aizmirsto mantu atgriešanu īpašniekam, lai lielākie neapceltu jaunākos utt., utm.
  Vai Bauskas novada pašvaldība ievēro likumu? Vai uz bērnu rēķina ietaupīto sadala darbinieku starpā?
  Vai Bauskas reģiona uzņēmēji Ziemassvētkos piešķirs prēmijas? Cik lielu summu viņi spēj atļauties šim mērķim? Kā komersanti vērtē prēmiju summas lielumu?

  34
 9. Pēc labi padarīta darba pats sev var pasist pa plecu, esam godīgi nopelnijuši.
  Priecīgus Ziemassvētkus jums arī……

  16
  3
 10. Raksts jau izskan tā, ka tikai Bauskas novadā prēmē.
  Būsim reāli, prēmijas maksā, iespējams, pilnīgi visās valsts iestādēs, arī ministrijās un Saeimā.

  13
  13
 11. Jā, valsts “aparāts” ir uzblīdis. Vai mums nav lielākās administratīvās izmaksas attiecībā uz vienu iedzīvotāju no visiem novadiem?

  40
  1
 12. Nebūtu pēdējais laiks samazināt šo iestādi jo lielākā daļa nemaz Bauskā nestrādā un viņi šeit tikai dzīvo un ši iestāde ir tikai ķeksīša pēc.

  41
 13. un kā vēl maksā!! varēs atkal plivinaties pa siltām zemēm. un kipa,pieredzes apgušanas braucieniem..))-

  32
 14. Vislielākie ēzeļi ir Bauskas novada iedzīvotāji, jo, kad jāiet vēlēt aiziet ceturtā daļā un ievēl tos pašus, ko iepriekšējos 20 gadus.

  44
  3
 15. un jūs visu laiku gaudāties, ka papucis slikts, tāds un tāds. Nākamajās vēlēšanas, kaut ar 25% mūsu balsu viņa dāsnums tiks atalgots un ar to pilnīgi pietiks.

  11
 16. Iepazinos ar attiecīgajiem atlīdzības noteikšanas un prēmēsanas noteikumiem, Bauskas novada budžetu un vēl dažiem dokumentiem, piemēram, Bauskas novada pašvaldības 2022.gada publisko pārskatu, atsevišķiem revidentu un Valsts kontroles ziņojumiem.

  https://www.bauskasnovads.lv/lv/media/16194/download?attachment
  https://www.bauskasnovads.lv/lv/media/2573/download?attachment
  https://www.bauskasnovads.lv/lv/media/20607/download?attachment
  https://www.lrvk.gov.lv/lv/getrevisionfile/29653-lrF-PwLWjPFlz4PSsP2ifmVLofX68cru.pdf

  Nav komentārs konkrēti par šiem dokumentiem, bet būtību. Un skatoties no malas uz novadā paveikto.

  Saskaņā ar sniegto info, prēmiju apmēru nosaka atbilstoši darbinieka ikgadējam novērtējumam, kur ir jāsavāc noteitks punktu skaits, tad attiecīgi aprēķina un var noteikt prēmijas apmēru. Lūk konkrēti frāzes no vērtēšanas kritērijiem:

  “Parasti ievēro kārtības noteikumus, tai skaitā ievēro darba laiku. Par darba
  kavējumiem ziņo tiešajam vadītājam”.
  “Atbilst prasībām. Amata pienākumi visā novērtēšanas periodā un visos
  kritērijos tiek veikti atbilstoši prasībām. Darba kvalitāte un darba
  kultūra, kā arī darba rezultāti pilnībā atbilst gaidītajam, efektīvi izmanto
  darba laiku un veic visus uzdotos uzdevumus laikā”.

  Tātad ja Tu normāli nāc uz darbu un dari to par ko Tev maksā – Tu jau saņem līdz 65% no algas lielu prēmiju. Un ja gadījumā Tavam “tiešajam” darbu vadītājam liksies, ka Tu centies nedaudz vairāk kā prasa, tad jau 75%.
  Un nekur neiet runa par kaut kādu izmērāmu sasniegto rezultātu vai izpildi/neizpildi. Un kur nu vēl par kaut kādiem ieturējumiem vai personisko atbildību.

  Izmaksāto prēmiju apmērs ir aptuveni ir aptuveni 8-10% no kopējiem budžeta izdevumiem atlīdzības sadaļā. Tas nozīmē, ka sastādot budžetu ar izdevumu pozīciju atlīdzībai šis kopējo prēmiju apmērs jau default ir ticis paredzēts. Tātad mēs zinam, ka nākamajā gadā mēs strādāsim nedaudz vairāk kā prasa un mums vajadzēs prēmijas. Tā tas izskatās no malas. Jā, atsevišķām darbinieku grupām algas ir zemas, darba apjoms liels, bet tad lai vadība arī atklāti saka, kas par ko ir prēmēts, nevis 1200 cilvēkiem katram par kaut ko pienācās.

  Un, izlasot šos atlīdzības noteikumus, īsti nav skaidrs, kādu kopējo atalgojumu un labumu grozu saņem pašvaldības darbinieki, jo papildus atlīdzībai pienākas piemaksas, prēmijas un naudas balvas, pabalsti, atvaļinājumi un apmaksātas brīvdienas, kompensācijas un apdrošināšana.

  Piemēram punkts:
  “100. Papildus Darba likumā noteiktajam, darbiniekam var piešķirt papildatvaļinājumu līdz 7 darba
  dienām pēc pilna ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma izmantošanas”.
  Un to izvērtē atkal saskaņā ar augstāk minēto novērtējumu.. Tad sanāk 4 plus vēl 1,5 nedēļās apmaksāts atvaļinājums?

  Varbūt pašvaldība šos novērtējumus saņemtos publiskot? Bez uzvārdiem. Amata katagorija un novērtējums.

  23
 17. Okmanis un vēl pāris deputātu, savulaik, brauca pēc pieredzes uz ASV. Interesanti, viņi arī budžeta iestādēs strādājošos tā sveic gada nogalē? Redakcijā taču strādā angļu mēlē runājoši. Varētu uzrakstīt īsu vēstulīti.

  21
 18. Labi, ir prēmijas. Tad, lūdzu, KPI uz galda, lai visi iedzīvotāji redz vai vismaz nojauš, kādi mērķi ir sasniegti.

  31
 19. He, man te patika komentārs par to ka ir jāiegulda darbs lai iegūtu labu izglītību un strādātu pašvaldībā. 🙂 Realitātē valsts un pašvaldību sektorā lielām masām ieplūst tie kam nav pieprasījums privātajā, resp. izglītība un specifiskās prasmes ir tik izplūdušas, ka praktiskajam darbam nenoder. Humanitārā izglītība, LU, RPIVA, LLU utt. No šīs masas tikai retais ir sakarīgs speciālists, pārējie būtībā ir pienes-padod, tikai ķieģeļu vietā papīri. Laba indikācija šim ir tas, ka politikas plānotāji vienmēr kaut ko noguļ un kad Eiropas savienība sadod pa ausīm, tikai tad sāk reaktīvi strādāt. Mūsu novadā jau arī nu ir kaitinoša nekompetence kā piemēram – mārketings un sabiedriskās attiecības, līdz gandrīz kriminālam, kad vārda tiešā nozīmē nomet zemē miljonus – lasi Grantiņu poligons. Interesanti ka šo miljonu liktenis nevienu neinteresē, lai gan tā bija superrupja plānošanas kļūda.

  30
 20. Ak dievs, šajos trakajos apstākļos ir cilvēki kas jau ar labu atalgojumu saņem prēmijas! Kurp virzāmies?

  35
 21. Tak pie velna, nu vismaz būtu klusejuši kauna nav vēl par to lepoties? Laikam jau Naudas ir tik daudz kā nekad?

  27
  2
 22. Nosauciet Latvijā vienu augstskolu, kurā izglīto superīgus pašvaldību vadītājus.
  Ejiet un mācieties, pierādiet,ka variet vadīt pašvaldību, lai visi iedzīvotāji būtu apmierināti.
  Un vēl! Nosauciet kaut vienu pašvaldību, kurā visi iedzīvotāji ir apmierināti Artas darbu!

  9
  31
 23. Jtr, nu nav jau gan Mežotnes baznīca elitārajiem. Tur ir daudz īres, ļoti apmeklēti rīkotie pasākumi. Un nav neviens dzīts ārā.

 24. Salūts nebūs, gaismiņas pie laternām nebūs, parks izgaismots nebūs. A ko man tās ierēdņu prēmijas es vismaz salūtu redzu un gaismiņas laternās redzu a šo naudu savāc prēmijās un nekā neiepriecina nevienu. VIsmaz privātie iekar lampiņas pie mājām un mēģina kaut ko savādak. Kas te viss tumš un paši siltajās zemēs Ziemassvētkus svinēs un sagaidīs Jauno gadu. Varējāt labāk to naudu uzdāvināt trūcīgajiem iepriecināt ar kaut bisķīti. Darbi nekādi nav padarīti nerunājot par pamata darbiem. Ja nebūtu kāds pasūdzējies pa tiltu uz Ķirbaksalu un laipas pie dambja viss tas tiktu ar ledu aizskalots projām.318 187 ??? Tur saluts sanak un Bauska izgaismota utt 😀

  22
  3
 25. Ejiet pastrādāt uz Novadu un saņemsiet.Tikai ne jau visi saņem 75%.Tas atkarīgs no nodaļas vadītāja (reizēm kā cilvēks viņam patīk).Diezgan skumja un reizēm pat apvainojoša ir šī prēmiju dalīšana.Liela daļa saņem 25%.Ja godīgi,labāk nebūtu tādu prēmiju vispār.Kāpēc,ja tur ir tik labi,tik daudz vakanču.Cilvēki iet prom.Novadā nestrādāju.

  10
  2
 26. Okmaņa kungs,paldies!Beidzot direktoriem arī normālas prēmijas!
  Iepriekš darbiniekiem lielākas kā vadībai bija.
  Paldies!
  Mēs tik par jums balsosim.

  2
  10
 27. Okmaņa kungam būtu jāsakārto saimnieciskie darbinieki iestādēs.Vienā otrā skolā saimniecību vada degradējušies alkaholiķi,kas sēž uz slimības lapām.
  Kas tie par ģimenes ārstiem,kas dod lapas degradējušiem dzērājiem?
  Vadība piesedz,saka ,ka labosies.Tā turpinās gadiem.Kolektīvs savilcies,tūlīt būs raksts jums,Okmaņa kungs!
  Kā nav kauna tādam darbiniekam cilvēkiem acīs rādīties?Tāds naids no katra skata.
  Šausmīgi.Iestāde darbojas tikai uz citu cilvēku entuziasma.
  Esam jums uzrakstījuši vēstuli ar 45 parakstiem.
  Drīz saņemsiet!

  11
  1
 28. Ko gribat lai Ābelnieks vai Jātnieks vada novadu?Nu nē!Es par Okmani.
  Neslēdziet skolas!Būs ok!Tad par jums.

  3
  16
 29. Ja runājam par saimniekiem iestādēs,tad manuprāt,vajadzētu pāris saimniekus uz novadu.Ar pienācīgu atalgojumu un izglītību.
  Citādi visādi salašņas,bez izglītības,neprot pat skrūvi ieskrūvēt,vai rokturi nomainīt.Tādi nekam neder.Laba alga un Zelta rokas,tā ir vērtība.
  Nost ar dzērājiem!

  10
  1
 30. Prēmē visus,ja ir nauda.Viss atkarīgs no budžeta iespējām iestādē.Nauda ir..ir prēmija,naudas nav…nav prēmijas.Ko var skaust!Kauna nav.
  Ejiet un piesakieties uz amatiem,bet nē…rej kā suņi.
  Paldies,Okmanīti!

  5
  13
 31. Ukraiņi “lej asinis”, lai virs mums būtu mierīgas debesis, bet Bauskas novada pašvaldība izšķērdē teju pusmiljonu. Alkatīgie mietpilsoņi.

  8
  6
 32. Varbūt visiem novada darbiniekiem būtu apsverama ideja, ka to niecīgo algu un smieklīgo prēmiju sataupīt uz vienu mēnesi, un aiziet streikā uz kādu pusotru mēnesi. Apstādinot visu- pilsētas uzraudzību no pašvaldības policijas, pabalstu izmaksu, kas skaitās no novada budžeta, skolotāju algas, kas apstādinātu skolas un bērnudarzus, jebkāda veida pašvaldības pakalpojumus. Un, tad lūgt tiem visiem komentētājiem, kas domā, ka pašvaldība neko nedara, iznākt saulīt un savest visu to kārtībā pēc savas loģikas. Gudri d…st, nav malku cirst. Mīļie Baušķinieki, drīz Te neviens vairs negribēs ĵūsu labā strādāt, un tā būs nevis akcija, bet realitāte! Kultūras nodaļai ir pagarināta vakance, jo neviens vairs negrib ar jums strādāt! Bauska grims arvien lielākā tumsā un nolemtībā- un vainīgi būs tie pāris komentētāji, kas izraisa nolemtības un vemšanas refleksu strādāt pie un ar jums! Ir konstruktīvas kritikas metodes, piekrītu, ka PR nodaļa vēl vairāk ir šo plaisu radijusi ar savu sniegpārsliņu, bet realitātē ļoti daudz ir nepamatas kritikas. Prēmija – smieklīgi, tur daudzi pat konta ieskaitā to vispār nepamana! Bauska- sāciet meklēt un saskatīt arī labo, jo pretējā gadijumā apēdīsiet paši sevi!!!

  11
  16
 33. Nu nevajadzētu biedēt ar to ka darbinieki čakli un iejūtīgi un izejot streikā viss apstāsies un tas ir arguments. Tikpat labi var apgalvot, ka būtu froši pašvaldībai uz nullīti nogriezt publisko naudu un tad alga čaklajiem darbarūķiem būs nulle. Tad mby bišķi vairāk dažiem nāks apskaidrība, ka tie ir publiskie līdzekļi un ja iedzīvotāji kaut ko dzen uz priekšu, tad vnk nomudīt birokātijā ar domu kā gribam tā daram. Tāpat visādu idiotisku stratēģiju pasūtīšana šaraškinu kantoriem (kur tā kā pašiem būtu jārada), kaut kāda stulbošanās ar parku, tā pati izgāztuve par kuras kļūdu maksās visi novadi, lai gan s…dus savārīja kaut kas kaut kur Bauskā (bez vārda un uzvārda protams). Nu nau ja arī glīti ja vadošie darboņi vizinās ar darba auto uz mājām un bodi. Ja čaklie darbrūķi zinātu, ka viņu alga ir publiskie līdzekļi, tad it kā šitādām lietām nevajadzētu būt, bet būtu tā kā jāsadarbojas ar iedzīvotājiem un pašiem motivētāk jāstrādā. Kā sanāca, ka visur apvienošanaš rezultātā darbinieki samazinās, bet teitan pieaug. Kā iraid tas rīmējas ar motivāciju? Ar ko atšķiras konkrēti pašvaldība. Kas ir slikts atlaižams darbinieks – tāds kurš ievāra reālu kriminālu, bet ja vnk ēd bulciņu un dzer kafe, ierodas darbā laikā, tad viss ir ok. Protams, ka tie kuri dara reālo fizisko darbu ir vienkāršāk, ir konkrēti darbi vai ir vai nav izdarīts. Bet kabinetos, tur jau tā lielākā prēmija un lažas slēpjas.

  9
  1
 34. cool par pakalu atsedesanu un neko nedarisanu, un kad vel darbs pa blatu dabuts, ne pasa spekiem, cool. KNAB darbiņš.

  10
  1
 35. Arī no šo domes darboņu algām tiek ieturēts IIN( un pilnā apmērā), un ņemot vērā, ka ļoti liela Latvijas daļa nevēlas maksāt nodokļus, tad pa visam droši šos publiskos līdzekļus realitēt Latvijai sagādā tieši valsts iestāžu darbinieki, bet tie, kam viss ir slikti, kur vien iespējams šmaucas un mēģina atrast kā nodokļus šim publiskajam sektoram nenomaksāt, ieteiktu paklusēt. Būtu ļoti ieintriģejoši VID uzdot izpētīt daļu šo aktīvo komentētāju līdzekļu plūsmu!!!:)

  4
  11
 36. Jā un vēl. Kā tas jocīgi vienmēr sakrīt. Tad kad valstī iet slikti tā palielinās darbinieku skaits un pēc brīža indeksējas atalgojums. Tagad IKP būs -0.6, kopējie ieņēmumi budžeta samazinās, bet parādās prēmijas. Kaut kā personiskajos ģimenes budžetos kad jāsavelk jostas, gluži nesāk šikot, jo tomēr tā ir sava nauda, kura jāskaita, jo tā ir galīgs un absolūts lielums. Bet ja tā ir publiska, tad jau it kā var, vai ne – tā teikt bezsaimnieka līdzekļi? Piedevām ja iedzīvotāju pārstāvis legāli ir arī darba ņēmējs iestādē kuru viņam kā deputātam vajadzētu uzraudzīt. Sanāk tā, hops tagad esmu deputāts un rūpējos par iedzīvotājiem un pēc brīža, oi nu tagad es jums deputātiem atskaitīšos par to ko esmu padarījis. Kaut kas šajā sistēmā ir aplams un es teiktu, ka aplami ir tas, ka daudzi ir pārpratuši kur un kā interesēs viņi strādā un to var redzēt pēc attieksmes. Bet nu diemžēl – pagaidām paliek dūšīga nopelšana un tad jau vēlēšanas. Bet atkal – avīzē uzbūvēta skola, es kā vadītājs griežu lenti, tante domā – ahā viņš pats to skolu par saviem līdzekļiem uzbūvējis, nu tad jau iebalsošu par šo čaklo. Mandomāt, vai nu tu esi deputāts vai darba ņēmējs – uz diviem krēsliem sēdēt nevar, tad viss saiet dēlī, kā manuprāt arī ir noticis.

  10
  1
 37. Tā un par nodokļiem lūdzu nevajag d….t. Tas, ka šajā novadā lielākais nodokļu maksātājs publiskajā sektorā ir nevis tāpēc, ka tur ir pašaizliedzīgs un nesavtīgs darbs, bet tāpēc ka aparāts ir nedabiski liels uz privātā sektora fona. Tā teikt sanāca no efekta defekts. Ar to vispār nav ko lepoties un kaut kur šajā lietā kājas aug arī pašvaldības plānošanā. Un stulbības esence manuprāt bija atrodama kaut kādā stratēģijā, kur ierakstīts pie uzņēmējdarbības – lepnu un čotka – lielākais darba devējs publiskais sektors – lasi pašvaldība. Ē, te rādās vienai personai arī bišķi šīberis aizbraucis tajā pašā virzienā – tieši tas par ko domāju – jūs esat nekas, mēs te esam galvenie un kruķījam lietas un pēc tam krokodila asaras – par ko mūs tā. A vot tā.

  10
  1
 38. Realitātē daudziem ir nepareizs priekšstats, kas ir valsts iestādes darbinieks, jo uzskats, ka tas ir darbinieks kurš kaut ko ir parādā sabiedrībai un tiešā veidā ” kalpo”, izdabā, ir vergs sabiedrībai un nav pelnījis vairāk kā maizi un ūdeni ir bīstams signals potenciālajiem spējīgajiem un izglītotajiem darbiniekiem – jūs esat nulles un nolemti apdi…! Bet dzīve jūs visus gudros d… izmacīs, kaut vai tik tālu, kad valsts pārvaldē, jums kā apkalpojošas personāls, nodokļu inspektors, policists – pretī stāvēs Fišeri un Bobo(lai viņam tur augšā viegli).

  3
  5
 39. Nu nenocietos. Mums pārvaldē arī lielajā Rīgā, ir šitādi darbinieki un mentalitāte, kuri uzskata, ka vot mēs godīgi un viņi visi ir krāpnieki, kuru ieņēmumus vajadzētu pārbaudīt VID. Tad sataisa visādu birokrātiju, lai vētītu un ‘vetītu potenciālos zagļus. Un lai šo birokrātiju uzturētu ko vajag? Pareizi – papildus darbiniekus, un papildus darbiniekiem vajag uzraugu utt. Un aparāts ir uzbūvēts liels un visu uztur to privātie. Tādus darbinekus ir jāravē ārā no sistēmas kā nezāles – tieši šādus. 😉 Soms brīvā rokrakstā iesniedz lūgumu un saņem palīdzību. Pie mums tas pats soms prasa, es pats uzrakstīšu, ops pēc brīža – sorry man te 10 lapas jāaizpilda, palīdzi. Lūk latvju publiskie čaklīši.

 40. Praksē un pēc ļoti daudz gadiem nostrādiem ViD ir skaidri nojaušams, ka nevajadzētu daudz resursu un darbinieku papildus nopūli – ātri pārbaudot atsevišķus komentētājus, tajā publiskajā sektorā ieripotu smuka naudiņa, kas nav tikusi nomaksāta oficiālajos nodokļos!!!

  3
  7
 41. Tāks, uzmanīgāk ar vārdiem. Lai pārbaudītu dažus komentētāju ienākumus – iestādes ierēdnim ir jābūt adekvātam pamatojumam. Ja izrādīsies, ka pamatojums nebija adekvāts, tad par to ieslēdzas vismaz divi panti par kuriem abiem var izlidot no iestādes ka nočaukst vien. Ja šāds cilvēks komantāros uzraksta, ka viņš hipotētiski varētu šādas darbības veikt, tad tas ir ļoti nopietns un sodāms pārkāpums.

  7
  1
 42. Tieši tādu cilvēku kā Jūs dēļ liela daļa iedzīvotāju balso ar kājām uz ārzemēm.

 43. Kas tik šajos komentāros neatklājās! Iesaku novada ēkā sēdošajiem darba veicējiem cītīgi un uzmanīgi izlasīt un ar steigu laboties!

  5
  0
 44. Kāpēc tad tā X skolas vadība neatlaiž to dzērāju? Sen jau to vajadzēja izdarīt. Tiešām, apbrīnojams kolektīvs, kurš to visu gadiem pacieš un dara visus darbus viņa vietā.

  8
  2
 45. Daļai lielsaimnieku darbinieku – smaga fiziska darba veicēju – uz papīra ir minimālā alga. Reāli saproti, ka, lai cik cilvēks būtu altruistisks rauties cita privātā rūpala labā, par minimālo algu taču “neplēš” sevi uz pusēm. Grāmatveži VID nodod papīrus. Dienests redz ainu, nav jau muļķi, saprot taču, kas notiek, bet reakcijas nav. Tāda ir valsts attieksme.
  Ja līdz tam spēj aizdomāties mājsaimniece, tad par ko vispār ir runa?! VID spējīgs karot vien ar darba ņēmējiem un, kā redzams, komentāros draudēt.

  5
  1
 46. Valsts (tajā iekļaujas pašvaldība) pārvaldītājiem nav izpratnes, kurp ejam. Vecie “kadri” mēģina, bet sanāk kaut kas līdzīgs padomijā iekaltajam. Ejiet taču beidzot pelnītā atpūtā! Tomēr laikam jau nekā cita dzīvē nav kā tikai vara.

 47. Jau plānojot jauno budžetu, pašvaldība ieplāno prēmiju summu, gadu no gada, neievērojot likumu. Piemēram, skolēnu pārvadājumos jau pirms sešiem gadiem bērni “vizinājās” pa pagastiem stundu bez pieaugušā uzraudzības. Daži lielie ilgstoši ļauni apcēla pirmklasnieku, bet skolas pārstāvji tik noskatījās. Uzrakstot sūdzību pašvaldībai, situācija nav mainījusies. Iespējams, atkal kas līdzīgs notiek skolēnu autobusos, bet amatpersonām “pie kājas”.

  3
  1
 48. Kaut daļu būtu novirzījuši bērniem ..skolā grāmatas nevar nopirkt jo nav līdzekļu..bērni ekskursijās nav vēsti jau kuri gadu jo nav līdzekļu..bet kungiem prēmijām vienmēr pietiek..skumji

  13
 49. Šķiet, ja strādā pašvaldībā, tad tik ilgi līdz “nes ar kājām” pa priekšu. Dažs labs slodzi vairs netur, bet amatu neatstāj. Tāpēc rada apkārt “stutes” – vēl amatus- lai tik nevajadzētu “celties” no krēsla. Lai nu ko, bet imitēt darbu vietējā administrācijā prot izcili.

 50. novada lielākā uzņēmuma- pašvaldības, smagi kā zirgiem strādājošo darbinieku prēmijām atrasts gandrīz trešdaļa miljona eiro! Kur nu mūsu uzņēmējiem, tostarp arī lielzemniekiem ar pašvaldības speciālistiem spēkiem mēroties? Viņiem taču jādara viss, lai, maksājot saviem darbiniekiem tās minimālās algas, spētu šos savus darbiniekus uzturēt pie dzīvības, lai savukārt no viņu maksātajiem nodokļiem, bez domes speciālistu algām, tiem vēl prēmijas sanāktu. Prēmijas, par kādām privātā uzņēmuma strādnieks, vai ik katrā savā darba vietā, nav dzirdējis vēl kops “padomju laikiem”.

  9
  1
 51. Kā var rakstīt ka saimniecību skolā vada degradējies alkaholikis, nosauciet vārdu un uzvārdu un skolu ja esat tik drosmīgs, arī savu lūdzu, tāpēc beidzies runāt aiz muguras

  6
  2
 52. Pēc komentāriem šeit un Feisbukā var secināt,ka ir kauns,ja cilvēks strādā Novadā.Visi redz esot sliņķi,krēslu deldētāji.Neviens,kas tur nav strādājis,nezin darba apjomu,bet bļauj visādas riebeklības par cilvēkiem.

  4
  3
 53. Anonīms2
  Novada dome arī gadiem pieturēja juristuteli dzērāju.20 gadus,ja kāds atcerās.
  Cilvēciskais faktors Domā,ka labosies!
  Bet nu jau viss.

 54. Edie2
  Ja šim x būtu sirdsapziņa,tad sen būtu uzrakstījis atlūgumu.Zolīdi,korekti un ar godu.
  Tad varētu teikt,ka tomēr ir saglabājies goda prāts un varētu pat cienīt.
  Bet lai veicas.Strādāt kolektīvā kur visi neieredz …briesmīgi.
  Vadībai iesaku uzklausīt kolektīvu un rīkoties.
  Ja nav neviena no 30 cilvēkiem kurš var pateikt kaut vienu labu vārdu,šausmīgi.
  Kā pats jūtas šādā situācijā.Nicināms cilvēks!

 55. Edie4
  Ja saprotu pareizi no vienas iestādes jau izmeta x personāžu.
  Nu gan!Ko Rundāles direktrise domā,kā iziet no situācijas.
  Saprotu runa par Rundāli,ja?

 56. Prēmijas maksā visiem,ja ir nauda.
  No nākamā gada nebūs vairs nevienam valsts iestādē strādājošiem.

  1
  1
 57. Ja ir kādas problēmas vienā iestādē, tās vajag atrisināt tur uz vietas, nevis izplatīt baumas, ka tā ir citās iestādēs. Novada juristi- palīdziet šīm divām skolām un atlaidiet. Un viss. Lai strādā te, kuri ir godprātīgi un disciplinēti.

  2
  1
 58. Cienījamais, A. Okmaņa kungs! Piemēram, Ķekavas pašvaldība nodrošina drošus skolēnu pārvadājumus likumu noteiktajā kārtībā. Kāpēc viņi ievēro likumu, bet Jūsu vadītā pašvaldība ne? Ja, piemēram, notiek ceļu satiksmes negadījums, cerēsim, ka tā nebūs, tomēr, kurš atbild par skolēnu autobusa pasažieriem? Vai šoferis? Ja autobusā kāds/i izsmej, apceļ, apsaukā, grūsta vai kā citādi dara pāri citam/iem bērnam/iem, kuram tas jāpārtrauc? Vai šoferim, jo viņš nereti Bauskas novada skolēnu autobusos ir vienīgais pieaugušais? Ai, ai, pašvaldības vadītāj, labas algas un prēmijas tik daudz amatpersonu saņem Jūsu vadītajā vietvarā, bet tā riskējat ar vēlētāju bērniem? Tik daudz gadus strādājat, bet par iedzīvotāju pašu dārgāko Jums vienalga!
  Ja Jūsu vadītajā pašvaldībā lielākais darbadevējs ir publiskais sektors, tad tautsaimniecības attīstība cietusi pilnīgu sakāvi.
  Ja Jūs tik ciniski izturaties pret bērnu drošību, trūkst vārdu citiem argumentiem! Kaut gan, protams, savulaik liedzot Bauskas novadam pārņemt “Saulespuķes” bērnudārzu, Jums arī bija pilnīgi vienaldzīgas vietējo iedzīvotāju intereses.
  Jūs nebaidieties ar tik sliktu karmu dzīvot?

 59. Vai A. Okmanis, kā Bauskas novada pašvaldības vadītājs, rūpējas par visa novada līdzsvarotu attīstību, vai tālredzīgi novirza administratīvos, finanšu, kapitālieguldījumus Rundāles apvienības labumam?

 60. “Paldies
  Visās valsts iestādēs prēmē darbiniekus, un paldies par to. Mazāk, vai vairāk dabūn visi.”
  Visi? Ko darīt tiem, kuri nestrādā valsts iestādēs, bet godīgi un apzinīgi strādā privātajā sektorā? Uzņēmēji tērē pašu nopelnīto, jāatlicina attīstībai, jāatjauno nolietotais. Daudzi gribēdami nevar atļauties tik dāsnas prēmijas. Ko viņiem pašvaldības rīcība nodara? Ko tā mums visiem parāda – budžeta naudu var tērēt kā ienāk prātā! Visiem, kuri tā rīkojas, jāizveido pašiem savi uzņēmumi un jāmēģina nopelnīt kaut minimālo algu! Taču tam Jūs esat par vārgu! Cita naudu skaitīt un tērēt nav liela māksla.

 61. Karstajam ūdenim ir jābūt 55 grādus karstam! Reāli ir 45 grādi.Atmaksājiet noblēdīto summu par karsto ūdeni! Ja cilvēki sāks slimot ar leģionāru slimību, kas rodas nepietiekami karsta ūdens sistēmās, tad kas un kā atbildēs?! BS arī ievilkts superkukā? Cāzers izdomājis kā ekonomēt? Atkritumu m3 un tonnu blēdības, karstā ūdens temperatūru blēdības un prēmija sanāk? Viesstrādnieki un lauķi….

 62. Ko VIDs var teikt par šausmu festivālu visu nodokļu nomaksas rezultātiem un pašvaldības lomu šajos festivālos?

 63. Saņēmušajiem šo naudu vajadzētu pārskaitit valsts parada dzēšanai,bet ja savādāk,tad kauns un negods viņiem.Neviens darbinieks nav neko īpašu izdarījis,lai šķerdētu nodokļos samaksāto naudu.Kaut kas ārprātigs par visu notiekošo .

 64. Ļoti labi ka maksā prēmijas!Paldies Okmanim!
  Un jūs beidziet riet un apsaukāt Okmani.Labs saimnieks savā novadā!
  Domā par cilvēkiem!

  1
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.