Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldību pametīs juridiskā un iepirkuma departamenta vadītāja Eva Upīte

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) sava biroja vadītāja amatā plāno virzīt Evu Upīti, aģentūrai LETA apliecināja Kučinskis. Upīte bija Kučinska padomniece juridiskajos jautājumos laikā, kad viņš ieņēma premjera amatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Upīte šobrīd vada Bauskas novada domes juridisko un iepirkumu departamentu. Viņa “Bauskas Dzīvei” apliecināja, ka pieņems piedāvājumu vadīt ministra biroju.  “Varu pateikt, ka tas nebija viegls lēmums, bet pēc attaisnotas prombūtnes, atsākot pildīt darba pienākumus secinu, ka nevaru mierīgi noskatīties uz to, kā valsts līmenī tiek ieviestas reformas. Katra pašvaldība, iestāde problēmas priekšā ir viena, tā nav profesionāla pārmaiņu vadība. Reformas ir nepārdomātas, tās netiek saturiski vadītas, nav stratēģiskā mērķa, ko vēlamies sasniegt ar reformas īstenošanu. Esmu ļoti vīlusies, jo kopumā esmu cilvēks, kas ir vērsts uz attīstību, mani nebaida pārmaiņas, bet tā strādāt nevar!” uzskata E. Upīte.

Pagājušajā nedēļā viņa bijusi konferencē par pašvaldību jautājumiem, kurā vietvaras skaļi paudušas sašutumu par šo bezjēdzīgo “vingrošanu”, kas nerada iedzīvotājiem labumu, bet izmanto milzu resursus, ko varētu patērēt daudz saturīgāk un jēgpilnāk.

“Tāpēc esmu nolēmusi par problēmām, kas valda reformu ieviešanas gaitā, runāt  ar to ieviesējiem, bet to nav iespējams paveikt esošajā amatā.  Jaunie amata pienākumi man dos iespēju satikt un runāties ar cilvēkiem, kas nesaprot un nejūt pašvaldību ikdienu.  Esmu optimiste un ceru, ka man būs iespēja darīt pašvaldību darbu labāku attālināti. Birokrātijas apjoms, kas pieaug pēdējā laikā, nav samērīgs ar ieguvumiem, tāpēc tas būtu pārskatāms. Ministrijā ierēdnim šķiet, ka viņš ir vienīgais, bet pašvaldībā vienam darbiniekam ir jāsniedz dažāda veida informācija daudziem šādiem darbiniekiem un vēl dažādos datu griezumos, bet metodiskā atbalsta no ministrijām nav, vai tas ir formāls, nereti ar novecojušu informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālab izmantošu iespēju klātienē uzlabot procesus, ļoti ceru, ka man tas izdosies un šādā veidā varēšu palīdzēt kolēģiem attālināti!” teic E.Upīte.

Viņa atzīmēja, ka juridiskais un iepirkumu departaments, kuru pašlaik vada, sevī ietver spēcīgus un zinošus juristus, tāpēc uzskata, ka darbs tiks turpināts ļoti profesionālā līmenī. “Kolēģi ir zinoši, ieinteresēti un uz attīstību vērsti, kas vienmēr rūpēsies par tiesiskumu.

Arī domes sēžu darbs ir kļuvis konstruktīvāks un saturīgāks, vairs nevienam nav jāuzklausa deputātu pazemojumi, kā tas bija iepriekšējā sasaukumā, kad divi deputāti gānīja darbiniekus, bet var konstruktīvi runāt par problēmām un izskatāmajiem jautājumiem.  Kopējā atmosfēra ir laba un profesionāla,” vērtē E. Upīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē precizēja, ka E. Upīte nolīgtos darba pienākumus Bauskas novada administrācija veic no 2020. gada 14. janvāra.

“Uz šo brīdi Bauskas novada pašvaldības iestādē “Bauskas novada administrācija” nav reģistrēts Evas Upītes iesniegums par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Ja tāds tiks iesniegts, tiks vērtēts, vai juridisko un iepirkumu departamentu var vadīt kāds no esošajiem pašvaldības darbiniekiem, tas ir, iekšējiem resursiem, vai arī tiks sludināts atklāts konkurss,” skaidroja Bauskas novada domē.

Pašvaldība E.Upīti raksturoja kā profesionālu, atbildīgu un lojālu darbinieci, kura ir atbildīgi veikusi savus amata pienākumus, lai kopīgi veicinātu visa Bauskas novada pašvaldības attīstību.

Foto: Uldis Varnevičs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (26)

 1. Savukārt ,mūsu novada pašvaldības speciālistiem liekas, ka viņi ir vienīgie un svarīgākie un to no iestādēm prasa neiespējamo un ļoti bieži, nevajadzīgo, neizpildāmo un neizprotamo.
  Visu cieņu Evai-tiešām zinoša, izpalīdzīga, cilvēcīga un profesionāla juriste. Tāda mūsu novadā nav bijusi-un galvenais-nav augstprātīga.

  30
  15
 2. Jā, šis Bauskas novadam sāpīgs zaudējums. Tagad atkal juridiskais departaments novājināsies. Ceram Mākulēns netiks saukts atpakaļ.

  29
  18
 3. Vid amatpersonas deklarācija iesniegta par darba izbeigšanu kopš 2021.gada 26. martā.Nekas nav norādīts par darbu uzsākšanu iepirkumu komisijā.

  18
  1
 4. Vajadzētu lasīt uzmanīgāk “bija attaisnotā prombūtnē”. Tā kā nelien ar savu knābi visur pa priekšu.

  15
  18
 5. Svarīga ir sistēmai bezgala lojālo upīšu tecēšana pie partijas barotāja sāniem. Biedri savējos neaizmirst, kalpošana varas kliķei atmaksājas.

  26
  2
 6. Baigi foršā amatpersonu darbības aizplīvurotā kontrole prombūtnē vairs nav amatpersona un visi gali atliktā ūdens burbulī.

  19
  2
 7. Gudrīte, lai nosauc trīs reālus darbus, kas uzlaboja vadīto jomu varbūt Jundulis, Feldmanis?????

  21
 8. Cik var tukši muldēt, nepārtraukti ar VARAM Plešu un Romānovu varēja pārattīstīt un pāruzlabot Bauskas novadā.

  24
 9. Veiksmīgas peldēšanas noslēpums “juridiskām dzeguzēm” valsts un pašvaldības amatos ir varas politbirojam tīkami izkūkot likumu interpretācijas un vienmēr pielaizīgi salkana mēlīte. Šo kundzīte labi bija apguvusi!

  21
 10. Ak,Dievs!Žēl!Tik gudrs,lojāls,zinošs un patīkams cilvēks un profesionālis!!
  Ļoti jauka un patīkama!
  Žēl!

  4
  17
 11. Vai tik evucīte nepārvērtē savas spējas jaunajā amatā kalpot pašvaldības interesēm, nebūs jau ne valsts, ne parlamentārā sekretāre, tikai biroja vadītāja

  16
 12. kādēļ valstī partijas ir tik mazskaitlīgas, to biedru skaits mērāms vien simtos? Vai ne tādēļ, ka lielākam biedru skaitam nepietiktu atbilstošu labi apmaksātu amatvietu valsts pārvaldē un pašvaldībās. Jau tagad jāveido jauna ministrija priekš savējiem, būtu vēl vairāk biedru partijās, budžets nepavilktu…

 13. Vai tad Krišjānis savas partijas izcilajai Bauskas biroja vadītājai nekādu amatu nepiedāvās?

  2
  4
 14. Pirms okupācijas Latvijā neviens jenotu vēl nebija redzējis. Tie ieklīda no Krievijas. Briesmu gadījumā jenots pieplok pie zemes un izliekas par beigtu.

 15. Juristi un ekonomisti ir Latvijas nelaime. No šīs sugas visi iemācījās tukši gvelzt un izvairīties no atbildības par izdarīto un neizdarīto.

  1
  1
 16. Vēl lielāka nelaime par juristiem un ekonomistiem ir novērotāji, kas sēž dīvānā un no segas apakšas visus pamāca!

  2
  2
 17. Juristi un ekonomisti grib arī likvidēt vārda brīvību? Tad viņiem bizness samazināsies. Vieniem nebūs ko tiesāt, otros neviens neņems ( jau neņem) par pilnu.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.