Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā plāno atbalstīt jaunos uzņēmējus; atbalsts paredzēts līdz pieciem tūkstošiem eiro

Bauskas novadā iecerēts piešķirt līdzfinansējumu jaunajiem komersantiem uzņēmējdarbības sākšanai un attīstībai. Atbalsts plānots līdz pieciem tūkstošiem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par lēmumprojektu deputāti sprieda 19. maijā finanšu komitejas sēdē. Par jaunā finanšu instrumenta īpatnībām stāstīja Marija Dūduma, Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra uzņēmējdarbības speciāliste.

«Tas būs finansējums projektam, kura īstenošanas ilgums nevar pārsniegt trīs gadus. Plānots arī trīs gadu pēcuzraudzības periods, kura laikā uzņēmējdarbība jāveic Bauskas novadā. Jaunuzņēmumi varēs saņemt līdz pieciem tūkstošiem eiro. Līdzfinansējuma saņemšanu apstiprinās ar domes lēmumu,» informēja M. Dūduma.

Pēc deputātu jautājumiem speciāliste informēja, ka līdzīgas atbalsta programmas bija Rundāles un Vecumnieku novadā, kur pirmajā īstenoti astoņi projekti, otrajā – 21 projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Juris Krievs no Nacionālās apvienības  jeb NA saraksta izteica vēlmi saistīt kopā šo projektu ar Bauskas industriālo un loģistikas parku. «Ar šādu naudu industriālo parku neizglābsim,» sacīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (NA) un šo ierosinājumu neskatīja.

Noslēgumā pēc deputāta Gunta Kalniņa (Reģionu apvienība) ierosinājuma papildināja, ka jaunie uzņēmēji iesniegumus var nodot ne tikai Bauskā, Uzvaras ielā 1, bet arī apvienību pārvaldēs. Lēmumprojektu plānots apstiprināt Bauskas novada domes sēdē.

Bauskas novada domes sēdē 26. maijā Bauskas novada domes deputāti lems par šīs ieceres apstiprināšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ideja atbalstāma, taču novada speciālistiem jāsaprot, ka vārds jaunuzņēmums nav trendīgs un moderns vārds, kuru izmantot stilam un smukumam, bet konkrētu uzņēmumu kategorija, kuru arī apraksta normatīvi. Galvenā jaunuzņēmuma pazīme ir inovācijas, kuras definē kāda no 3 pazīmēm. Šeit savukārt ir stāsts par gluži parastiem jaunajiem uzņēmumiem, lai arī kā gribētos lietot smukus vārdus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.