Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā sāk labo darbu akciju “Bērnu prieks katrā mājā”

Ceturto gadu pēc kārtas tiek organizēta labdarības akcija “Bērnu prieks katrā mājā”. Mērķis ir gada nogalē iepriecināt tos bērnus un jauniešus, kuriem dāvināšanas un svētku prieks nav iespējams dažādu dzīves apstākļu dēļ. Biedrība “Laiks jauniešiem” aicina kopā radīt neaizmirstamas svētku brīžus, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau pagājušajā gadā jaunieši bija savākuši dāvanas un tās pasniedza Ziemassvētku laikā tiem, kuriem tās bija vajadzīgas visvairāk. Lai šo dāvanu būtu vairāk, akcija sākta jau tagad.

“Mēs radām tādu sajūtu, ka mēs varam, jaunieši var. Un mūsu organizācijā ir tieši jaunieši gan organizatoriskajā, gan reālajā darbības jomā,” skaidroja biedrības “Laiks jauniešiem” valdes priekšsēdētājs Gints Jankovskis.

Biedrība sāka savu darbību pirms četriem gadiem, kad pierādīt savas spējas ziedotājiem bija grūtāk. Tagad Zemgalē viņus jau zina un uzticas. Pērn saņemtas vairāk nekā 700 dāvanas. Lai arī jaunieši biedrībā darbojas visu gadu, gatavošanās Ziemassvētkiem ir īpašs laiks. Un to novērtē arī tie, kuri dāvanas gaida.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saņemot dāvanas, es zinu, ka apkārt ir cilvēki, kas mani zina, mīl laikam, atbalsta mani ļoti, un tās sajūtas ir tādas ģimeniskas un ļoti sirsnīgas, ļoti, ļoti paldies,” teica ziedojumu saņēmēja Rita Laiks.

Viņa atzina, ka visvairāk gaida grāmatas, tomēr arī saldumi un rotaļlietas sagādās prieku viņas bērniem. Dāvināšanas prieku izjūt arī Maija, kura ziedo biedrībai kopš tās dibināšanas.

“Ja es varu dot kādam, tas, protams, man pašai sagādā lielu prieku un gandarījumu, un apziņa, ka man, ka manai ģimenei visa ir gana un spēju vēl arī tajā, kas man ir, dalīties ar kādu citu – tā sajūtu ļoti silda,” pauda ziedotāja Maija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāvanās parasti tiek ziedotas grāmatas, spēles, higiēnas preces, un ir arī naudas ziedojumi, kurus tālāk biedrība iztērē specifiskām vēlmēm.

Foto: Ekrānšāviņš no video

“Krīzes centri, sociālie ciematiņi, tāpat tie, kas mums paši piesakās, jo ne vienmēr vēlas sevi asociēt ar sociālo dienestu, loģiski, bet nav tā, ka mēs šīs te dāvanas dalām pa labi, pa kreisi. Mēs arī izvērtējam tiešām šīs vajadzības,” norādīja biedrības “Laiks jauniešiem” valdes priekšsēdētājs.

Jaunieši jauniešiem – tas ir viens no galvenajiem biedrības “Laiks jauniešiem” mērķiem. Kā atzina tās valdes priekšsēdētājs – ieguvēji ir ne tikai tie, kuri saņem dāvanas, bet arī pusaudži, kuri darbojas biedrībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada Sociālajā dienestā stāstīja, ka ziedojot svarīgi ir neaizmirst par ikdienšķām lietām.

“Par higiēnas lietām, par elementārām lietām, kas mums šķiet, ka ir – par tām mēs nedomājam, tas šampūns un dušas želejas, bet visvairāk viņi prasa spilvenus, segas, zeķes, cepures, cimdus,” stāstīja Bauskas novada sociālā darbiniece Liene Lapsa.

Pērn biedrība iepriecināja 233 ģimenes vai mājsaimniecības. Šogad, aicinot jebkuru sazināties ar biedrību, iecerēts izveidot dāvanas vismaz tikpat, bet varbūt arī vairāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.