Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada skolēni «ēno» dažādu profesiju pārstāvjus

Trešdien, 6. aprīlī, pēc divu gadu pārtraukuma visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas «Junior Achievement Latvia» organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. «Ēnotājus» šogad ar dažādām profesijām iepazīstināja 1827 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 6362 vakances. Skolēnu pieprasītākā profesija šogad bijusi programmētājs, informē Ēnu dienas rīkotājs «Junior Achievement Latvia» vadītājs Jānis Krievāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Bauskas novada pašvaldībā 12 jaunieši bija izvēlējušies «ēnot» darbiniekus. Interesi raisīja domes priekšsēdētāja, pašvaldības policijas, būvinženiera, jaunatnes lietu speciālista, sabiedrisko attiecību speciālista, kā arī veselības veicināšanas koordinētājas darbs, informē Artūrs Dulbe, Bauskas novada sabiedrisko attiecību speciālists.

Savukārt Valsts policijas Bauskas iecirknī šoreiz nebija neviena «ēnotāja», citos Zemgales reģiona pārvaldes iecirkņos jaunieši gan bija izrādījuši interesi, stāsta Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani “ēnoja” Bauskas 2. vidusskolas 12.a klases skolnieks Emīls Upenieks (no kreisās). Foto: Ivars Bogdanovs

Sniegotajā un aukstajā rītā pulksten 8 «Bauskas Dzīve» uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, kas gaidīja savu «ēnu». Pēc maza brīža klāt ir Emīls Upenieks, Bauskas 2. vidusskolas 12.a klases skolnieks, kas ceļu mērojis no Vecsaules. Kāpēc jaunietis izvēlējies vērot tieši domes priekšsēdētāja darbu? «Esmu skatījies novada domes sēdes tiešsaistē. Man interesanti pavērot domes priekšsēdētāja ikdienu. Domāju, tas mīts, ka tikai sēž un kaut ko paraksta,» atbild vecsaulietis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
VUGD Bauskas daļā «ēnotājiem» bija iespēja iepazīties gan ar ugunsdzēsēja glābēja, gan ugunsdrošības inspektora profesiju. Foto: Ivars Bogdanovs

«Bauskas Dzīve» dodas uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļu. Bauskas daļā «ēnotājiem» bija iespēja iepazīties gan ar ugunsdzēsēja glābēja, gan ugunsdrošības inspektora profesiju. Daļā «Bauskas Dzīve» sastapa vienu jaunieti – Dāvi Ķiveru, Bauskas pilsētas pamatskolas 8.b klases skolnieku. «Mani interesē šī profesija, zinu, ka būšu ugunsdzēsējs. Gribu palīdzēt cilvēkiem. Arī aprīkojums interesē, vēlos to apskatīt,» stāsta puisis.

Skolēnus interesē arī Bauskas novada pašvaldības policistu darbs. Foto: Ivars Bogdanovs

Tālāk dodamies pie Bauskas pašvaldības policijas inspektoriem, kuru darbs interesē Daniilam Novikovam, Bauskas 2. vidusskolas 8.c klases audzēknim, Aleksai Ancei Vilciņai, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.b klases skolniecei. Savukārt Keita Ūdre, Vircavas vidusskolas Platones filiāles 8.a klases skolniece, ceļu šurp bija mērojusi, jo «Jelgavā policistus varēja «ēnot» tikai no 15 gadu vecuma».

Daniils gribētu ko vairāk uzzināt par šo profesiju, jo, iespējams, savu nākotni saistīs tieši ar to. Keitai policijā strādājot ap 15 radinieku, tā ka viņas virzīšanās šajā jomā esot teju likumsakarīga. Savukārt Aleksa alkstot pēc piedzīvojumiem darbā, policistu ikdiena, viņasprāt, nav vienmuļa.

Ēnu diena ir pasaulē pazīstama «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1. – 12. klašu skolēniem, kuras mērķis ir iepazīstināt viņus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienu laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena notiek jau kopš 2001. gada. Tās mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot viņiem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izvēlēties savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma pazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.