Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

BVĢ direktores vietniece satraukta par mācību vielas iekavēšanu iespējamā pedagogu streika dēļ

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece, skolotāja Inita Nagņibeda (K) ir satraukta par plānoto pedagogu streiku, jo tā dēļ skolēni ievērojami kavētu mācību saturu, kas tika iekavēts jau attālināto mācību laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece, Bauskas novada pašvaldības deputāte Inita Nagņibeda

Nagņibeda aģentūrai LETA sacīja, ka streiku neatbalsta, lai gan Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) viņa esot teju no tās izveidošanas laikiem. To, ka pedagogi izdeg, nav skaidrs pedagogu atalgojuma modelis un sabalansētība ir nepieciešama, var risināt sarunu ceļā, un katrai pusei būtu jāiet uz kompromisu, uzskata skolotāja.

“Šobrīd, situācijā, kad Ukrainā notiek karš, šis nav īstais brīdis streikam. Arī Kremļa mediji šo streiku varētu izmantot savā labā,” uzskata Nagņibeda.

“Mums divus gadus bijušas attālinātās mācības, kur vecāki, skolotāji un skolēni bija satraukti par mācību kvalitāti. Ja streika laikā nenotiks mācību stundas, uz kā rēķina šo streiku veidot? Zaudētāji jau būs skolēni,” satraukumu pauda pedagoģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nagņibeda paskaidroja, ka, nosakot pedagogu atalgojuma modeli, valsts finansējums “aiziet” līdz pašvaldībai, kura šo “finansējuma grozu” izglītībai dala. “Man nav pārliecības, ka pašvaldības būs tiks stipras, lai sadalītu. Pierīgas skolas zaudē uz Rīgas skolu rēķina,” domā Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece, kura uzskata, ka no valsts puses jābūt vienotiem kritērijiem par pedagogu atalgojumu.

Nagņibeda atbalsta kontaktstundu sabalansēšanu ar pārējiem darbiem.

Jau ziņots, ka LIZDA aicinās skolu pedagogus no septembra sākt beztermiņa streiku, aģentūru LETA informēja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro Vanaga, arodbiedrība vairāk nerīkos piketus vai gājienus, jo politiķu nespēja rīkoto protestu laikā atrast kompromisu un pildīt LIZDA prasības parādījusi lēmējvaras “īsto attieksmi”.

Sekojoši no septembra plānots sākt beztermiņa streiku, par kuru šodien vienbalsīgi lēma LIZDA padome. Vanaga uzsver, ka tas nebūs brīdinājuma streiks, kas notiks noteiktu terminu, bet tas turpināsies tik ilgi, kamēr tiks sadzirdētas LIZDA prasības.

Vanaga atgādina, ka 2015.gadā norisinājās vienu dienu garš pedagogu streiks. No šīs pieredzes arodbiedrības padome esot iemācījusies, ka efektīvs streiks būs tikai tad, ja tas būs beztermiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus LIZDA vērsīsies pie pašvaldībām, izglītības iestāžu vadītājiem, augstskolu pārstāvjiem, kā arī vecākiem, jo viņiem esot jāsaprot, ka pedagogiem patīk strādāt ar bērniem, bet ar pašreizējo darba slodzi pedagogs nevar atvēlēt pietiekamu laiku, lai izpildītu prasības, kuras pieprasa jaunais mācību saturs.

Iepriekš ziņots, ka ceturtdien pie Saeimas rīkotajā piketā LIZDA nav izdevies panākt garantijas tās izvirzīto prasību izpildei.

Pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (K) LIZDA vadītāja Inga Vanaga sacīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nepiekāpās nevienā no trijām pedagogu izteiktajām prasībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piketa trīs galvenās prasības bija sabalansēta darba slodze, atalgojuma palielināšanas grafiks saskaņā ar Izglītības likumā noteiktajiem principiem un taisnīgs finansējuma sadales mehānisms, lai neciestu pedagogi no pašvaldībām ar sakārtotu skolu tīklu un lielu izglītojamo skaitu.

LIZDA priekšsēdētāja Vanaga uzsvērusi, ka izglītības sistēma valstī ir sabrukuma priekšā, un tas pavisam drīz var rezultēties ar to, ka nebūs vairs, kas iet klasēs, kas vada stundas. Tādā gadījumā būtiski cietīšot izglītības kvalitāte un pieejamība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Skolas vadībai un darbiniekiem būtu jāaizliedz pārstāvēt un būt kādā no partijām. Šī kundze ļoti skaidri parāda, kas ir kas.

  31
  1
 2. Un kā tad būs ar samaksu pedagogiem beztermiņa streika laikā? Tad jau labākstrādāt un algu saņemt.

  3
  3
 3. Inita Jums sen nav ko darit deputatos,lūdzu nodarbojiejieties ar pedagoga darbu,ja reiz so profesiju izvēlējāties.Pedagogam nevajag līst citur,kur neprasa. Lūdzu pietiek sedet uz vairakiem soliem,naciet reiz pie prata un stradajiet skola.

  24
  2
 4. Nagņibedai ar to streiku ir kā anekdotē: vīrs naktī liek sievai saprast ka vajadzētu pajārēties, uz ko sieva, platas acis ieplētusi, atbild kā tu vari domāt par seksu, kad Āfrikā ir yik daudz bērnu, kuri cieš badu….

  15
  2
 5. Man šķiet , ka pedagogs un vēl jo vairāk – skolas direktors ir aicinājums un 24/7 dzīves veids. Kur vēl pietiek laika iedziļināties citos procesos, piedalīties partiju intrigās un komiteju, domes sēdēs…

  11
  1
 6. vispar deputatos visadi cilveki agrak bijusi kam pat elementars izglitibas nav.Tagad gan sie te ersonazi vairs nav,savadak pilnigi kauns,ka tadi.

  4
  1
 7. Vai varētu būt tā, ka šis raksts ir sākums Nagņibedas priekšvēlēšanu kampaņai uz Saeimu???

  15
  1
 8. Nagņibeda un izglītības ministre Muižniece
  ir no vienas partijas! Līdz ar to, vai Nagņibedai var būt neitrāls viedoklis, ja Muižniece visus skolotājus, teiksim tā: “pasūtīja tālāk”? Tāpēc jautājums Bauskas Dzīvei – kāpēc šādi “viedokļi” ir jāpublicē kā neapmaksāta politiskā reklāma?

  25
  2
 9. skolotājiem, tiesa ne visiem “tas” ir ne dzīvesveids, pat ne profesija, bet vienkārši diagnoze, “slimība”. kas daudziem “pielipusi” jau no savulaik vecāku iestāstītā un lielākoties neārstējama, redzama pat ikdienišķās situācijās sadzīvē- veikalā, iestāžu apmeklējumos u.t.t.

  4
  3
 10. Galvenais Jauno Komunistu Partijas (3×500) biedriem-deputātiem sakārtot sev un pašam “konkurētspējīgu”atalgojumu, bet pārējiem ir jāsaprot, jo “Ukrainā notiek karš, šis nav īstais brīdis streikam”!

  12
 11. Inita, esmu Tevī vīlusies. Jau cik gadus ir tikai solījumi par algu sakārtošanu un slodžu sabalansēšanu, tikai sarunu rezultātu kā nav, tā nav. Attālināto mācību laikā cik skolotāji nav izmantojuši savus tehniskos līdzekļus stundu vadīšanā, cik papildus stundas veltījuši atbilstošu materiālu gatavošanai, bet arī tālāk par solījumiem par algas palielināšanu netika. Tagad – kompetenču izglītība, kur mācību viela apgāzta kājām gaisā, jaunas tēmas, kurām materiālu vispār nav. Skolotāji vispār vairs grāmatas nelasa, jo vienkārši tam nav laika. Kāpēc mums vienmēr jādomā par citiem, bet mēs, lai tik pagaidām, gan jau debesīs labāki būs…

  14
  2
 12. bezkaunīgas tās učenes, visur jūtās aizvainotas, tad par maz maksā, tad vēl kurr bāžās.Viena otra ar precētiem attiecības ka ari bernu vel dabu no preceta viriesa, ko tu citiem vari macit? es uzskatu, ka pedagogs ta ir diagnoze ar retiem iznemumiem.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.