Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā distanču slēpju noma nav pieejama; pašvaldība neplāno iegādāties tik dārgu inventāru

Atjaunojoties sniega segai, aktīvākie ziemas prieku baudītāji steidz meklēt savas distanču slēpes, lai nodotos sportiskajai āra aktivitātei. Dažviet iedzīvotāji izvēlas slēpot pašu ievilktā trasē tuvākā apkārtnē, citviet par ērtāku slēpju soli parūpējas vietvaras sporta darba organizatori vai vietējie entuziasti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: vecumnieki.lv

Decembrī ar “distancenēm” varēja izslēpoties trasē, kas izveidota ap Vecumnieku veco ezeru, Iecavā pie atpūtas vietas «Dambis» un pie Iecavas Mūzikas un mākslas skolas. Bauskā izvingrināties slīdsolī varēja trasē, kas bija pieejama Bauskas pilskalna parkā, sliedes ievilktas bija arī Likvertenu silā.

Foto: vecumnieki.lv

Tiesa, ja nav sava inventāra un nav līdzekļu tā iegādei, slēpot Bauskas apkārtnē neizdosies, jo nomas punktu šeit nav.

“Ja neviens uzņēmējs nav ieinteresēts šī pakalpojuma sniegšanā, kāpēc pašvaldība kā citviet Latvijā nevar izveidot savus nomas punktus ar ziemas sporta inventāru? Daudzu ģimeņu rocība nav tik liela, lai visai saimei sagādātu ziemas sporta inventāru. Ja pašvaldība īsteno veselības veicināšanas projektu, kāpēc nav uzrakstīts projekts, lai ar tā palīdzību iegādātu šādu inventāru un novada iedzīvotāji varētu uzlabot savu veselību un pašsajūtu?” interesējās Bauskas novada iedzīvotāja Ilze Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka pašvaldība nenodarbojas ar uzņēmējdarbību, proti, vietvara nenodrošina slēpošanas inventāra nomu novada teritorijā. Kā norādīja domē, veselības veicināšanas projektā nav paredzēta tik dārga inventāra iegāde. Izmaksas par veselības veicināšanas pasākumu inventāru un tā darbības nodrošināšanas izmaksas projekta 9.2.4.2. īstenošanas laikā nepārsniedz 10% no atbalstāmās darbības finansējuma, un izmaksas par vienu vienību nedrīkst pārsniegt 213 eiro. Ņemot vērā, ka ziemas inventārs ir dārgs, bet aukstie gadalaiki nepastāvīgi, inventārs lielākoties stāvētu neizmantots.

Ja par līdzīgu finansējumu var organizēt aktivitātes, kurās piedalās lielāks dalībnieku skaits, tad racionālāk ir izvēlēties tērēt resursus tām nodarbēm, kurās iesaistās vairāk cilvēku ilgākā laika posmā, uzskata pašvaldībā.

Jaunā Bauskas novada rīcības plānā ir iekļauta aktivitāte «Ziemas sporta laukuma izveide». Ja būs iespēja piesaistīt ārējo finansējumu vai rast iespēju īstenot ieceri par pašvaldības līdzekļiem, izdotos iesaistīt vairāk cilvēku ziemas sezonālajās aktivitātēs. 2013. gadā pašvaldība īstenoja projektu, kura laikā tika iegādāts sporta inventārs – slēpes, zābaki un nūjas Mežgaļu pamatskolai. Pēc skolas likvidācijas inventārs tika nodots lietošanai Griķu pamatskolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāmin, ka Latvijā daudzās pašvaldībās tomēr pati vietvara parūpējas, lai iedzīvotājiem būtu pieejams ziemas inventārs. Piemēram, Preiļu novada bērnu un jauniešu sporta skola piedāvā ziemas sporta inventāra bezmaksas nomu. Nomas punktā pieejamas distanču slēpes gan pieaugušajiem, gan bērniem, tādēļ ziemas priekus baudīt aicinātas ģimenes. Vienlaicīgi iespējams izsniegt apmēram 60 inventāra komplektus, vēstīts pašvaldības vietnē preili.lv.

Preiļu novada sporta pasākumu organizators Leonīds Valdonis. Foto:preili.lv

Arī Kuldīgā, kur ziemas nav tik noturīgas kā valsts austrumu pusē, pašvaldības iedzīvotājiem pieejamas gan slēpes, gan slidas. Vietvarā skaidroja, ka šāda iespēja nodrošināta īstenojot projektu “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Kuldīgas novada iedzīvotājiem”. Tā ietvaros iegādāts sporta inventārs, kuru bezmaksas regulāri izmanto Kuldīgas novada iedzīvotāji.

2017. gadā par projekta finansējumu iegādātas gan slēpes, gan slidas bērniem un pieaugušajiem. Kuldīgas novada sporta skola slēpes bezmaksas ziemas sezonās izsniedz senioriem, ģimenes 3+ kartes īpašniekiem, kā arī trūcīgām un maznodrošinātām personām. Savukārt slidas, pēc iepriekšēja pieraksta, bez maksas var iegūt visi slidotgribētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Distanču slēpes Kuldīgā iespējams iznomāt arī par maksu. Kuldīgas sporta klubs “Katrīna” jau 2015. gadā ar Lauku atbalsta dienesta LEADER programmas un Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu realizēja projektu „Distanču slēpošanas inventāra nomas punkta izveidošana Kuldīgas novada sporta skolā”. Projekta kopējās izmaksas bija 10 396 eiro, no tā pašvaldības līdzfinansējums – 10%. Nomai pieejams 61 distanču slēpju komplekts gan bērniem, gan pieaugušajiem. 

Pērn, atsaucoties uz iedzīvotāju lielo interesi, pašvaldība atvērusi papildus distanču slēpju nomas punktu, liecina informācija pašvaldības mājaslapā kuldiga.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Protams, pašvaldībai labāk neko nedarīt. Iztērējam miljonus betonos, bet lūdzu bez maksas aktivitāte jums skrējiens visai ģimenei pa apli stadionā vai par maksu visa ģimene ejiet un peldiet baseinā. Piedevām tagad vēl galvgalī iesēdies pensionārs, kuram diez vai interesē ziemā savu degunu laukā bāzt.

  7
  6
 2. Es uz slēpēm esmu redzējis tikai Bauskas novada slavenāko vēsturnieku un fotogrāfu Ābelnieku, varbūt viņš kā Izglītības,kultūras un sporta komitejas vadītājs var kaut kā iekustināt šo jautājumu? Lai gan pats pabijis mēra krēslā un dižus darbus nav paveicis.

  5
  7
 3. Visai Bauskai tāpat nesapirks, tad kāpēc atsevišķu indivīdu dēļ kopējā nauda jātērē? Kas tik loti grib, lai pērk un slēpo, un lai uzņēmēji pērk un iznomā, ja paši grib. Ja nopirks kaut vai 10 pārus, tad tiem uzreiz atradīsies ” īpašnieki” ,kas tās slēpes no rokām neizlaidīs un pārējiem tāpat nekas netiks, tad kāpēc tie 10 lai būtu vienlīdzīgāki par citiem, ja tik ļoti gribas, lai pērk. Pieraduši te daži pie visa gatava, dod tik viņiem, tāslepju nauda aizietu dažiem izredzētajiem, jo 100 pārus pirkt traki jau sālīti, jo sgrābs ne jau tie nabadziņi.

  11
  5
 4. Ja godīgi runā, pašvaldība tērē 42 tk eiro, lai īslaicīgs prieks pilsētniekiem rastos no gaismas simfonijas kokos. Teiksim, ja nopērk 50 gb Fisher slēpes ar stiprinājumiem pa 250 eiro plus zābaki 145 eiro sanāk 19 750 eiro, bērnu komplektus lētākus, tērējot 12 tk, tāpat neaizvelk līdz izlietotajiem 42 tk eiro.
  Ja godīgi runā, protams, katrs indivīds var savam priekam iegādāties slēpes kaut pa 1000 eiro pāri, bet, ja tev ir ģimene, kurā mazās pēdiņas aug un visi grib kopā iesaistīties aktivitātē, ir tikai labi, ja ir tāda iespēja neieguldīt savu naudu, bet iznomāt slēpes. Ja ir maksātspējīgi, var jau negaidīt, ka pašvaldība par velti dos, atvēlēs no sava māka pāris eiro par nomu, taču te jau nemaz nepapūlās. Redz kājas peiaugs, inventārs stāvēs, jo ziemas nepatstāvīgas, slēpes dārgas- visu ko atradīs, lai iebāztu acīs un varētu nedarīt. Labāk, lai lielie “begemoti” aizņem ūdens aerobikas rindas un dažas daiļās būtnes pagroza gurnus zumbas ritmos vai izloka jogas pozas.
  Kuldīga jau arī nav nekāda ziemas karaļvalsts, bet kā saprotu pašvaldība pat divus nomas punktus ierīkojusi atšķirībā no Bauskas, kur, ja ievilktas būs slēpju sliedes tās suņu saimnieki izbradās, bet slēpes kaldini pats.

  6
  1
 5. Un ja godīgi – visai Bauskai nemaz nav jāsapērk, ir jāpiedāvā iespēja, alternatīva. Varbūt es tos eiro peldbaseinam negribu atvēlēt, bet gribu atdot par slēpju nomu. Taču sporta skolai tak būs klapatas, nebūs, kas apstrādā inventāru, sagatavo, izsniedz un kā te min- ja vēl pieaug kājas, kaut gan stipri šaubos, ka pie Grantiņas bardzības varētu notikt tāda kaitniecība. Vienkārši prioritātes te ir citas. Ievelk entuziasti sliedes gar upi, bet tās izbraukā ar kvadracikliem, ar automašīnām, izbradā staigātāji. Ne te cieņa pret citu veikumu, ne te kārtība!

 6. Mūsu izslavētajai Sporta skolai vispār slēpes ir? Vai mūsu jaunatnei nav paredzēts ielauzīties slēpošanas pamatos…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.