Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada sociālā dienesta darbiniece apguvusi programmu darbam ar atkarīgiem jauniešiem

Bauskas novada sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar jauniešiem Liene Lapsa ir viena no 54 Latvijas pašvaldību speciālistiem, kura ir apguvusi atkarību profilakses programmu, lai nodrošinātu agrīnu palīdzību 13 līdz 25 gadus veciem jauniešiem, kas ir pamēģinājuši vai sākuši lietot atkarību izraisošās vielas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu un pusaudžu resursu centra un Veselības ministrijas izstrādātās programmas mācībās L. Lapsa guvusi gan nepieciešamās zināšanas, gan prasmes, lai tālāk patstāvīgi strādātu kā ar jauniešiem, tā viņu vecākiem. Tāpat turpmākajā darbā palīdzēs apjomīgs darba metožu apkopojums. «Katrai metodei apmācību laikā izgājām cauri gan grupu darbā, gan individuāli, un tās tika izdzīvotas uz sevis. Galvenā pieeja ir atbalstīt, nevis kaunināt vai nosodīt,» stāsta L. Lapsa.

Īpaši vērtīgas esot apkopotās metodes darbam ar vecākiem, jo, lai izprastu, kas pamudinājis jaunieti pievērsties atkarību veicinošām vielām, tiek šķetināta arī viņa bērnība, audzināšana.

L. Lapsa atzīst, ka mācības ne tikai palīdzēs uzlabot turpmāko darbu, bet arī ļāvušas izvērtēt savu kā speciālista attieksmi, rīcību, reakciju uz dažādām situācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc mācībām L. Lapsa darbu novadā turpina tieši ar jauniešiem. Pašlaik sociālā darbiniece galvenokārt strādā ar 15 līdz 17 gadus veciem pusaudžiem, kuri ir nonākuši narkotisko vielu atkarībā. Informācija par viņiem tiek saņemta no pašvaldības administratīvās komisijas jeb tie ir tā saucamie «pieķertie».

Kā atzīst speciāliste, pārsvarā jaunieši esot atvērti sadarbībai un grib risināt savas problēmas. Sociālā darbinieka uzdevums ir strādāt ar viņu iekšējo motivāciju un ierosmi mainīties, palīdzēt pašiem uzņemties atbildību un rast iespējamos risinājumus, kā arī apzināties savas stiprās puses.

Smagākos atkarības gadījumos ar jauniešiem strādā arī narkoloģe Maija Jēkabsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar sociālajiem pedagogiem plānots darboties arī preventīvi, dodoties uz skolām un stāstot jauniešiem, cik ātri nevainīga vielu pamēģināšana var pārtapt mokošā atkarībā.

L. Lapsas pieredze rāda, ka pandēmijas laikā, kad jauniešu savstarpējā komunikācija bija visai ierobežota, atkarību problēmas pat varētu būt samazinājušās, savukārt tagad, kad ierobežojumi atcelti un jaunieši steidz izmēģināt visu, kas iekavēts, tās atkal kļūst aktuālākas.

Foto: Bauskas novada sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar jauniešiem Liene Lapsa (no labās); vecumnieki. lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. LAI VEICĀS LIENĪTEI !! TAS KUNGS LAI SVĒTĪ ŠO DARBU TAS VIŅAM IR PATĪKAMI ! PALDIES JĒZUM PAR LIENĪTI!

    8
    3
  2. Kā sociālā darbiniece,cilvēks īstajā vietā.🥰 Ļoti žēl,ka aizgāja uz Bausku-bija labs palīgs darbā ar problēmģimenēm. Lai veicas jaunajā vietā!

  3. Tāds sociālais darbinieks kā Liene, gribētos lai būtu vairāk! Cilvēks ar lielo burtu!
    Ja strādā tad strādā ar sirdi un dvēseli!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.