Bauskas novada sportists aizšauj līdz zeltam

Pilnā jaudā sākušās šaušanas sacensības Latvijā. Visveiksmīgāk Bauskas novada pārstāvji piedalās apaļā stenda šaušanā – gan salīdzinoši vietēja mēroga sacensībās, gan aizvadot Baltijas čempionāta posmu Rīgā.

DAINIS UPELNIEKS (vidū) uzvarēja Baltijas apaļā stenda šaušanas čempionāta otrajā posmā. Foto: no albuma

Pavasarī Latvijas apaļā stenda šāvēji, tai skaitā arī Bauskas novada pārstāvji, piedalījās starptautiskās sacensībās un tagad bija iespēja demonstrēt savas spējas Latvijas un Baltijas sacensībās. Izdevās labi.

Vispirms 11. jūnijā «Riga Shooting» centrā notika šī gada Latvijas kausa izcīņas otrais posms. Kā atzīmēja iecavnieks Dainis Upelnieks – tā reizē bija lieliska iespēja sagatavoties Baltijas čempionāta posmam.

Individuālajā vērtējumā sacensībās uzvarēja Dainis Upelnieks. Ceturtais baušķenieks Emīls Starodubcevs, piektā ceraukstiete Anda Lita Vāvere, septītais iecavnieks Raiens Kukutis un 11. vietā iecavniece Santa Upelniece.

Bija arī komandu vērtējums. Pirmajā vietā ierakstījās Iecavas «Zirnieku» komanda, ceturtie «Bauskas Zemgaļi». «Zirnieku» vienībā bija arī A. L. Vāvere.

Pēc nedēļas, 18. un 19. jūnijā, turpat – «Riga Shooting» centrā – notika Baltijas čempionāta otrais posms stenda šaušanā. Rezultāti skatāmi Latvijas Šaušanas federācijas facebook.com lapā. Sacensībās tranšejas stendā uzvarēja Lietuvas komanda. Bija cerības, ka apaļajā stendā latviešiem veiksies labāk.

Pirmajā dienā Lietuvas sportistiem bija labi rezultāti. Tomēr otrajā dienā cerības, kā ierasts, attaisnoja D. Upelnieks, kurš kopējā konkurencē pārspēja lietuvieti Ronaldu Račinsku un Latvijas sportistu Kasparu Avenu.

Sieviešu grupā pirmo vietu izcīnīja A. L. Vāvere, otrajā vietā – Santa Upelniece. Kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Latvijas vienība. Otrajā vietā lietuvieši, trešie – igauņi.

Tajā pašā laikā Dobelē 17. – 19. jūnijā notika Baltijas kauss ložu šaušanā. Sacensībās piedalījās arī baušķeniece Laura Gaile, kas šāva ar gaisa pistoli no distances desmit metri. Ar 60 šāvieniem gūts 541 punkts un iegūta desmitā vieta. Valstu izlašu kopvērtējumā atkal uzvarēja Latvija, otrajā vietā Lietuva, trešā Igaunija.