Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada sportists iegūst «Boksa akadēmijas» uzvarētāja jostu

Foto: skaties.lv, publicitātes foto

Rīgā noslēdzies šovs «Boksa akadēmija», kurā cīnījās divas komandas – Kaspara Kambalas Zilā vienība, kuras sastāvā bija arī Bauskas novada pārstāvis Igors Trošins, un Kristapa Zuša Sarkanā komanda. Cīņa noslēdzās neizšķirti – abām vienībām pa divām uzvarām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovs, kas notika 15. janvārī, bija ilgāka projekta fināls, kas bija skatāms televīzijas TV6 un TV3+ kanālos. Kā «Bauskas Dzīve» informējusi iepriekš, organizatori vispirms sarīkoja potenciālo dalībnieku atlasi un tad organizēja nometni desmit atlasītajiem dalībniekiem. Turpinājumā notika dalībnieku izbalsošana un arī maiņas pa komandām, tādējādi palika pa trim cīnītājiem katrā vienībā, kas beigās arī piedalījās fināla turnīrā, kur papildus startēja ceturtais pāris, ko no izkritušajiem izvēlējās komandu vadītāji.

Igors Trošins pirms cīņas. Foto: publicitātes/skaties.lv

Dažāda pieredze

Jāteic, ka «Boksa akadēmijas» fināls uzskatāmi parādīja arī sporta pasaules problemātisko pusi – divās cīņās piedalījās nevis paredzētie pretinieki, bet gan cīnītājs no malas vai cits izkritušais bokseris, jo plānotajiem sportistiem bija veselības problēmas.Tā pirmajā cīņā pret Sarkanās komandas pārstāvi Dinu Edvīnu Goršanovu ringā devās Linards Gnatišens, kurš bija piedalījies džudo treniņos un ir populārs «TikTok» vietnē, kas ļāva viņam startēt cīņā. Jāteic, ka D. E. Goršanovs uzvarēja gana pārliecinoši.Nākamās cīņas parādīja divu faktoru ietekmi. Vispirms – bija redzams, ka cīņas sporta pārstāvjiem ir raksturīga lielāka veiklība un lokanība. Ne velti turnīra komentētājs Raivis Vidzis norādīja uz fitnesa zāles pārstāvju «stīvumu», kas bija raksturīgs visiem trim Zilās komandas pārstāvjiem, kas savos jaunības gados cīņas sportā nebija trenējušies un vairāk nodarbojās ar dažādiem fiziskajiem vingrinājumiem. Otrs – jautājums par fizisko izturību, kam arī bija liela nozīme.Otrajā cīņā pret Arti Bulu stājās viens no Sarkanās komandas izkritušajiem sportistiem Ralfs Hmeļņickis. Šeit cīņa bija līdzīga, bet A. Buls izlaida cauri vienu smagu sitienu, un tas izšķīra cīņas rezultātu – par spīti pilnīgam bezspēkam ceturtajā raundā uzvarēja R. Hmeļņickis. Nākamajā cīņā starp krosfita pārstāvi no Zilās komandas Reini Garkalnu un Mairi Turbulēviču šoreiz cīņas iznākumu izsvēra tieši fiziskā izturība – tiesneši uzvaru piešķīra R. Garkalnam.

Foto: publicitātes/skaties.lv

Pilsēta – Saulaine

Tomēr galvenā cīņa bija starp Sarkanās komandas pārstāvi Māri Karsto, kas savulaik piedalījās pat profesionālajā kikboksa cīņā, un Bauskas novada pārstāvi no Zilās komandas Igoru Trošinu. Interesanti, ka pirms cīņas pieteikumā uz ekrāna sportisti norādīja arī dzimto vietu, kur bija rakstīts «pilsēta», I. Trošina pieteikumā tur bija minēta Saulaine. Šī bija vienīgā sešu raundu cīņa – pārējie cīnījās četrus raundus. Lai arī cīņas laikā bija manāms, ka M. Karstajam ir saglabājušies boksera refleksi un no daudziem pretinieka sitieniem viņš izvairījās automātiski, tomēr saulainietis cīņu kontrolēja no paša sākuma, uzspiežot savu stilu un risinājumu. M. Karstais spēja mainīt cīņas gaitu tikai piektajā raundā, kad viņam izdevās vairāki labi sitieni, bet I. Trošins neļāva sevi iespiest ringa stūrī, spēja izvairīties no pretinieka agresijas. Sestajā raundā viņš atkal kontrolēja cīņu, un ar tiesnešu lēmumu I. Trošinam piešķīra uzvaru, kas arī izlīdzināja rezultātu starp abām komandām. «Tas bija episki! Es zināju, ka viss būs labi, bet ir patīkami redzēt, kā viss realizējas!» «Bauskas Dzīvei» pauda I. Trošins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: publicitātes/skaties.lv

Atzinīgs vērtējums

Šovu atzinīgi novērtē arī boksa kluba «Bauska» treneris Edgars Vaseļuns. «Labs raidījums. Iesācējiem, cik viņi tur bija trenējušies, mači bija labi. Vīri parādīja raksturu. Patīkams pārsteigums bija Igors Trošins no Saulaines – pirmo reizi redzēju. Man patika. Ļoti labi startēja, cepuri nost! Trenējies vai neesi trenējies pēdējā laikā – pamati ir ielikti, un Igors malacis, ka tika galā ar pretinieku, labi parādīja sevi ringā. Uzskatu, ka labs raidījums jauniešiem un ne tikai jauniešiem,» tā E. Vaseļuns. Viņš cer, ka šovam būs arī nākamās sezonas. Treneris norāda, ka uz boksa treniņiem nav jānāk tikai tiem, kas vēlas boksēties. Var nākt arī tāpēc, lai uzturētu sevi labā fiziskā formā, kā to dara I. Trošins.

«Tas ir tāds sporta veids, ka visas muskuļu grupas strādā, elpošana un viss pārējais,» pauž treneris. Protams, ir arī sportisti, kas piedalās sacensībās. Uz šovu bija pieteicies arī baušķenieks Ričards Ozols, bet, pēc trenera domām, viņu nepaņēma tāpēc, ka uzvarētājs šādā cīņā uzreiz būtu skaidrs – pašlaik baušķenieks gatavojas startiem profesionālajās cīņās, lai arī ne boksā. Tomēr sportiskā forma viņam ir ļoti laba un pieredze pietiekama. Atgādinām, ka 12. februārī šovā «LNK Fight Night 19» piedalīsies iecavnieks Emīls Špīss, kurš šoreiz tiksies ar Polijas sportistu Sebastianu Skripzinski. 

Foto: publicitātes/skaties.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.