Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā turpmāk atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegs “Bauskas novada komunālserviss”

Bauskas novada dome ir noslēgusi līgumu ar konkursa «Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Bauskas novada administratīvajā teritorijā» uzvarētāju – pašvaldības kapitālsabiedrību SIA «Bauskas novada komunālserviss» (BNKS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmāk uzņēmums nodrošinās vienotu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu visā Bauskas novadā, un arī pakalpojumu tarifs visiem Bauskas novada klientiem būs vienots, portālu informēja Bauskas novada domē.

Teju gads bija vajadzīgs, lai Bauskas novada pašvaldība varētu noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā. Atgādināsim, ka iepirkuma konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā tika izsludināts pagājušā gada 17. martā, bet pretendentu finanšu piedāvājumi tika atvērti 2. maijā. Iepirkumā savus piedāvājumus iesniedza trīs pretendenti: SIA «Clean R» piedāvātā atkritumu apsaimniekošanas cena bija 28,82 eiro par kubikmetru, SIA «Eco Baltia vide» – 27,85 eiro, bet SIA «Vides serviss» – 25,96 eiro. Bauskas novada pašvaldība par saimnieciski izdevīgāko atzina «Vides servisa» piedāvājumu.

Uzvarētājam darbs bija jāsāk pērnā gada novembrī, bet tas nenotika, jo viens no konkursā startējušajiem pretendentiem – SIA «Eco Baltia vide» – pašvaldības iepirkumu komisijas lēmumu divreiz pārsūdzēja Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), bet pēcāk IUB lēmumu pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada 26. oktobrī Administratīvā rajona tiesa apturēja IUB lēmumu, kas atļāva pašvaldībai slēgt līgumu ar uzvarētāju – SIA «Vides serviss», kā arī piemēroja pagaidu noregulējumu, kas paredzēja, ka līdz 2024. gada

4. maijam atkritumu apsaimniekošanu pašreizējās teritorijās turpinās esošie uzņēmumi.

Bauskas novada pašvaldība pērn bija iesniegusi pretprasību Augstākajā tiesā, un ar Augstākās tiesas lēmumu pagaidu noregulējums, ko «Eco Baltia vide» bija panākusi, tika atcelts. Pašvaldībā norādīja, ka tiesāšanās ar SIA «Eco Baltia vide» var aizņemt vairākus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā SIA «Bauskas novada komunālserviss» informēja, ka turpmāk maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā būs 27,34 EUR par m³ bez PVN. Bauskā nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs līdz šim bija 31,14 eiro par m³ – tarifs samazināts par 3,80 eiro par m³, Rundālē tarifs samazināts par 1,30 eiro par m³. Savukārt Iecavā un Vecumniekos tarifs turpmāk būs nedaudz augstāks, salīdzinot ar līdzšinējo – tas attiecīgi palielināsies par 1,13 eiro par m³ un 1,18 eiro par m³.

Jaunā atkritumu apsaimniekošanas cena Vecumnieku apvienībā stāsies spēkā no 5. maija, kad pakalpojuma nodrošināšanu tur izbeigs līdzšinējais operators SIA «Eco Baltia vide», bet pārējā novada teritorijā – Bauskas, Iecavas un Rundāles apvienībā – tā stāsies spēkā no 1. jūnija.

Visiem klientiem (gan fiziskām, gan juridiskām personām) Bārbeles, Kurmenes, Stelpes, Skaistkalnes, Valles un Vecumnieku pagastā līdz 2024. gada 5. maijam jānoslēdz atkritumu apsaimniekošanas līgums ar jauno atkritumu apsaimniekotāju – BNKS. Par cita veida atkritumu apsaimniekošanas līgumu turpināšanu ar SIA «Eco Baltia vide» interesēties, sazinoties ar «Eco Baltia vide».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu novada iedzīvotājiem, SIA «Bauskas novada komunālserviss» piesaistījis apakšuzņēmēju – SIA «Ķilupe». Šis uzņēmums nodrošinās atkritumu izvešanu astoņās Bauskas novada administratīvajās teritorijās: Vecumnieku, Skaistkalnes, Kurmenes, Bārbeles, Stelpes un Valles pagastā, Iecavas pilsētā un Iecavas pagastā. Turklāt arī visi Bauskas novadā savāktie atkritumi tiks vesti uz «Ķilupes» atkritumu laukumu. Apakšuzņēmējs izvēlēts, ņemot vērā pakalpojuma cenu, attālumu līdz atkritumu laukumam, apsaimniekošanas kvalitāti un ilgtspējīgas saimniekošanas principus.

SIA «Eco Baltia vide» valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts portālam atzina, ka Bauskas novada domes lēmums būtībā nav pārsteigums. «Kamēr valstī iepirkumu sistēmā būs vērojami «robi», šādas situācijas turpināsies. Tas pierādījies arī citos iepirkumos Latvijā. Piemēram, Jūrmalā, kur tiesa tās vairākās instancēs atzinusi, ka pirms astoņiem gadiem rīkotā iepirkuma rezultāti bijuši negodīgi,» teic J. Aizbalts.

Viņš uzteic Bauskas novada pašvaldības iniciatīvu rīkot publisku iepirkumu, kas daudzos reģionos vēl netiek īstenots. Taču pagaidām tajā saredz virkni neatbilstību, piemēram, uzvarētājs ir piedāvājis nepamatoti zemu cenu, kas ilgtermiņā var novest pie pakalpojumu kvalitātes krituma vai krasas cenu palielināšanās, kā arī ir pārkāpta prasība par apkārtējai videi draudzīga transporta izmantošanu, kas Latvijā ir spēkā jau vairākus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Attiecībā uz Bauskas novada domes iepirkumu esam vērsušies tiesā, tomēr rēķināmies, ka šis process var ilgt gadiem. Mūsu galvenais mērķis šajā gadījumā ir tiesiskā ceļā vērst uzmanību uz nepilnībām iepirkumu sistēmā, lai tās ilgtermiņā tiktu izskaustas, tādējādi veicinot godīgu konkurenci tirgū un galu galā – finansiāli izdevīgāko nosacījumu nodrošināšanu visam periodam atbilstoši iepirkumā, valsts normatīvajos aktos un Eiropas Savienības direktīvās noteiktajām prasībām,» skaidro J. Aizbalts.

Viņš atzīmē, ka SIA «Eco Baltia vide» pakalpojumus Vecumniekos sniegs līdz šā gada 4. maijam, kas ir līgumā ar pašvaldību noteiktais termiņš pēc līguma pagarināšanas. «Lai arī mēs ar šo laika periodu esam rēķinājušies, tik pēkšņa atkritumu apsaimniekotāju maiņa var būt izaicinājums iedzīvotājiem, jo īsā laika periodā būs jāspēj pārslēgt līgumu ar jauno pakalpojuma sniedzēju.»

«Lai atvieglotu pakalpojuma sniedzēju maiņu, esam vienojušies ar BNKS par mūsu esošo konteineru nodošanu tā rīcībā. Tas palīdzēs nodrošināt iedzīvotājiem galveno pakalpojumu nepārtrauktību, jo būtībā pāris dienas bez atkritumu konteinera var novest līdz atkritumu kalniem pilsētvidē. Tomēr pēc līguma termiņa beigām plānots publiski pieejamajās vietās noņemt mūsu līdzšinējos stikla, kā arī tekstila šķirošanas konteinerus, kas ir mūsu līdz šim individuāli pielāgotie pakalpojumi,» atklāj J. Aizbalts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš ieskicē, ka līdzīgi kā citos reģionos arī Vecumniekos ir klienti ar atšķirīga apjoma finansiālām parādsaistībām par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem. «Pēc nepieciešamības varam atbalstīt ar apmaksas termiņu pagarināšanu, jo saprotam, ka ir situācijas, kad pat trīs eiro par pakalpojumu kādam var radīt sarežģījumus. Tomēr šādās situācijās aicinām nekavējoties sazināties – arī pēc gaidāmās pakalpojuma sniedzēja maiņas –, lai mēs spētu izvērtēt atsevišķus nosacījumus ārpus līgumā noteiktajam.

Vienlaikus sakām paldies Bauskas novadam, Vecumnieku pagasta pārvaldei un mūsu klientiem par patīkamo sadarbību zaļākas un tīrākas vides veidošanā, kas mums ļāva veicināt arī dažādu atkritumu šķirošanas paradumu veidošanu un sistēmas ieviešanu,» tā J. Aizbalts. 

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. nepazīt vairs vietējos deputātus, nebūs taču ko salietojušies, laikam vien nākuši pie prāta, jusdami, ka rīkojoties pretim iedzīvotāju vēlmēm, tā deputātēšana var izrādīties pārāk īsa. Bet, vispār par šo lēmumu, atstāt VS kā atkritumu apsaimniekotāju, malači

  29
 2. Apsveicu mūs iecavniekus at vēl vienu sadārdzinājumu,ko esam guvuši stulbo reformu rezultātā gan valstisko,gan vietējo

  22
  2
 3. Kāds var paskaidrot, lūdzu?
  Iepirkuma procedūrā SIA “Vides serviss” piedāvājis cenu 25,96 eiro par 1 m3. Nesaprotu, kur radās cena 27,34 eiro par 1m3?

  22
  1
 4. Palasi likumdošanu. Likums paredz pakāpeniski no 95 uz 130 eiro par tonnu paaugstināt dabas resursu nodokļa likmi sadzīves un ražošanas atkritumiem, kas nav uzskatāmi par bīstamiem atkritumiem.
  No 2024.gada likme plānota 110 eiro par tonnu, 2025.gadā – 120 eiro par tonnu, bet 2026.gadā – 130 eiro par tonnu. Līdz ar to trīs gadu laikā dabas resursu nodokļa likme par sadzīves atkritumiem tiks paaugstināta par nepilniem 37%. Tātad katru gadu vēl pieaugs maksa.

  7
  3
 5. Nu apskatiet to pirmo tabulu ar skaidru prātu un izlabojiet, nejauciet cilvēkiem prātus. Tabulas kolonu nosaukumi nu nekādi neatbilst tam, kas tajās rakstīts.

 6. Kas tad nu ir kapeika tur vai šur, galvenais, ka vietējiem cilvēkiem darbs palika, bet dzirdēts, ka pats komunālserviss brauc mīnusos. Vai tas tiesa? ka uz grunti nenoiet …

  11
 7. Kur tieši un kādus darba laikos jāierodas pārslēgt līgumu, ja nav e-paraksta? Piemēram, ja esam no Skaistkalnes?

 8. par visu ierēdņi, gan mūsējie, gan ES institūcijās ir padomājuši. Žēl tikai, ka šis 130 eiro “vērtais” dabas nodoklis no iedzīvotāju maciņiem netiks tiem, kuri no mežiem un citām atkritumu izmešanai “piemērotām vietām” savāks tur jau gadiem krājušos nelikumīgi izmestos atkritumus. Būtu jāņem vērā, ka tāpat kā alkoholam un cigaretēm ceļot nodokļus un galarezultātā cenu, tāpat ir arī ar atkritumiem, cilvēki meklē lētāko risinājumu un tas nav tas ko ierēdņi savās galvās iecerējuši.

 9. Nu bet tiesājas pa visaugstākajām tiesām uz vella paraušanu, it kā atkritumi būtu zelts! Tas vien pierāda, ka uz atkritumiem cilvēkus var vareni apjāt un blēži var labi uzvārīties.

  14
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.