Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā un visā Latvijā samazinājies bezdarbs

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā septembra beigās samazinājies, un pozitīva situācija novērota arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiālē. Detalizētāku informāciju «Bauskas Dzīvei» sniedz filiāles vadītāja Igunda Bēmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasaras sezonai beidzoties, no darba attiecībām nereti tiek atbrīvoti tieši lauksaimniecībā un citās sezonas darba jomās strādājošie. Pagaidām sezonas maiņa bezdarba līmeni Bauskas novadā vēl nav ietekmējusi, gluži otrādi – bezdarba līmenis ir samazinājies, apliecina I. Bēmane.

«Ņemot vērā, kāds pašlaik ir reģistrētais bezdarba līmenis, nevarētu teikt, ka ir kādas būtiskas tendences vai izmaiņas,» komentē NVA Bauskas filiāles vadītāja, «parasti ir tā, ka vēlā rudenī tiek atbrīvoti sezonas strādnieki, pārsvarā tieši lauksaimniecībā vai būvniecībā nodarbinātie.» Viņa atzīst, ka novērotā situācija pašlaik ir gluži citāda – bezdarba līmenis Bauskas novadā, salīdzinot ar vasaras periodu, ir samazinājies. «Straujus bezdarba līmeņa kāpumus pagaidām mēs neparedzam,» tā I. Bēmane. Bauskas novadā bezdarba līmeņa tendences šogad: 30. janvārī bija 4,9%; 30. augustā – 4% un 30. septembrī – 3,9%.

Kāda ir situācija vietējā darba tirgū novadā Ukrainas civiliedzīvotāju vidū? «Kopumā NVA Bauskas filiālē bezdarbnieka statusam reģistrējušies 83 Ukrainas pilsoņi, no kuriem uzskaitē aktīvi šobrīd ir 43,» par situāciju ar bēgļiem no kara skartās Ukrainas ziņo I. Bēmane, «savukārt, darba attiecības uzsācis 101 Bauskas novadā dzīvojošs Ukrainas valstspiederīgais, kam piešķirta pagaidu aizsardzība (bēgļa statuss). Šīs personas nodarbinātas lauksaimniecībā, palīgstrādnieku darbos, bērnudārzos, skolās, pašvaldības iestādēs, kā speciālisti ražošanas uzņēmumos un citviet.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati liecina, ka Latvijā faktiskā bezdarba līmenis šogad septembra beigās bija 6,3%, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā mēnesi iepriekš. Salīdzinājumā ar pērnā gada septembri faktiskā bezdarba līmenis Latvijā ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem, bet reģistrētā bezdarba līmenis ir sarucis par 0,3 procentpunktiem.

Šī gada septembrī Latvijā bija 59 900 bezdarbnieku, tostarp 20 700 sieviešu un 39 200 vīriešu, kas ir par 800 mazāk nekā augustā un par 4600 mazāk nekā attiecīgajā periodā pagājušajā gadā. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 200, bet sieviešu – par 600.

Reģistrēto bezdarbnieku skaits Bauskas novadā uz šī gada septembri bija 1037, bet Zemgales reģionā kopumā – 5455.

Izmantots publicitātes attēls.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Nu ko var melot, uzņēmumiem krīt apgrozijums, cilvēki tiek atlaisti, uzņēmumi bankrotē, šiem krīt bezdarbs

  20
  6
 2. Nopietni, ko Jūs? Bauskas bezdarbniekos nav ne kāda jēga, tur sēž tik pārgudras vecenes, tik gudri runā. Darbu nevar piedāvāt, kursi ar ne kādi. Tik iztērē naudu ceļam, lai katru mēnesi atzīmētos un viss. Vēl noniecina, ņirgājas brauciet uz Rīgu, vai vēl zin kur, ja no laukiem autobuss iet kā iet.

  18
  5
 3. Profesionālās kvalifikācijas amata pienākumu uzlabošanai uz 12 mēnešiem Bauskas darba biržas madāmas aizrotēt uz Rīgas darba biržu.

  13
  3
 4. Vai kādam būtu Jūsu vietā jāmeklē darbs? Kad es biju bezdarbnieks, darbu meklēju pats, nevis gaidīju, kad kāds NVA darbinieks mani aiz rokas aizvedīs pie darba devēja. Pašiem jābūt aktīviem, tad arī komunikācija ar NVA darbiniekiem būs laba.

  12
  6
 5. To AāHa- statistiku studijā, vai arī nemuldi. Nekas nebankrotē. Cita lieta, ka strādāt gan neviens vairs negrib. Labu darbinieku ar uguni nesameklēt- vieni loderi un pabalstu tīkotāji.

  8
  5
 6. Tu laikam tipiskais šleserists. Tie ir tie, kas brēc, ka viss slikti un savā brēkšanā aizmirsuši, kādos mēslos ievilka valsti tavs guru, un tad tiešām nebija viegls laiks. Salīdzinājumā tagad ir daudz labāk. Vismaz man. Strādāju toreiz, kad plīsa slavenais burbulis, un strādāju tagad. Dzīves līmenis ievērojami audzis un varu atļauties nesalīdzināmi vairāk. Bet nu te viena nianse – nav laika bļaut, ka viss slikti, ir jāstrādā.

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.