Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā veido jaunu atbalsta sistēmu sabiedriskajām organizācijām

Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē tika prezentēts nolikums par kārtību, kādā dome piešķir līdzfinansējumu sabiedrisko organizāciju iniciatīvu īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības administrācijas uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente atklāja, ka līdz šim iepriekšējos novados bijusi sava kārtība, kā nevalstiskajām organizācijām pašvaldība piešķir finansējumu: Iecavā bija biedrību, nodibinājumu un tradicionālo reliģisko organizāciju projektu finansēšanas konkurss, un Rundālē bija noteikumi, kā piešķir finansējumu sabiedrisko organizāciju darbībai. Nolikums nosaka kārtību, kā pašvaldība piešķir finansējumu iniciatīvu realizācijai izglītības, kultūras un jaunatnes politikas, sociālajā jomā un biedrību dibināšanai. Šeit bija deputāta Jura Krieva priekšlikums vārdus «biedrību dibināšanai» aizstāt ar «sabiedrisku organizāciju dibināšanai un darbības sākšanai». Komitejas deputāti priekšlikumu atbalstīja.

«Šajā nolikumā ir akcents uz to, ka sabiedriskajām organizācijām pašvaldība dod finansējumu aktivitāšu organizēšanai dzīves kvalitātes uzlabošanai. Esam atdalījuši labiekārtošanas projektus, šeit būs atsevišķs nolikums,» minēja L. Ārente, «pašvaldība piešķir vienreizēju atbalstu līdz 2500 eiro vai summu, kas atbilstoša līdzfinansējumā projekta nosacījumiem.»

Kopējā budžetā paredzēts 40 000 eiro šo iniciatīvu īstenošanai. Finansējumu piešķir organizācijām, kas reģistrējušās biedrību un nodibinājumu reģistrā, ir atvērtas iedzīvotājiem, minēja Laura Ārente.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl J. Krievs virzīja priekšlikumu par to, ka Bauskas novadā reģistrētām sabiedriskām organizācijām būtu priekšroka pieteikties atbalstam. Priekšlikumam piekrita arī Raitis Ābelnieks, taču Aivars Okmanis minēja, ka «nevajadzētu atraidīt organizācijas, kas vēlas darboties Bauskas novadā, bet šeit nav reģistrētas.» Tomēr Juris Krievs neatlaidās – ja ierobežotos budžeta apstākļos jāizdara izvēle, tai jābūt par labu Bauskas novadā reģistrētām sabiedriskām organizācijām, un viņa priekšlikumu iestrādāja nolikumā.

«Esam šajā nolikumā izslēguši iespēju piedalīties reliģiskajām organizācijām, jo šīs organizācijas parasti piedalās «Iedzīvotāji veido savu vidi» konkursā, tāds būs arī turpmāk. Reliģiskās organizācijas parasti vēlas veikt uzlabojumus baznīcu labiekārtošanā,» teic L. Ārente. Tika nolemts, ka projektu pieteikumus iespējams iesniegt klientu apkalpošanas centros.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.