Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novads neiesaistīsies padomju okupācijas pieminekļu demontāžā

Bauskas novads neiesaistīsies padomju okupācijas pieminekļu demontāžā, informēja vietvaras sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā divi no trijiem Padomju savienības pieminekļiem atrodas uz privātpersonas zemes. Dulbe skaidro, ka attiecīgi šie pieminekļi nav pašvaldības kompetencē.

“Mežotnes pils parkā esošais piemineklis atrodas VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pārziņā. Pašvaldība par šo pieminekļu likteni nav lēmusi un tuvākajā laikā arī neplāno to darīt. Pieminekļi ir maz apmeklēti, pie tiem nepulcējas un netiek veiktas nekādas provokatīvas darbības,” skaidro Dulbe.

Rundāles apvienības pārvaldē ir Viesturu Melanšu kapsēta un Svitenes parkā – apbedījuma piemiņas vieta. Dulbe pauž, ka arī šajās vietās nekādas darbības pagaidām netiek plānotas.

Kā ziņots, lēmumu par šādu pieminekļu demontāžu iepriekš pieņēma Ogres novads, aprīļa beigās aizvācot pirmo no tiem. Demontēt trīs piemiņas akmeņus lemts arī Jelgavas novadā. Tāpat pēdējā laikā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā aktualizējies jautājums par Rīgā, Uzvaras parkā, esošo pieminekli un iespējām to demontēt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Tas nozīmē , ka zemes īpašnieks var uztaisīt talku un nolikvidēt šos piemiņas akmeņus?

  34
  6
 2. Ikgadējā Lielā talka ir pilnīgi bezjēdzīga, jo pie tiem atkritumiem arī neviens nepulcējās. NA – jūs jau paliek grūti atšķirt no SC.

  12
  4
 3. Man tas piemineklis netraucē, liekas naudas izmešana un visu citu problēmu novēršanai !!!Labāk būtu domājuši kā samaksāt visus reiķinus ar nākamo sezonu…

  17
  15
 4. Man tie pieminekļi pat palīdz. Palīdz atcerēties brīnišķīgo dzīvi padomju fermā, lēto vīnu no kakliņa un galvenais – nekādu rēķinu…

  15
  9
 5. Par izmaksām nav runa. Atliek tikai domei pieņemt lēmumu un paaicināt brīvprātīgos. Atradīsies apzinīgi pilsoņi gan ar lāpstām, gan tehniku.

  17
  5
 6. Ar sūdainu koki un mēslu dakšām oktobrī saeimas vēlēšanās patriekt no varas politiskās skatuves.

  11
  7
 7. Kā nekā pie varas ir NA jeb patiesībā pārsvarā vecie komunisti ar jaunajiem pionieriem.

  13
  5
 8. Nu un, ka uz privātpersonas zemes? Pašvaldība uzliek privātpersonai pienākumu novākt un pēc tam kompensē, kur problēma?
  Un baisās izmaksas jau te nevajag jaukt piesaukt, nebūtu tas tik briesmīgi.

  9
  6
 9. Pašpietiekami, varenlabi iesēdušies amatos, tauta atceraties šitos mīzējus.

  6
  4
 10. Mūsu novada vēlētājs —kas aiziet novēlēt ir pārsvarā 60 gadi un vairāk. Šie tic ka vecie pie varas esošie buki domā par viņiem. Nu maigi sakot ļoti naivi cilvēki – īstenībā citā vārdā šos būtu jāsauc. Bet kur st…as aitas tur gudri cirpēji.

  9
  4
 11. Šitādi kretīni 1940. gada 17.jūnijā visu Latvijas valsti nocirpa un tagad gatavi to atkārtot.

  5
  4
 12. Mums Latvijā tikai visu iznīcināt, tad jau jānojauc arī padomju laikos celtās mājas, skolas, slimnīcas visu kas tajā laikā celts!!!!.. Un atstāt ko 30 brīvības gados uzcēla Latvijā.. Bauskā nekas nebūs, tikai vecās koku būdas.. Visus gadus stāvēja tas piemineklis.. bet te aitu baram traucē.. Uzcelsim Amerikāņu vai Ukraiņu pieminekli🤣🤣🤣🤣🤣

  16
  16
 13. Pie Putina durvīm stāv “latvietis” bāls, tam rokā ir lūgums pēc maizes un sāls. Viņš lūdzas un lūdzas, tam asaras birst, bet Putins tik smejas, top nikns un sūta to dir….t. un latviešu tautai lemts liktenis bargs, tai mocītai, kautai, stāv čekistu sargs.

  5
  3
 14. Skaidrs, ka neko nevajag jaukt nost. Var atcerēties, cik skaisti dzīvojām padomju laikā, nevis kā tagad. Tāpat
  domā arī bauskas domes pārstāvji.
  Pat pamulķie jelgavnieki visu tikai grib jaukt nost. Būtu ņēmuši piemēru no baušķeniekiem.

  5
  7
 15. Ir jātiek vaļā no okupantu paliekām, lai nākotnē tās nekalpotu krievu propagandai. Šis ir īstais laiks, lai beidzot attīrītos no padomju paliekam. Nožēlojami, ka nav vēlēšanas to darīt mūsu novadā. Tāpēc jau Bauskas vecpilsētā izskatās kā noplukusi pastala, tai vietā, lai būtu vieno no sakoptākajām pilsētām Latvijā, caur kuru 24 stundas 7 dienas nedēļā plūst Latvijas tranzīts. Nogaidām un noskatamies kā pie varas esošie izzog Bausku.

  6
  2
 16. Atbilde Baušķeniecei… Tranzīts ir nauda, fūres brauks, jo citu ceļu nav… Neej uz veikalu, ved ar tačku pārtiku, preces… Pieminekļi nevienam netraucē.. vienīgais aitu nozombētam baram… Ir daudz citas problēmas!!!

  6
  6
 17. “Piemineklis” veido valsts, tautas kultūras mantojuma daļu. Lai atcerētos, kāda vēsturiska notikuma piemiņu to izmanto pilsētas vai vietas izskata uzlabošanai. Kādu vēstījumu sniedz mums Bauskas novadā dzīvojošiem un Latvijas valstī strādājošiem ārvalstu diplomātiem par notikušu Krievijas staļinistu, tagad putinistu armijas Latvijas valsts okupāciju?

 18. Nu,vēlētāji Bauskā, jūtaties apmierināti,ka ievēlējār Nacionālo apvienību? Izrādījās kangari ar visu Okmani,Mačeku,Ābelnieku priekšgalā.. mugurkaula nav, ekonomiskās domāšanas ne tik..
  .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.