Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilī atgriežas Senā dzīves veida skolas nodarbības

Bauskas pils muzejā ir papildināta militārās vēstures ekspozīcija, tā pievēršot uzmanību pils militārajai funkcijai. Lai apmeklētāji izzinātu, kā pili aizstāvēja pret iebrucējiem, 25. oktobrī no plkst. 18 notiks Senā dzīves veida skolas nodarbība «17. gadsimta kara māksla», laikrakstu informē Elīna Jegorova, Bauskas pils muzeja vecākā komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildinot militārās vēstures ekspozīciju, Bauskas pils aizsardzības vaļņos izkārtoti četri 17. gs. lielgabali uz rekonstruētām lauka lafetēm, kas gatavotas no koka. Pilsdrupu pagalmā uz īpašiem statīviem eksponēti vēl pieci lielgabalu stobri, bet militārajā ekspozīcijā iekštelpās apskatāmas 17. gs. musketiera un artilērista tērpu rekonstrukcijas un ieroči, paskaidro E. Jegorova.

Viņa raksturo, ka 17. gadsimts tiek dēvēts par militāras revolūcijas laikmetu. Kurzemes un Zemgales hercogistes teritorijā viena gadsimta laikā norisinājās četri kari: Poļu-zviedru karš, Trīsdesmit gadu karš, Mazais Ziemeļu karš un Lielais Ziemeļu karš. Nerimstošajām karu vajadzībām bija nepieciešami efektīvāki ieroči, spēcīgāki nocietinājumi un atbilstošāks, mobilāks ekipējums, kas 17. gs. laikā piedzīvoja ļoti strauju attīstību.

Nodarbības laikā apmeklētāji gūs ieskatu 17. gs. artilērijā, uzzinās par rokas uguns šaujamajiem ieročiem, kā arī lielgabaliem, to izgatavošanu, nepieciešamo aprīkojumu un šaušanu ar tiem, paredzēto ieskicē pils muzeja pārstāve. Tāpat varēs iepazīt uniformas attīstību, artilērista tērpu un musketiera ieroci, aplūkojot tuvāk degļa aizdedzes musketi. Būs iespēja novērtēt musketes un pārējā aprīkojuma svaru un lietošanas praktiskumu. Lai vieglāk uztvertu nodarbības laikā sniegto informāciju, tiks demonstrēti nelieli fragmenti no poļu režisora Ježi Hofmana 1974. gada filmas «Plūdi», kas attēlo zviedru iebrukumu Polijas-Lietuvas ūnijā 17. gs. vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Jegorova atklāj, ka Senā dzīvesveida skolas nodarbības Bauskas pils muzejā notiek kopš 2010. gada. Nodarbību laikā apmeklētājiem ir iespēja apgūt dažādas seno amatu prasmes un gūt priekšstatu par Bauskas pils periodam atbilstoša laika cilvēku dzīvesveidu, sadzīves kultūru, zinātni, atklājumiem un notikumiem.

Kā paskaidro pils muzejā, maksa par nodarbību, kas ilgst pusotru stundu, ir trīs eiro. Vēlams savu dalību pieteikt iepriekš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.