Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilī norisināsies Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla ieskaņas koncerts

Bauskas pilī šodien plkst.14 norisināsies Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla ieskaņas koncerts “Eiropas galmu muzikālās pērles”, aģentūru LETA informēja Rīgas Senās mūzikas centra pārstāve Laura Šarova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pavēstīja, ka koncertā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Senās mūzikas katedras studenti – Nora Kalniņa, Ieva Sumeja, Megija Krista Strautmane, Simona Jocevičiūete, Marianna Puriņa, Aļina Krjukova, Elīza Čaša, Olga Artamonova, Mihails Pranovičs, Kristiāna Krūzmētra.

Koncertā klausītājiem pirmo reizi būs iespēja dzirdēt un redzēt vien pirms nedēļas Bauskas pilī jauniegūto dubultvirdžinālu, kas izgatavots pēc 1623.gada virdžināla prototipa. Tā oriģinālautors ir Johanness Rukers, bet mūsdienu kopiju darinājis meistars Kristians Fuks. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls norisināsies Mazajā ģildē no 25.novembra līdz 14.decembrim, piedāvājot 18.gadsimta Latvijas teritorijas mūzikas pirmatskaņojumus, Eiropas mūzikas augstskolu audzēkņu koncertu ar komponista Georga Frīdriha Hendeļa mūziku, kā arī Johana Sebastiāna Baha mūzikas albuma atvēršanas svētkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla laikā 25.novembrī plkst.18 Mazajā ģildē sadarbībā ar JVLMA notiks koncerts “Hendelis. Pasticcio”. Koncertā skanēs Hendeļa operu ārijas un ansambļi no operām “Alčīna”, “Rinaldo”, “Jūlijs Cēzars Ēģiptē”, “Ariodante”, “Orlando”, “Tamerlans”, “Rodelinda”, “Kserkss”. Uzvedumu iestudēs JVLMA baroka orķestris diriģenta Māra Kupča vadībā un studenti no piecām Eiropas mūzikas akadēmijām – Lodzas, Oslo, Rīgas, Tallinas un Viļņas.

Savukārt 30.novembrī plkst.19 Mazajā ģildē notiks koncerts “Jaunatklātie Kurzemes dārgumi”. Kā norāda Šarova, hercoga Pētera galma kapelas koncertmeistars, komponists un vijoļvirtuozs Francis Ādams Feihtners ir 18.gadsimta Latvijas teritorijas vēsturē būtiska personība. Diriģents un senās mūzikas pētnieks Kupčs dienasgaismā ir cēlis Feihtnera 1770.gadā Mītavā jeb mūsdienu Jelgavā izdotos četru simfoniju partiju komplektus, un kopā ar baroka orķestri “Collegium Musicum Riga” piedāvās klausītājiem iepazīt jaunatklātos Kurzemes dārgumus. Koncertu papildinās arī citi pirmatskaņojumi – Feihtnera vokāli instrumentālie darbi “Herr Gott Dich loben wir” un “Hymmne an der Gott”, kuriem solo partija uzticēta dziedātājai Montai Martinsonei.

Festivāla noslēgumā 14.decembrī plkst.19 Mazajā ģildē norisināsies Baha mūzikas kompaktdiska prezentācijas koncerts. To izdevniecības “Brilliant Classics” paspārnē 2020.gada vasarā Rīgā ierakstīja holandiešu blokflautists Ēriks Bosgrāfs un diriģenta Kupča vadītais baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.