Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilī notiks senās mūzikas koncerts

Šovakar, 30. decembrī, plkst. 18 Bauskas pilī notiks senās mūzikas koncerts «Mūzika pārmaiņu laikā», «Bauskas Dzīvi» informēja Bauskas pils muzeja speciāliste Ilona Ozola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecgada priekšvakarā varēs baudīt Bauskas pils dubultā virdžināla un ērģeļu pozitīva skanējumu, ko papildinās vijoles spēle un soprāna dziedājums.

Bija plānots, ka koncertā soprāns būs Ieva Sumeja, tomēr, kā ceturtdien intervijā Latvijas Radio paziņoja mūziķis un koncerta organizators Māris Kupčs, slimības dēļ viņas nebūs, dziedās Monta Martinsone. Koncertā šovakar muzicēs Laura Šarova (baroka vijole) un Māris Kupčs (dubultais virdžināls, ērģeļu pozitīvs).

Jāpiebilst, ka M. Kupčs spēlēs īpašus instrumentus, tie ir Bauskas pils muzeja projektā «Vēsturiskais ceļš: Raudondvare – Bauska» izgatavotas 16. gs. beigu un 17. gs. sākuma vēsturisku mūzikas instrumentu kopijas. Jau pagājušajā ziemā koncertos tika spēlēts ērģeļu pozitīvs, kas izgatavots pēc 17. gs. sākuma parauga un savulaik ticis plaši izmantots galmā. Ērģeļu pozitīvu darinājis meistars Henks Klops (Henk Klop) no Nīderlandes, prototipam izmantojot 17. gs. vācu ērģeļu pozitīvu, kas atrodas Briseles Mūzikas instrumentu muzejā Beļģijā.

Koncertā pērnajā novembrī pirmo reizi tika izmēģināts dubultais virdžināls, kas darināts pēc flāmu meistara J. Rukera (Joannes (Jan) Ruckers) 1623. gadā radītā instrumenta parauga. Oriģināls glabājas Virtembergas federālās zemes muzejā Štutgartē. Autentisku instrumenta kopiju muzejam izgatavojis meistars Kristians Fuks (Christian Fuchs) no Frankfurtes Vācijā.

Laura Šarova un Māris Kupčs Bauskas pilī šovasar festivāla “Vivat Curlandia!” laikā. Foto – Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.