Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pils aicina uz senās mūzikas koncertu “Noslēpumainā Itālija”

Sestdien, 25. novembrī, Bauskas pilī apmeklētāji varēs baudīt brīnišķīgu mūziku koncertā “Noslēpumainā Itālija”, ko novērtēs daudzi mūzikas entuziasti. Izcilu mākslinieku izpildījumā skanēs spožākās 16. un 17. gadsimta itāļu ārijas ar Petrarkas dzeju un virtuozi instrumentālie opusi, portālu informēja Bauskas pils muzeja pārstāve Elīna Jegorova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka koncertā muzicēs operas soliste Jolanta Strikaite-Lapiņa, kuras izpildījumā skanēs spilgtākās itāļu renesanses un baroka soprāna ārijas. Virtuozitāti ar baroka vijoli demonstrēs Raimonds Melderis, bet muzikālo pavadījumu ar klavesīnu un Bauskas pils pozitīvu veidos senās mūzikas pazinējs, klavesīnists Pēteris Vaickovskis.

Tiks atskaņota Orlando di Lasso (Orlande de Lassus, 1532-1594) flāmu komponista mūzika, kas dominēja Eiropā renesanses laikā. 16. gadsimtā viņš bija Minhenes galma kapelas komponists, padarot Minheni par Eiropas mēroga mūzikas pilsētu. Apliecinot augstu cieņu, komponista laikabiedri viņu dēvēja par “Princeps Musicorum” (Ievērojamākais mūzikā, Meistars mūzikā).

Līdzās Olrando di Lasso daiļradei, koncertā izskanēs arī Klaudio Monteverdi (Claudio Monteverdi, 1567-1643) mūzika. Klaudio Monteverdi bija pirmais izcilais meistars, kurš pievērsās operai, kas radās Itālijā renesanses un baroka laikmetu mijā. Komponists radīja slaveno operu “Orfejs” (1607), ietekmējot komponistu paaudzes cauri laikiem līdz pat mūsu dienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā būs klausāma arī mūzika, ko komponējis itāļu komponists un vijoles virtuozs Marko Učelīni (Marco Uccellini, 1603-1680). Komponists darbojās Ziemeļitālijā septiņpadsmitā gadsimta vidū.

Augstu emocionālo jūtīgumu sniegs venēciešu komponistes Barbaras Stroci (Barbara Strozzi, 1619-1677) radītā mūzika. Viņa ir viena no nozīmīgākajām kopmonistēm, kura radīja itāļu kantātes un baroka laikmeta ārijas. Barbaras Stroci darbi tika daudz publicēti viņas dzīves laikā un bija būtiski vokālās mūzikas un operas vēsturiskajai attīstībai pēc baroka laikmeta.

Jolantas Strikaites-Lapiņas izpildījumā varēs dzirdēt itāļu renesanses un baroka soprāna ārijas ar Petrarkas dzeju. Frančesko Petrarka (Francesco Petrarca, 1304-1374) bija itāliešu dzejnieks un filozofs. Viņš ir pazīstams kā viens no pirmajiem renesanses humānistiem. Frančesko Petrarka izmācījās jurisprudenci, tomēr sirds viņu aicināja pievērsties mākslai un Dievam. Turpmāko dzīvi viņš pavadīja kā garīdznieks, spožs filozofs un dzejnieks. Frančesko Petrarkas sonetus renesanses laikā apbrīnoja un imitēja visā Eiropā, un tie kļuva par liriskās dzejas paraugu.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Bauskas pils muzeja un “Biļešu paradīze” kasēs .

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.