Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pils muzejs atsāk kino vakarus

Kino vakarus gan bērniem, gan pieaugušajiem atsāk Bauskas pils muzejs. Piektdien, 15. septembrī, pulksten 19 aicina skatīties gan mūsu pašu zemē, gan citviet pasaulē jau tik ļoti iemīļoto ukraiņu animācijas filmu «Lauma. Meža dziesma», informē Elīna Jegorova, Bauskas pils muzeja vecākā komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Plašie Ukrainas meži allaž glabājuši neskaitāmus un neizdibināmus noslēpumus. Starp senajiem kokiem mīt brīnumainas mītiskas būtnes, kas uzticīgi sargā savu svēto karaļvalsti. Lauma – meža dvēsele un aizbildne – nonākusi neiespējamas izvēles priekšā. Kad viņa iemīlas cilvēciskā būtnē – talantīgajā jaunajā mūziķī Lukašā, viņai jāizvēlas starp mīlestību un savu pienākumu aizsargāt meža sirdi no agresijas un traucēkļiem, tostarp cilvēkiem. Vai abas pasaules spēs apvienoties cīņā pret ļaunumu?» tāds ir saturiskais vēstījums.

Filmas sižets ir balstīts slavenās ukraiņu dzejnieces un dramaturģes Lesjas Ukrainkas (1871–1913) 1911. gadā sarakstītās lugas «Meža dziesma» motīvos, un tai iedvesma smelta ukraiņu tautas mitoloģijā ar mūsdienīgu stāstījumu, kas parāda ukraiņu kultūru, vērtības, dizainu un mūziku. Vairākas dziesmas izpilda populārā ukraiņu etnogrupa «Dakha Brakha».

Šis ukraiņu kinematogrāfistu darbs ir piemērots bērniem no sešu gadu vecuma un būs saistošs visai ģimenei. Tāpēc gan bērniem, gan tiem, kuri viņus pavada, būs patiesi pasakains, sirsnību un labestību izstarojošs piedzīvojums, kura centrā ir draudzības, uzticības un mīlestības tēmas, atzīst E. Jegorova. Iepriecinās ne vien filmas galvenie tēli: Lauma un Lukašs, bet arī «krupis» – fantastisks radījums, kas vienlaikus atgādina gan krupi, gan kaķi. Pieaugušajiem filmas skatītājiem noteikti smaidu izraisīs pāris personāžu, kas atgādina pazīstamus Kijivas bokserus – brāļus Kļičko. Vizuāli filma ir veidota ar lielu rūpību un mīlestību pret ukraiņu folkloru, tāpēc uz ekrāna redzamā pasaule, ko apdzīvo dažādas pasaku būtnes, patiesi valdzina.

Filma dublēta latviešu valodā, tās garums ir pusotra stunda. Kā ziņo muzeja speciāliste, biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63922280, 20011880. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 minūtes pirms pasākuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.