Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pils tornī skanēs «Modus Vivendi» koncerts «Bahu dzimta»

Nākamsvētdien, 14. augustā, plkst. 14 Bauskas pils tornī ansamblis «Modus Vivendi» atskaņos komponista Johana Sebastiana Baha (1685–1750) un viņa priekšgājēju mūziku koncertā «Bahu dzimta».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertprogramma radusies, mūziķiem iedvesmojoties no Leipcigas Baha festivāla, portālu informē Ilva Neimane, Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību-klientu apkalpošanas vadītāja.

Bahu dzimtas ciltskokā ir vairāki komponisti, kuri radījuši skaņdarbus arī pirms J. S. Baha, kurš apkopoja savu priekšgājēju, laikabiedru un iedvesmotāju darbus, izveidojot, viņaprāt, labāko tā laika baznīcas mūzikas kolekciju «Alt-Bachisches Archiv» («Vecais Baha arhīvs»). Šajā koncertā būs iespēja dzirdēt viņa tēvoču – Johana Mihaela Baha (1648–1694) un Eizenahas pilsētas ērģelnieka Johana Kristofa Baha (1642–1703), kurš laikabiedru vēstulēs minēts kā «īsts brīnums ērģelnieku vidū», skaņdarbus, koncertprogrammu atklāj I. Neimane.

Koncertā uzstāsies Ainārs Paukšēns (baroka čells), Jānis Pelše (pozitīvs), Maruta Hmeļevska un Daiga Būda (soprāni), Baiba Mežsēta (alts), Miķelis Zumbergs (tenors) un ansambļa vadītājs – Pēteris Vaickovskis (bass).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Edgars Leonovs

Luteriskais korālis ir šīs koncertprogrammas muzikālais kodols, kas ļauj izsekot tā attīstībai caur Bahu dzimtas mantojumam. Mārtiņa Lutera (1483–1546) laikā ieviestās tradīcijas mūzikā, piemēram, korālis, vēlāk kļuva par nozīmīgu žanru un iedvesmas formu komponistu Bahu dzimtai.

Kopš Mārtiņa Lutera reformācijas (1517. g.) ir pagājuši nedaudz vairāk kā pieci simti gadu. Latvijas teritorijā luterānisms ienāca nedaudz vēlāk, tāpēc piektās simtgades atzīmēšana joprojām ir aktuāla.

Bauskas pils muzeja speciāliste vēsta, ka senās mūzikas ansamblis «Modus Vivendi» šogad nosvinēja 17. darbības gadskārtu. Viņu repertuārs aptver renesanses un baroka laikmetu, iekļaujot zināmu komponistu darbus un atskaņojot arī mazāk populāru autoru skaņdarbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čellists Ainārs Paukšēns ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķis. Viņš regulāri piedalās baroka skaņdarbu iestudējumos Latvijā, Baltijā un Skandināvijā, spēlējot gan gambu, gan baroka čellu.

Ērģelnieks Jānis Pelše ir Piņķu evaņģēliski luteriskās draudzes ērģelnieks un muzikālās dzīves vadītājs. Regulāri uzstājas Rīgas Domā, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē un citās Latvijas baznīcās. J. Pelše darbojas arī radošajā apvienībā «Nepieradinātā folka orķestris» («Future Folk Orchestra»), atskaņojot āfrikāņu, balkāniešu, ķīniešu, īru, franču, melanēziešu u. c. mūziku.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē darba laikā un «Biļešu paradīze» kasēs. Biļetes cena desmit eiro, paskaidro I. Neimane

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.