Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilskalna labierīcībām neatrodas līdzekļi ne nojaukšanai, ne atjaunošanai

Tūrisma sezonai atsākoties, ik gadu aktualizējas jautājums par labierīcību pieejamību Bauskas pilskalnā. Aiz estrādes esošās tualetes atbaida, un dabiskās vajadzības virza nokārtot kādā krūmājā Ķirbaksalas pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas pilsētas nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis atzīst, ka tas patiešām ir sāpīgs jautājums. “Neapšaubāmi vajadzētu kaut ko mūsdienīgāku un pievilcīgāku, taču tas nav tik viegli izdarāms. Lielākais šķērslis ir tas, ka šajā estrādes daļā nav ne ūdens, ne kanalizācijas, kā arī tur jau dolomīts ir tūlīt ārā. Tuvākais ūdens pieslēgums ir pie pils pilsētas pusē, kas ļoti sarežģī situāciju. Kaut kur aizvilkties gar upes krastu, lai varētu pieslēgties ūdenssaimniecības tīkliem, ir pagalam sarežģīti. Tikai priekš tualetes ierīkot dziļurbumu vai lauzties ar kaut kādiem kanalizācijas tīkliem nebūtu prātīgi. Tālab šobrīd nav neviens labs risinājums,” apgalvo J. Feldmanis, norādot, ka arī demontāža maksā prāvu naudu.

“Kamēr šī būve stāv, lai stāv.  Nojaukt un utilizēt būvgružus, nenoliekot neko vietā, vai tā būtu šī brīža aktualitāte numur viens? Nedomāju gan. Bauskas novada uzņēmējs tuvākajā laikā plāno uzsākt būvgružu pārstrādi Rundāles pagastā. Varbūt, ka pēc gada mūsu pašu uzņēmējs labierīcību būvi varēs nojaukt un būvgružus aizvest tepat uz Rundāli. Tās būs citas izmaksas, nekā tos transportētu uz Rīgu,” stāsta J. Feldmanis.

Viņš uzskata, ka būtu jāapsver Bauskas pilskalna estrādes rekonstrukcija. “Bauska tiek pozicionēta kā festivālu pilsēta, koncerti, izrādes, pasākumi ir un būs, faktiski būtu tikai normāli, ja estrādes daļā tiktu izbūvēti pieklājīgi sanitārie mezgli, ierīkotas mūsdienīgas telpas (gan ģērbtuves, gan atpūtas) māksliniekiem. Sanitāro mezglu ikdienā, kad pasākumi nenotiek, varētu izmantot iedzīvotāji. Taču tās atkal ir izmaksas un vajadzību ir ļoti daudz. Jāatminas, ka Bauska nav vienīgā lielajā novadā. Līdzekļi, kuri varbūt pie vecā novada būtu virzīti pilsētas virzienā, šobrīd aiziet citiem mērķiem Iecavā, Vecumniekos, kur tiek realizēti lieli investīciju projekti – skolu pārbūves,” teic J. Feldmanis.

Viņš norāda, ka bāzes izdevumi uzturēšanas darbiem pilsētā ir saglabāti iepriekšējā gada līmenī, taču, ņemot vērā vispārējo cenu pieaugumu, 15 – 20 procenti ir gājuši mazumā. Jautājums par estrādes pārbūvi būtu nododams politiķu rokās, pieļauj J. Feldmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Pietiek bazt kabatas un nodarboties ar labdaribu, tad ari pietiks mums vietejiem visa ka. Savadak perk nahren nekam nevajadzigus autobusus un davina, varbut pietiek, domes kungi

  19
  7
 2. Līdz pilij ūdeni un kanalizāciju izbūvēja, nekādas pārcilvēciskas problēmas liekas nebija. Līdz estrādei un esošajai WC būdai ne nekādi nav iespējams. Vai Feldmanis jau ir veicis trases ģeoloģisko izpēti? Vai Feldmanim ir zināšanas par mūsdienu zemes rakšanas tehnikas iespējām un ūdensvada un kanalizācijas tehnoloģijām? Vai Feldmanis pazīst profesionālus ūdensvada un kanalizācijas projektētājus, kuri spēj piedāvāt tehniski un ekonomiski optimālāko risinājumu? Vai Feldmanis nav bijis ciemos piemēram Eiropas kalnainajos reģionos un nav sev uzdevis jautājumu, kā viesnīcā ir iespējams ūdens un kanalizācija? Varbūt vienkārši jāaprunājas ar Skaņa kungu?

  22
  2
 3. Kauns, kauns, kauns! Vismaz kosmētisko remontu jau varēja uztaisīt. Pozicionējam Bausku un Pilskalnu kā festivālu organizēšanas vietu, bet labierīcības parāda ne tikai pašu cilvēkiem, bet arī viesiem, cik kulturāla pilsēta esam.

  25
  1
 4. Ne tikai tualetei to dziļurbumu vajadzētu, Feldmaņa kungs, bet arī dzeramā ūdens vietai. Pilskalna parks nolaists, bet tūristi tur staigā, arī vietējie iedzīvotāji, bet nav pieejama padzeršanās. Paskatiet tepat Pasvalē, kādas ūdens ņemšanas vietas bez maksas, kur ne tikai cilvēks, bet arī sunītis var padzerties!

  23
  1
 5. Bauskas kultūras departamenta vadītājai Ozolińai no pirmdienas nokārtoties darba dienas laikā tikai pilskalna sirsnińmājińā.

  18
 6. Pēc cik gadiem būvēm pieškir arhitektūras pieminekļa statusu? Nu pie 60 jau ir kakātavai!

  14
 7. Bauskas pils un tās apkārtne ir ļoti iecienīts tūrisma objekts un Bauskas pilsētai šādas labieriecības ir apkaunojums. Naudu modernām labieriecībām būtu jāatrod!

  13
 8. Ja pilsētā ir saimnieks, kas saimnieko ar prātu, tad viņš parūpēsies par kārtību pilsētā, ja saimnieka nav, tad katrs velk uz savu pusi. Bauskā sen nav neviena, kas rūpējas par pilsētas labklājību, izaugsmi un to, lai te tūristiem būtu patīkami un interesanti, kā arī iedzīvotājiem pievilcīga dzīvesvieta. Bedrainas ielas, netīrītas, apstādījumi bez nekādas gaumes, izmirusi vecpilsēta, nekāda šarma, nekāda skaistuma, nerunāsim jau par labklājību. Darba vietu te nav, ja nu vienīgi domē. Ar lielnovadu izveidoja haosu un viss tikai ir sliktāk nevis labāk.

  20
 9. Tūlīt pat Feldmanim ar hloru visu platību ar zobu birstīti notīrīt un ieskrūvēt durvīm krampīšus

 10. Vai tad kādu daļu no tā lepnā Liepu ielas milijonu remonta naudas nevar tomēr ziedot pilskalna tualešu remontam?Dīvaini skan- nav naudas, bet vai tad tomēr tualetes nav pirmā nepieciešamība , salīdzinot ar vienas ielas zelta pārklājumu, vai nav tā, ka vienu nostūri spodrinām pārpārēm, kamēr cita vieta vārda tiešā nozīmē grimst mēslos.

  14
  1
 11. Tās tualetes nost jaukt nevajag, tās atgādina manu jaunību 60 gadus atpakaļ un varbūt pat vairāk.

 12. Ko novadnieki kaucat ….kas pie vadības? Vecu vecie vēži kam jūsu vaimanas pie ”piektā” atbalsta punkta. Tā kā savas dabiskās vajadzības turiet sevī…. 🙂

 13. Nu pareizi,priekš kam bauriem atejas, ne Okmanis ,ne Mačeks tur nav kāju spēris un nespers,ja vajag pasākuma laikā pamīzt,ar darba mašīnu aizlaiž uz domes glaunajām tualetēm..Ja vadībai problēma personīgi netraucē;tās vienkārši nav

 14. Līdz pilskalna ateju atbilstošai sakārtošanai, pamatvajadzību eksistenciālai nokārtošanai iedzīvotājiem atvērt brīvu pieeju Bauskas novada domes administrācijas tualetēm.Atbildīgais par higiēnu tualetēs administrācijas vadītājs Paičs.

  11
 15. Pamēģiniet uz šo “vēstures un kultūras pieminekli” aizvest apmēram piecgadīgu bērnu nepieciešamības gadījumā. Ja vien jums būs pietiekama nežēlība un sadisms.

 16. Nu gauzam nepatik man si pilseta….sakot jau ar gadu desmitiem nerisinato tranzita plusmu beidzot ar visu parejo …divas celas LV upes saplust viena, bet nav nevienas peldvietas…nav navienas atputas vietas, lai es , iebraucejs, nez no kurienes , varetu vismaz nopeldeties un palaist ar sup deli pa straumi…

 17. Tas parsteidz…kaut kadiem akstiem islices udeni atlava izakstities uz nebedu, bet seit , visi sava akstiba, nespej pat vienotoes par vienu ateju…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.