Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilskalna parkā divas nedēļas iemājos šausmas

Bauskas pilskalns no 18. oktobra līdz 5. novembrim pārtaps par īstenu šausmu parku, kurā būs izstādīti vairāk nekā 500 Holivudas šausmu filmu cienīgi apskates objekti, būs pieejams baiso ķirbju un zirnekļu tīklu labirints, kā arī tirdziņš un citas aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Uzņēmumu, kurš organizē pasākumu, pašlaik vēl nevaru atklāt, bet varu pateikt, ka to organizē kaimiņi no Lietuvas,» stāsta pasākuma organizatore Bauskas pilskalnā Agnese Ābolkalna, «šie organizatori no Lietuvas mums ir pazīstami, viņi iekārto šādu parku arī Lietuvā, no Bauskas netālu esošajā Biržu rajona Kirkilu parkā. Viņi piedāvāja arī Latvijā nosvinēt Helovīnu šādā foršā veidā un ilgākā laika posmā, un tā arī tapa ideja. Sazinājāmies ar Bauskas pilskalna apsaimniekotājiem, viņi deva atļauju parka izmantošanai. Pasākums tiek organizēts bez līdzfinansējuma.»

Helovīna pilsētiņa Kirkilu atrakciju parkā Lietuvā.

Organizatore skaidro, ka pagaidām iekārtojums parkā ir sagatavošanas procesā, un tajā ir izvietotas norobežojošās lentes. Parka apmeklētāji tiek lūgti nešķērsot norobežojošas lentes, lai savās viedierīcēs vai fotoaparātos iemūžinātu “Šausmu parka” atribūtus.

«13. oktobrī parks atvērās pie Biržiem Lietuvā, varu garantēt, ka būs tiešām skaisti. Tik daudz izdarību kā viņiem, mums nebūs, jo Bauskas pilskalnā nevaram tik ļoti izpausties, bet arī šeit būs fantastiski,» par gaidāmo stāsta A. Ābolkalna, «organizatori ir ļoti pacentušies – pie katras statujas un tēla ir piedomāts. Kādas 200 līdz 300 skulptūras, piemēram, būs zombiji, ir ieguldīts ļoti liels darbs. Cerams, ka cilvēki novērtēs un viņiem patiks.» Organizatore pastāsta, ka Lietuvā šis pasākums notiek jau trešo gadu, atsaucība no iedzīvotājiem ir liela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Līdzās nedzīvajiem tēliem Kirkilu parkā sastopami arī dzīvi personāži. Milzu zirneklis sagaida Helovīna parka apmeklētājus.

Arī « Bauskas Dzīve» pārliecinājās, ka Kirkilu atrakciju parks arī šogad ir ļoti apmeklēts un tas pulcē gan lielus, gan mazus interesentus no visas Lietuvas. Šogad parka piedāvājumā ir ne tikai tradicionālā Helovīna pilsētiņa, bet arī ekstrēmu sajūtu cienītājiem galvu reibinoši karuseļi. Uzrunātie apmeklētāji atzina, ka šeit brauc katru gadu. Kovida laikā šī bijusi viena no vietām, kas ārtelpās bijusi pieejama.

Kirkilu atrakciju parks ir populārs ceļotāju galamērķis vasarā, bet tā saimnieki pirms dažiem gadiem izlēmuši, ka parku ziemas miegā “iemidzināt” nevēlas. Panevēžas rajona laikraksts „Tėvynė“  vēsta, ka sākotnēji parka saimnieki bija iecerējuši izveidot Ziemassvētku pilsētiņu, kur būtu atrakcijas, darbotos tirdziņi, kafejnīcas, valdītu svētku gaisotne. Taču pandēmijas apmēri pletušies un nav bijusi skaidrība, vai līdz Ziemassvētkiem viss netiks slēgts, tālab svaru kausi nosvērušies par labu Helovīna svētkiem. Idejas bija redzētas ārzemēs un vajadzēja tikai sākt rīkoties.

Tūkstošiem apmeklētāju Helovīna pilsētiņā Lietuvā pulcējas katru gadu. Arī šis gads nav izņēmums. Foto: www.bauskasdzive.lv

Kopā ar radiniekiem tapušas iespaidīgas dekorācijas. Vīrieši no cementa veidoja pieminekļu plāksnes, kā arī spokus. Uz pieminekļiem izkalti mistificēto varoņu vārdi: Lucifers, Fantomass, Ragana un citi. Pie ieejas tika novietots balts spoks, kas rokās turēja zīmi, uzreiz ieintriģējot katru parka apmeklētāju: “Par savu drošību esi atbildīgs pats. Nepieskaries nevienam, un neviens tev nepieskarsies.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn Helovīna pilsētiņā Kirkilos tika sagādāti aptuveni tūkstotis ķirbju, kokos iekārti trīs kilometri gaismas virteņu un radīti vairāk nekā 200 dažādi spoki. Viena tēla galvas izgatavošana aizņēma piecas stundas. Katrs manekens vēl ir jāsaģērbj un jānoliek savā vietā, desmit cilvēku komanda darbojās pie Helovīna pilsētiņas iekārtošanas.

Tiesa gan Helovīns populārāks ir Lietuvas lielajās pilsētās, ne visi cilvēki atpazīst šos svētkus. Dažiem šāda tradīcija asociējas ar ņirgāšanos par Visu svēto dienu un Mirušo piemiņas dienu, kas Lietuvā ir oficiāla brīvdiena. Tikmēr viens no Kirkilu parka īpašniekiem Deividas Simēnas laikrakstam “Biržiečių žodis” norādīja, ka šī ideja nekādā gadījumā nav ņirgāšanās par Visu svēto dienu, tas ir tikai veids, kā cilvēki var atpūsties un dot iespēju svinēt Helovīnu tā, kā tas tiek svinēts citviet.

Bauskas pilskalna parkā notiek pēdējie sagatavošanas darbi. Tiek pielaboti tēli, grebti ķirbji, izlikts milzu oranžo ogu labirints. Foto: www.bauskasdzive.lv

Pasākuma norises laikā Bauskas pilskalna parks apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 15 līdz 22 vakarā. 29. oktobrī parka teritorijā papildus ekspozīcijām un aktivitātēm norisināsies arī uguns šovs «Fēnikss», kurā piedalīsies 20 faķīri, apvienojoties nakts, uguns un mūzikas uzvedumā. Sarīkojuma noslēguma dienā uz pilskalna skatuves kāps grupa «Dzelzs vilks», kuri parūpēsies par muzikālu un skaļu Helovīna pasākuma nobeigumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja pasākumā bērniem līdz sešu gadu vecumam, kā arī pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti būs bez maksas. Bērniem no sešu līdz 12 gadu vecumam biļete izmaksās četrus eiro, bet pieaugušajiem astoņus eiro. Pasākuma dienās, kad norisināsies uguns šovs un koncerts, biļešu cena bērniem būs seši eiro, bet pieaugušajiem 12 eiro. Skolēnu grupām ieejas maksai būs 10% atlaide, skaidro organizatori.

Jānis Dūmiņš informēja, ka Bauskas pilskalna parku iedzīvotājiem nebūs liegts apmeklēt laikā, kad tur būs izvietots “Šausmu parks”. Būs zonas, kas nebūs brīvi pieejamas (vairāk aiz estrādes), bet apkārt staigāt un līdz Ķirbaksalai vietējie iedzīvotāji un pilsētas viesi tikt varēs. Savukārt laikā, kad notiks organizētais koncerts un uguns šovs, parks bez ieejas biļetes apmeklētājiem būs slēgts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (31)

 1. Varbūt strīdīgi svētki, bet jauki, ka šajā tumšajā laikā kaut kas notiek. Kāds teiks, ka jāiet budēļos un nav šausmu tēli jāizmanto, bet kādam šī lieta ļoti patiks. Paldies!

  17
  8
 2. Aizgājējus piemin Svecīšu vakarā, Kapu svētkos, Veļu laikā. Te ir Latvija! Ja vēl ziniet kad tādi norit. Mierpilnā tumsā kapos un pēcāk mājās pārlūkojot foto, atceroties viņu labos darbus ko arī varētu pārņemt.
  Varbūt pie ieejas parkā, nepieciešams izlikt brīdinošu uzrakstu, kā uz cigaretēm vai kā: Šie nav latviešu svētki! Šis ir tikai interesanti pavadīts laiks citzemju svētku noskaņās.
  Tā maz pamazām tā mazā stiprā Latvija pārņem ko ne mūsu. Lai pēcāk novembrī mākslīgi teiktu, ka dzīvojam Latvijā, cik spēcīgā zemē, tā vien mānot paši sevi. Nevajag sevi ļaut mānīt.
  Uguns šovs un Dzelzs vilks koncerts rudenī parkā gan ir labi izdomāts! Paldies!

  30
  17
 3. Šajā brīdī šausmu mums patiešām netrūkst. Kara šausmas… elektrības cenu šausmas… siltuma maksas šausmas… skolēnu agresijas šausmas… korupcijas šausmas… Riktīgā šausmu ellē dzīvojam un tai piederās arī Šausmas Bauskas pilskalna parkā!

  35
  11
 4. Biju Lietuvas analogā un mazajā pierobežas ciematiņā mašīnai bija grūti vietu atrast. Bauskai ir jāpriecājas, ka te kāds kaut ko sarīko. Brīnums, ka tas nav Bauskas kultūras centrs, bet organizatori paši ar pasākumu uzbāzušies. Gribētu zināt, kāpēc to izgaismošanas pasākumu Korfa dārzā rīko, it kā jau šogad paredzēts, ja kāds nenoraus stopkrānu? Kāpēc nevar pilskalna parkā ar tirdziņiem, karuseļiem, rūķiem īstu gada gaidītāko svētku pilsētiņu uzveidot? Vai tad būtu pārstrādājušies no tā, ka sakarina šūpoles kokos un ieslēdz lampiņas?

  30
  6
 5. Lielos vilcienos abi svētki ir par vienu un to pašu, mazliet dažādībā izpildījumā un uzslāņojumos. Veļu laiks mums un mazliet koķetērijas ar viņsauli rietumos, ķekatas ar nāvi, salmu veci, lāci, dzērvi, maskas un baisi mošķīši. Saldumus vai izjokosim- ja nedosi pīrādziņus, aplauzīsim ābeļzarus. Tik tā vāvuļošana, ka viss, kas nav senlatviešu, viss ir briesmīgi. Reāli Mārtiņdiena jau arī pielāgota Lutera dzimšanas dienai vai kam tur no kristiešu svinamajām dienām. Un lielākā daļa nemaz nesvin neko.
  Pati esmu gājusi gan ķekatās, gan terasi rotājusi ķirbjiem, sataisījusi biedēšanai bērniem, kas nāk konfektes diedelēt. Un patīk uzcept ko veselīgu, bet garšīgu. Pērn bija asiņaini pirksti, vēl gadu iepriekš biskvīts kā zeme ar ēdamiem tārpiņiem no sulas. Forši!

  10
  6
 6. Jā, varam kunkstēt, ka viss slikti, visi apkārt stulbi. Diemžēl Latvieši ir skumji, nopietni, mazliet depresīvi ne tikai veļu laikā. Savus tuvos mēs atceramies tik un tā, un Tā nav publiska lieta. Mārketings – jā, bet tikai dzīvojot naturālajā saimniecībā nav mārketinga. Un ja es dzīvoju dzīvoklī – kādas saknes? Kurš senais latvietis dzīvoja dzīvokļos? Internets?-senajiem latviešiem arī tā nebija, bet vai tāpēc tas ir kas slikts? Atšķirība ir tikai lietošanas veidā.
  Ejot pa ielām, pavērojiet latviešus ikdienā – cik daudzi no tiem ir labā noskaņojumā un smaida, piemēram, braucot no rīta uz darbu sabiedriskajā transportā. Tas nav par šo tēmu, bet man garām aizbrauc autobusi ar “skumīgiem” cilvēkiem . Aicinu saskatīt apkārt labo.
  No Kaķīša dzirnavām: Kāpēc vairot sāpes, labāk lai vairojas prieks!!!

  18
  2
 7. Es neko negribu.. mani ir parnemusas sausmas ko lasu zinas …vai jums sausmu par maz…pagaidiet viss vel prieksaa

  13
  7
 8. Helovini..tadu svetku latviesiem nav..tie ir ievazati tapalt kaa valentindiena..protams nevienam tie nav liegti..kam sobrid sausmu par maz dodieties uz sausmu parku..pue durvim klauvee 3.pasaules karss..kur vel luelajkas sausmas.luk tas bus realas is tas sausmas.

  11
  4
 9. Ak jums hepatik skumigi cilveki..bet. pasakiet man ludzu par ko tiem sobrid priecaties….vienigi par to ka vel ir dzivi.

  6
  5
 10. Kāda vaina,labāk lai kas notiek.Tiem kas šausminās,kad bijāt pēdējoreiz rudenī pilskalnā?Ā nē, tur tak lapas,kraukļi,tumsa -viss ir slikti.

  12
  3
 11. Izgaismos ar lampiņām būs super. Man patīk!. Daļai sabiedribai nepatīk viss kas ir jauns…

  12
  6
 12. Es īsti nesaprotu par ko te visi ņaud. Man divistabu dzīvoklī elektrība par 1 eiro dārgaka, gāze par 1,5 , komunālie tādi paši, ūdens par 1 eiro vairak kā parasti.
  Varbūt es dzīvoju kādā paralēlā pasaulē ?

  3
  7
 13. Es braucu šovakar pār Mūsas tiltu un noraudzījos kā viss pilskalna parks laistījās pasakainās gaismiņās! Tās nebija dažas virtenes, ko žēlīgi, sērīgi, kā sunim kaulu pamet, kovid laikā koku starpā uz gājēju celiņa bija sakarinātas un teju visu sezonu dega, bet te no tālienes metru metriem, līkloču līkločiem, mirguļoja viss parks! Tumsa ar joni nāk virsū, šodien sevišķi iezīmējās tumsas laiks un šāds spožs gaismas žilbsnis ir patiešām tā vērts. Oranžie ķirbji, oranždzeltenās lapas, dzeltenās spuldžu gaismas, sveču liesmas, rada tikai patīkamu sajūtu. Man patiešām žēl, ka šāds parks nevar būt uz Ziemassvētkiem.

  16
  3
 14. Es dzivoju bayskaa un noteikti so pasakumu neapmeklesu..tam nav.nekada sakara ar velu laiku he latvietibu…tas degosas lampinas varbut uzdaviniet tiem..kuri dzivo svecu gausmaa…kur vel lielakas sausmas tiem cilvekuem.

  9
  7
 15. Kur ir lasitaju komentari..kapec ari saja portalaa konentee vien algoti smerdeli un niku zagli..vai tad bauskas dzivi fvairs neviens nelasa..

  2
  6
 16. Es sad tad palasu baukas dzivi…jo dzivoju sajaa novadaa.bet komenteju maz..jo man nepatik valdibas algoto smerdelu sabiedriba un vinu melu propaganda ar ieteikumu palidzibu..tur Sunim jasmejas..she svetki ir hevietaa..kapec vajadzigas majksligas sausmas ha pietiek realo

  5
  4
 17. Dzert vajag mazāk un skolā vajadzēja labāk mācīties.Tos tavus murgus nav iespējams normāli izlasīt,kur nu vēl civilizēti atbildēt.

  12
  2
 18. Viedais TV laika ziņu diktors Bricis šorīt paziņoja, ka beigsies saulainais laiks. Sauli vēl varot šodien izbaudīt, bet tad jārēķinās, ka klāt tumšais, drūmais laiks. Sniegu, kas dotu gaišumu, viņš arī tik drīz neprognozē. Tad nu patiešām brīnišķīgi, ka kāds ienes gaismu šajā drūmajā laikā. Diez vai pašvaldībai šogad būs tā rocība Ziemassvētku virtenes izlikt un ieslēgt. Tak jātaupa un elektrība dārga. Bet nekas traks nebūs, jo šīs jau ko katru gadu karināja bija kā no Getliņu izgāztuves izvilktas, tad vismaz tagad var pamielot acis ar gaismiņām, gaismām pilskalna parkā.

  6
  3
 19. Cik tad maksāji līdz šim par elektrību mēnesī? Vienu eiro? Tagad ir divi?

  1
  2
 20. Domāju ka labs pasākums būs.
  Bet ir arī dirsēji kuri atkal piedirš pilnu netu ,kā jau Bauškinieki

  1
  3
 21. Pasākums kā visi pasākumi. Kas jūt aicinājumu, kam tas tīk, lai iet. Noteikti, ka būs atbilstoši tēmai un kam tas patīk, tam arī patiks.
  Personīgi neiešu, jo man vienkārši riebjas šie konkrētie svētki, bet tam nav nekāda sakara ar pasākumu.
  Un tiem, kas te kunkst par 8 eiro – palasiet uzmanīgi, būs norobežotas zonas, bet cauri parkam varēs iziet un uz Ķirbaceni paskatīties varēs arī par velti. Un tas, ka koncerta un ugunsšova laikā slēgts, ir pilnīgi normāli. Tā taču ir uz visiem koncertiem. Sacēluši te sazin kādu šausmeni. Jums jau Halovīnu nevajag, paši kā tādi Halovīni…

  5
  1
 22. Šodien pēcpusdienā ar ģimeni vēlējāmies aiziet pastaigā līdz Ķirbaksalai un diemžēl mūs nelaida, jo to varot tikai izdarīt tikai līdz plkst. 15.00. Kāpēc Dūmiņa kungs BDz saka ka varēs cilvēki tikt pastaigā, bet organizatori ar apsargu šodien mums pasaka ko citu?

 23. Bet ja latvijai un latviešiem nav nekāda sakara ar helovīniem – tad kāds skars ar ziemassvētkiem un ēbreja kristus dzimšanu, ko?

  1
  3
 24. nu ļoti aizraujoši, ievest bērnu starp miroņiem un vēl pievest pie zārka .Vecāku stulbumam nav robežu.Bērni jau tā ir ar nestabilu nervu sistēmu, bet vēl vajag uztracināt.Nu dabūsiet jau to ļaunuma devu,pēc kuras nācāt.Bērns nav bijis uz kino ,teātri,bet tādus murgus labprāt vecāki rāda.Līmenis augsts.
  Kā raksta,Bauskai būtu jāpriecājas.Tikai šoreiz nav par ko priecāties.Tumšos spēkus nevajg modināt.Tā jau viss ir galīgā tūtē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.