Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas poliklīnikā pirmdien būs donoru diena

Pirmdien, 9. oktobrī, no pulksten 10 līdz 14 Bauskas poliklīnikas trešā stāva zālē varēs ziedot asinis. Šobrīd tiek gaidīti visu asinsgrupu donori, bet īpaši 0+, 0–, A– un B+ asinsgrupas donori, portālu informēja Valsts asinsdonoru centrā (VADC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedojot asinis, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte; kā arī jāuzrāda bankas konta numuru atlīdzības saņemšanai.

VADC norāda, lai nodrošinātu pietiekamu asins krājumu, donoru asinis ir nepieciešamas regulāri. Donoru asinis katru dienu glābj dzīvību gan operāciju laikā, gan uzlabo dažādu pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. Mūsdienās pacientu ārstēšanai neizmanto pilnasinis, bet katra asins deva tiek sadala trīs komponentēs – eritrocītos, plazmā un trombocītos, un pacients saņem tieši to asins komponenti, kas viņam ir nepieciešama. Tādējādi viena donora ziedotā asins deva var palīdzēt pat trīs līdzcilvēkiem.

VADC atgādina kritērijus, kas jāņem vērā, lai kļūtu par asins donoru. Pirms asinis tiek ziedotas, nepieciešams noskaidrot, vai asins donors atbilst dažādiem nosacījumiem, piemēram, vai ir vecuma grupā no 18 līdz 65 gadiem, sver ne mazāk kā 50 kg. Svarīgi, lai dienā pirms asins ziedošanas donors nav lietojis alkoholu, kā arī pēdējā laikā nav slimojis un jūtas vesels. Tāpat donoram ir svarīgi pirms asins ziedošanas uzņemt sabalansētu uzturu, lietot daudz šķidruma, kā arī kvalitatīvi izgulēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Darba likumu donoram pēc asins ziedošanas nākamajā dienā pienākas apmaksāta atpūtas diena, bet pēc vienošanās ar darba devēju to var piešķirt citā laikā (iespējams arī pievienot ikgadējam atvaļinājumam). Šo atpūtas dienu var izmantot gada laikā pēc asins ziedošanas dienas. Darba devējs apmaksā līdz piecām šādām dienām kalendārajā gadā, ja puses nav vienojušās citādi vai, piemēram, darba koplīgumā noteikušas lielāku apmaksāto atpūtas dienu skaitu.

Ieguvumi, ziedojot asinis: organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu, asins donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, iespējams uzzināt pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni, kā arī saņemt analīžu rezultātus, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram.

Foto: Publicitātes foto/VADC

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.