Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Bauskas siltums” plāno siltumenerģijas tarifa pieaugumu

Apkures sezonai beidzoties, «Bauskas siltums» jau plāno nākamo sezonu un apgalvo, ka no dabasgāzes pavisam atteikties nevar, portālu informēja uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzdzīvokļu ēkās Bauskā apkure atslēgta. Kā paskaidro SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis, par apkures atslēgšanu un pieslēgšanu ēkās lemj apsaimniekotāji, pārvaldnieki vai ēku īpašnieki, tātad tas notiek pēc siltumenerģijas patērētāju pieprasījuma.

«Siltumtrasēs nepārtraukti cirkulē siltumnesējs, arī vasaras periodā «Bauskas siltums» ir spējīgs piegādāt siltumenerģiju atbilstoši pieprasījumam,» informē I. Rūsis, «siltumtrases korozijas risku dēļ nedrīkst un nav arī nepieciešamības iztukšot.»

I. Rūsis atzīst, ka situācija energoresursu tirgū pasliktinās, par tuvākajiem plāniem viņš teic: ««Bauskas siltums» īstermiņā izvērtē iespējas uzstādīt propāna gāzes aprīkojumu, lai krīzes laikā mazinātu dabasgāzes augstās cenas ietekmi. Valsts atbalsts tarifam virs 68 eiro megavatstundā beidzas aprīlī, taču Bauskas patērētājus tas neskar, jo piemērotais siltuma tarifs ir zemāks.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai Bauskā no 1. janvāra varēs atteikties no dabasgāzes izmantošanas? I. Rūsis skaidro: «Lai gan dabasgāzes īpatsvars Bauskā sasniedz tikai 10 – 20% un šķelda 80 – 90%, tomēr atteikties nav iespējams, jo negatīvo ārgaisa temperatūru gadījumos papildus jāpieslēdz dabasgāze.» Viņš informē, ka nav racionāli investēt šķeldas jaudu palielināšanā, kuras tiktu izmantotas pāris mēnešus gadā, jo, kā redzams, siltumenerģijas patēriņa samazinājums samazinātu arī dabasgāzes patēriņu, tātad izmaksas par siltumu pie nosacījuma, ka neseko straujš šķeldas cenas pieaugums.

Par alternatīvām enerģijas iegūšanas metodēm I. Rūsis uzskata, ka īstermiņā nopietnas izmaiņas enerģētikā nav iespējamas, taču ilgtermiņā varētu izmantot bezkurināmā tehnoloģijas, piemēram, siltumenerģijas atgūšanu no pilsētas notekūdeņiem vai ražošanas uzņēmumu pārpalikuma enerģijas ievadīšanu centralizētās siltumapgādes sistēmā.

«Energoresursu cenas saglabājas augstā līmenī, un nekas neliecina par cenu samazināšanos vasaras periodā,» par iespējamo tarifa samazināšanu iedzīvotājiem skaidro I. Rūsis, «atkarībā no maijā piedāvātās šķeldas cenas «Bauskas siltums» iesniegs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu tarifa projektu, kurš paredzēs saprātīgu tarifa pieaugumu 2023. gadā.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.