Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas slimnīcā uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem jāgaida rindā divi gadi

Bauskā uz valsts apmaksātiem doplerogrāfijas izmeklējumiem jāgaida rindā divi gadi, informēja SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekle Margarita Epermane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat uz valsts apmaksātiem kolonoskopijas izmeklējumiem jāgaida gads, ehokardiogrāfijas izmeklējumiem – septiņi mēneši, bet ultrasonogrāfijas izmeklējumiem – seši mēneši.

Bauskas slimnīca joprojām nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus atbilstoši noslēgtajiem līgumiem ar Nacionālo veselības dienestu un veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas noteikumiem.

“Cenšamies plānot pakalpojumu apjomu gada ietvaros, taču līdz ar to pacientiem ir jārēķinās ar rindām, proti, gaidīšanas laiku līdz valsts apmaksātā pakalpojuma saņemšanai,” pauž Epermane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas slimnīcas valdes locekles ieskatā gaidīšanas rindas liecina par absolūti nepietiekamo finansējumu. Turklāt Bauskas novadā 2023.gada sākumā bija 43 810 iedzīvotāju – tātad tas ir astotais lielākais novads Latvijā, taču, vērtējot no finansējuma apjoma valsts apmaksāto ambulatoro pakalpojumu sniegšanai ir ievērojami mazāks nekā novados ar mazāku iedzīvotāju skaitu, bet lielāku finansējumu un augstāka līmeņa stacionāru.

Taču sekundāri ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi, tāpat kā primārie, ir jānodrošina pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai, jo tādējādi var panākt labāku pacientu aprūpi un samazināt ielaisto slimību un arī stacionēto pacientu skaitu, uzskata Epermane.

Viņa uzsver, ka stacionārā veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana un nodrošināšana vienmēr būs dārgāka nekā tad, ja veselības aprūpe pacientam tiek nodrošināta laikus. Šis princips ir iestrādāts arī valsts veselības politikas dokumentos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā garās rindas uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem, Bauskas slimnīca iedzīvotājiem sniedz iespējas pieteikties uz pakalpojuma saņemšanu par maksu.

Kā ziņots iepriekš, septembra vidū Veselības ministrija (VM) iesniegusi saskaņošanai valdībā rīkojuma projektu par 33,2 miljonu eiro piešķiršanu veselības aprūpei.

VM uzver, ka Ministru kabinetam nepieciešams pieņemt lēmumu par līdzekļu piešķiršanu, lai novērstu ārkārtas situāciju veselības nozares pakalpojumu pieejamībā un nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu nepārtrauktību. Minētā summa ir daļa no 41,3 miljoniem eiro, par kuru piešķiršanu nozarei valdība lēma iepriekšējās nedēļās.

Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji brīdina par iespējamo kritisko situāciju pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanā, un jautājuma steidzama nerisināšana var novest pie ārkārtas medicīniskās situācijas, kad Latvijas iedzīvotājiem būs pieejama tikai neatliekamā medicīniskā veselības aprūpe līdz 2023.gada beigām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Varbūt vajag beidzot kaut ko darīt, lai samazinātu rindas? Un uzriktēt vēl kādu WC, viena uz visu poliklīniku, tas nav normāli.

  14
  1
 2. Kur tas iedzīvotāju skaits ir divreiz lielāks un kāpēc tikai tu par to zini?

  0
  3
 3. Cik ilgi mēs cietīsim un klausīsimies stulbo ierēdņu, naudas grābēju muldēšanā. Čakša slēgs skolas, napasaka tieši, ka naudas dēļ, bet mud par kvalitāti. Vai tiešām neredz ko dara leiši, cīnās pret lielo skolēnu skaitu klasēs, jo tieši tur perējas vardarbība. Slimnīcām laukos nav finansējuma, bet tās jāuztur ar tukšām telpām, ārsti’sēž, alga iet, bet pacientu nav, jo viss par bargu naudu. Tīrais genocīds pret laukiem. Kas tā par valsti, kur vienkāršajam cilvēkam ir 0 vērtība.

  32
  1
 4. Hmmm, ja nav finansējuma, tad jāgaida rindā 2 gadi. Tad pienāksies finansējums un cilvēcinš tipinās uz poliklīniku. Ko līdz tam divu gadu slieksnim dara attiecīgais speciālists? Aiziet uz darbu, pienem tās dienas pierakstu – piecus?divdesmit?simts? Vai ari aiziet uz darbu un žāvājas? Gaida algas dienu? Kāds zinošāks padalīsies kā viss notiek? Lai var saprast, kādu sistēmu valsts varas pārstāvji gatavi palaist, lai tikai varētu ietaupīt uz finansējuma noregulēšanu un piespiest cilvēkus samierināties ar maksas medicīnu.

  31
 5. Interesanti man, kā vēsturniecei, kur ņēma naudu tāds frukts kā VC 4 īpašnieks diagnostikas aparatūras “”iepirkšanai””? Tas kas ir apritē visā Latvijā, maksā miljonus . Vai varbūt tomēr “aizņēmās” no valsts, ko? Un valsts ar ko, a, ar divu gadu rindu, mīlīši. Privātie bez rindas, par naudu, nu par kaut k;adu tur sīceni, ziniet, bet uz reiz, tūlīt, gatavs, forši un par sīceni, kaut kādiem tur sūda grašiem.

  15
 6. mums jau galvenāks uzdevums-sveču izgatavošana un sacensību rīkošana,sevis reklamēšana…

  8
  1
 7. Ja jau rindā nekas nemainās,kāpēc bija liela nauda jātērē un jāaievieš sabiedrisko attiecību speciālista amats,ja visus šos 30 gadus iztika bez tā? Kāpēc šis amats bija jāuztasa,vai to naudu nevajadzēja tērēt rindas mazināšanā,ārstu piesaistei???

  21
  2
 8. Vienā Rīgas medicīnas privātkantorī liek parakstīt papīru, ka klients negrib dodies uz valsts apmaksātu izmeklējumu. Pretīgs cinisms! Laiks mainīt attiecīgās ministrijas nosaukumu uz mērdēšanas un naudas izsūkšanas ministriju, var arī titulēt par veterināro ministriju

 9. Nu diezvai šai saucamajai vadītājai vispār ap un par medicīnu vispār kaut kas interesē. Viņa savus darbiniekus pataisa par klauniem, tik ļoti pārspīlēti visu liekot internetā. Nodarbojās ar muļķībām taisot kaut kādas muļķīgas vingrošanas,un nabaga darbinieki klausa un vingro ar neapmierinātīgā kaunā pārgrieztām sejām,nu vienkārši kauns par ko šī iestāde kļūst. Nekur un nevienā slimnīcā vēl neesmu šādu ākstīšanos redzējusi.

  3
  2
 10. Bauskā nav reālas slimnīcas, ēka ir. Bauskā ir tikai poliklīnika. Kā var būt neesošas iestādes vadītājs?!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.