Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas slimnīcas izolatorā ievietoti četri Covid-19 pacienti

 Bauskas slimnīcas izolatorā ievietoti četri Covid-19 pacienti, kuri stacionārā nonākuši citu saslimšanu dēļ, informēja Bauskas slimnīcas valdes locekle Mirdza Brazovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka visi pacienti slimnīcā bija stacionēti ar hroniskām saslimšanām, taču, veicot Covid-19 testus, atklāta arī saslimšana ar Covid-19, kas norit bez simptomiem.

“Mums ir vienošanās, ka gadījumā, ja šo pacientu veselības stāvoklis pasliktināsies, tad viņi tiks pārvesti uz citu slimnīcu Covid-19 nodaļu. Laimīgā kārtā saslimšana ar Covid-19 omikrona paveidu nav tik smaga kā ar delta paveidu,” piebilda Brazovska.

Gadījumā, ja strauji palielināsies Covid-19 pacientu skaits, tad slimnīcā atvērs Covid-19 nodaļu. Viņa uzsvēra, ka slimnīcas terapijas nodaļā ir aizpildītas visas 20 gultas. Slimnīcā ir gultas, taču nav medicīnas darbinieku, kuri varētu aprūpēt lielāku pacientu skaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimnīcas valdes locekle atzina, ka pašlaik plaša darbinieku saslimšana ar Covid-19 nav novērojama, Covid-19 dēļ izolācijā ir nonākuši tikai uzņemšanas nodaļas darbinieki.

Valsts operatīvās medicīniskās komisijas lēmumā noteikts, ka slimnīcām ir jānodrošina atsevišķa pacientu plūsma un tie pacienti, kuri stacionēti ar kādu citu primāro saslimšanu, taču viņiem konstatē arī saslimšanu ar Covid-19, ir jāievieto izolatorā un jānodrošina viņu medicīniskā aprūpe.

Covid-19 pacientiem pārprofilēto gultu noslodze visaugstākā ir Vidzemes, Stradiņa, Jelgavas un Ģintermuižas slimnīcās, liecina Veselības ministrijas valdības sēdei apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Vidzemes slimnīca” ir aizņemti 87% Covid-19 pārprofilēto gultu, kā arī 33% intensīvās terapijas gultu. VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” aizņemti 86% pārprofilēto Covid-19, kā arī 93% intensīvās terapijas gultu.

Augsta gultu noslodze ir arī SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”, kur aizņemti 82% pārprofilēto gultu, kā arī 61% intensīvās terapijas gultu. 80% pārprofilēto gultu ir aizņemti arī slimnīcā “Ģintermuiža”.

Nedēļas laikā par 8% palielināts pacientiem pieejamo Covid-19 gultu skaits – no 874 uz 1030 gultām. Pagājušajā nedēļā ir novērojams palielinājums kopējai Covid-19 pacientu gultu noslodzei. Nedēļas sākumā bija aizņemti 60% gultu, kamēr nedēļu iepriekš – 57% gultu. Nedēļas laikā nedaudz ir samazinājusies intensīvās terapijas gultu noslodze. Nedēļas sākumā ir aizņemts 51% no intensīvās terapijas gultām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. 😄Viņa norādīja, ka visi pacienti slimnīcā bija stacionēti ar hroniskām saslimšanām, taču, veicot Covid-19 testus, atklāta arī saslimšana ar Covid-19, kas norit bez simptomiem.

    5
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.