Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas slimnīcas laboratorija turpina pieņemt pacientus un veikt valsts apmaksātus laboratoriskos izmeklējumus

SIA “Bauskas slimnīca” laboratorija turpina pieņemt pacientus un veikt Nacionālā veselības dienesta (NVD) apmaksātos laboratoriskos izmeklējumus, ko pacientiem nozīmējuši ārsti, portālu informēja “Bauskas slimnīcas” sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai arī laboratorijai ir neliela pārstrāde salīdzinājumā ar līgumā norādīto atbilstošajā laika termiņā, tomēr pie līdzīgas pacientu plūsmas nav indikāciju, ka būs nepieciešams veidot gaidīšanas rindu.
Ņemot vērā, arī otrdien valdības sēdē apstiprināto veselības aprūpes budžetam papildu finansējumu, tajā skaitā laboratorijas izmeklējumu nodrošināšanai. Taču, ja būs vērojama ievērojami lielāks
pacientu skaits un secīgi izmeklējumu skaits, tad vērtēsim atbilstoši situācijai par nepieciešamību, veidot pacientu pierakstu uz laboratorijas izmeklējumiem,” sacīja L. Vindule.

Arī “E. Gulbja laboratorija” turpina veikt valsts apmaksātās analīzes, taču sagaida, ka līdz ar valdības maiņu tiks piedāvāts konstruktīvs rīcības variants problēmas risināšanai, jo par valsts apmaksātajām analīzēm no valsts šogad nav saņēmusi ap 2,8 miljonus eiro, atklāja uzņēmuma projektu vadītāja Džineta Dimante.

Ja tomēr no valsts šāds risinājums piedāvāts netiks, tad esot iespējama pāreja uz analīžu sniegšanu tikai par maksu, taču tas neesot primārais rīcības modelis, attiecīgi pašlaik neesot izvirzīti nekādi termiņi, kad tas varētu notikt. “Gaidām konstruktīvu problēmas risinājumu no jaunās valdības,” akcentēja Dimante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, “Centrālā laboratorija” no 15.septembra nepietiekamā valsts finansējuma dēļ valsts apmaksātos pakalpojumus sniegs apmaksātās kvotas ietvaros, līdz ar to iedzīvotājiem tie būs pieejami rindas kārtībā pēc iepriekšēja pieraksta. Ņemot vērā, ka finansējums 2023.gadā piešķirts reālajam iedzīvotāju pieprasījumam acīmredzami nepietiekamā apmērā, valsts apmaksātajiem pakalpojumiem nauda beidzas katra mēneša 10.-15. datumā.

Lai nodrošinātu laboratorisko izmeklējumu izdevumu segšanu par 2023.gada pirmajā pusgadā faktiski sniegtajiem pakalpojumiem, kas pārsniedza līgumos ar pakalpojuma sniedzējiem iekļauto apjomu, valdība 12.septembrī atbalstīja līdzekļu piešķiršanu 11 194 169 eiro.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.