Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas slimnīcas vadītāja sēž uz diviem krēsliem vienlaicīgi; pašvaldībai iebildumu nav

Bauskas slimnīcas vadītāja Margarita Epermane kopš oktobra vidus ieņem arī Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) «Vaivari» valdes priekšsēdētājas amatu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas pašvaldības uzņēmumā SIA «Bauskas slimnīca» 5. septembrī darbu sāka jaunā valdes locekle Margarita Epermane (bij. Meļņikova), kura amatam izvēlēta konkursa kārtībā. Viņai noteikts atalgojums 2625 eiro apmērā. Foto: no arhīva.

Veselības ministrijā informēja, ka šī gada 18. oktobrī notika NRC «Vaivari» ārkārtas dalībnieku sapulce, kurā pieņemts lēmums atsaukt no amata valdes priekšsēdētāju Andu Nulli saistībā ar uzticības zaudēšanu.

Rīkos konkursu

Ņemot vērā dienesta pārbaudē konstatētos faktus NRC «Vaivari» pārvaldībā – lēmumu pieņemšanu interešu konflikta situācijā, kapitālsabiedrības resursu ieguldīšanu ERAF līdzfinansētos projektos, kuros aprīkota A. Nulles ģimenes ārsta prakse, jaunā ambulatorā centra būvniecību, kurā bez konkursa iezīmētas telpas A. Nulles privātpraksei, kā arī radinieku nodarbināšanu bez konkursa, ārkārtas dalībnieku sapulcē pieņemts lēmums, ka slimnīcas valdes priekšsēdētāja nevar turpināt darbu, jo viņas rīcība neatbilst krietnam un rūpīgam saimniekam.

Veselības ministrijā skaidroja – tā kā NRC «Vaivari» ir liela kapitālsabiedrība, efektīvākai stratēģiskajai vadībai grozīti kapitālsabiedrības statūti, palielinot valdes locekļu skaitu no diviem līdz trim. Ārkārtas dalībnieku sapulcē par valdes priekšsēdētāju iecelta Margarita Epermane, valdes locekles amatā – Iluta Riekstiņa. Valdes locekļa amatā darbu turpina Mārtiņš Oliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidroja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, vērtējot M. Epermanes kandidatūru, ņemta vērā viņas profesionālā pieredze, vadot Jēkabpils reģionālo slimnīcu Covid-19 pandēmijas laikā, kā arī iepriekš ieņemtie amati veselības nozares pārvaldes iestādēs – Nacionālajā veselības dienestā un Veselības inspekcijā. NRC valdes priekšsēdētājai M. Epermanei noteiktais atalgojums ir 3874 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteikto, personas, kura ir iecelta amatā likuma 31. panta 8. daļas 2. punkta kārtībā, pienākumu izpildes termiņš nevar būt ilgāks par vienu gadu. Konkursu par NRC «Vaivari» valdes priekšsēdētāja un valdes locek-ļa amatiem plānots izsludināt tuvākajā laikā, piebilst O. Šneiders.

Bijusī Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) “Vaivari” valdes priekšsēdētāja Anda Nulle neplāno tiesāties par atjaunošanu amatā. Foto: LETA

Piekrīt amatu apvienošanai

M. Epermane no šī gada septembra vada Bauskas slimnīcu. Lūdzot komentēt, kā var savienot Bauskas novada kapitālsabiedrības valdes locekles pienākumus ar NRC «Vaivari» valdes priekšsēdētājas amata izpildi, vai pašvaldībai nav iebildumu pret amatu savienošanu un ir pārliecība par pilnvērtīgu darbu, domē paskaidroja, ka darbošanās abos amatos nekavē pilnvērtīgu pienākumu izpildi.

Bauskas novada administrācijas audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļā informēja, ka pašvaldība akceptējusi amatu savienošanu, jo nesaskatīja iemeslu to nedarīt. Pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs kā SIA «Bauskas slimnīca» kapitāla daļu turētājs ir pārrunājis amatu savienošanu ar slimnīcas vadītāju un guvis pārliecību, ka amatu savienošana slimnīcas darbu neietekmēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Slimnīcas valdes locekles pienākumi un darba izpildes kontroles process ir noteikts ar viņu noslēgtajā pilnvarojuma līgumā un pašvaldības kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldes noteikumos. Valdes locekle sekmīgi pilda uzticētos un SIA «Bauskas slimnīca» vidēja termiņa stratēģijā noteiktos uzdevumus. Valdes darbu uzrauga kapitāla daļu turētājs un administrācijas audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļa,» skaidroja pašvaldībā.

Darba kvalitāte – prioritāte

M. Epermane «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka abu amatu izpildi uzskata par krīzes situācijas risinājumu. «Savu uzmanību virzu uz pienākumu Bauskas slimnīcā un Veselības ministrijas uzticēto pienākumu NRC «Vaivari» godprātīgu izpildi, jo rūpība un darbu izpildes kvalitāte man vienmēr ir bijusi prioritāte. Amatu apvienošanu uzskatu par risinājumu īstermiņā, līdzīgi kā sprintu, kas ir intensīvs un laikā ierobežots,» pamato M. Epermane.

Viņa uzsvēra, ka abās ārstniecības iestādēs rit svarīgi projekti. Bauskā tie ir attīstības procesi, kas skar digitalizāciju, tajā skaitā mājaslapas izstrādi un infrastruktūras attīstību, raugoties uz iespējamām investīciju iespējām. Savukārt NRC «Vaivari» ir nacionāla līmeņa rehabilitācijas centrs, kurā ir sākti starptautiski nozīmīgi projekti gan Ukrainas militārpersonu un civiliedzīvotāju rehabilitācijai, gan ar Ukrainas ārstu pieredzes apmaiņas braucienu, kā arī citi stratēģiski jautājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Tas prasa lielu mobilizāciju un motivāciju. Manā dzīvē pašlaik novērojams disbalanss par labu darbam, lai gan arī iepriekš pašizglītība un profesionālā izaugsme ir bijusi prioritāte, jo vēlos redzēt un būt daļa no sakārtotas veselības aprūpes sistēmas Latvijā. Rūdījumu man ir snieguši gadi Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, kad pieredzējām ārkārtas situāciju gan medicīnā, gan Latvijā kopumā. Katra dzīves un darba situācija mums iemāca kaut ko jaunu, ja vien vēlamies mācīties,» teic M. Epermane.

Viņa uzsver, ka attālinātā darba iespējas sniedz pozitīvu ieguldījumu, jo var strādāt efektīvāk. «Priekšroku dodu darbam klātienē, kas ļauj vairāk komunicēt ar kolēģiem un darbiniekiem, jo uzskatu, ka tas ir vitāli nepieciešams. Ikviens vadītājs apliecinās – ir krietni vieglāk strādāt, ja var uzticēties, ka uzdotie uzdevumi tiek izpildīti pēc labākās prakses un kvalitātes un nav nepieciešama papildu uzraudzība. Paldies, bez kolēģiem nevarētu paveikt pat ne pusi!» apgalvo M. Epermane.

Lai atgūtu enerģiju, brīvajā dienā viņa dodas pastaigā ar suni pa mežu. «Skriešana un fiziskie treniņi ir relaksācija, kam, jāatzīst, brīvā laika pēdējās nedēļās pietrūkst. Jāmēģina labāk saplānot laiku, lai fiziskām aktivitātēm ikdienā izdotos atlicināt vismaz vienu stundu,» teic vadītāja.

M. Epermane pagaidām neatbildēja uz jautājumu, vai plāno pieteikties pastāvīgai vakancei NRC «Vaivari», kad tāda tiks izsludināta konkursā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (29)

 1. Tas nav nopietni. Tiklīdz ieņem divus amatus, tā visa uzmanība dalās uz divi un gadījumā, ja vienā rodas problēmas – 100 pret 0. Es brīnos gan par Bauskas pašvaldību, kurai nav iebildumi un arī Labklājības ministriju (jo īpaši LM), kurai arī tas šķiet izdevīgi. Es neticu, ka šajā nozarē vadībā ir tāds vakuums, ka nav alternatīvas. Es pieļauju domu, ka bija problēmas Bauskas konkursā ar kandidātiem un tāpēc tagad pašvaldība piekāpjas, cerot, ka tas ir pagaidu variants, bet nu tā nav baigi gudra saimniekošana. Otrs variants būtu uz amatu apvienošanas laiku samazināt atalgojumu – tas būtu adekvāti. Nauda tomēr kokos neaug.

  61
  1
 2. Rīdziniekiem Jūrmala tomēr būs mīļāka. Bet Bauskā arī maksā. Ir arī ļoti spējīgi cilvēki, kā ministri piemēram, kuriem vienlaicīgi jārisina milzums jautājumu dažādos reģionos….

  9
  4
 3. Tāpēc arī nevarēju sazvanīt pie sēžam vietas neatliekamu registratūras zvanu sanemšana.Vilciens brauc līdz vaivariem Bauskas stacijā nepietur.

  28
  1
 4. Kā ???pilnvērtīgi var pildīt amata pienākumus abos tik svarīgos amatos???? Protams, ka nevar! Bauskas pašvaldība vienkārši negrib risināt šo jautājumu, bet kundze, kura ieņem abus amatus, gaida, kad viņu apstiprinās “Vaivaros”

  40
  1
 5. Supermane ar domes svētību var panemt suni pičpaunā un mierīgi pārpeldēt pāri Mēmelei un Mūsai.

  23
  1
 6. Man nav skaidrs kā iespējams vienlaicīgi strādāt divos darbos,par to saņemot pilnu atalgojumu. Vai ir iespējama personības dalīšanās? Cilvēks vienlaicīgi nevar būt divas vietās,tātad veikt divus darbus vienā laikā.

  55
  2
 7. Es arī esmu pilnīgi drošs, ka kundze bruģē ceļu uz Vaivariem. Amats krietni labāks, dzīvesvietai tuvāk, alga augstāka, izaugsmes iespējas nodrošinātas. Varbūt nākotnē arī var pretendēt uz ministres krēslu, ambīciju es domāju viņai pietiek. Lai nu vismaz kaut kas tiek Bauskas slimnīcai šo neīso laika periodu. Novēlu tikai veiksmi, bet pašvaldība var gatavoties atkārtoti meklēt jaunu slimnīcas vadītāju.

  35
 8. Ja Romānovs un kompānija deva piekrišanu, ko tad pats Jelgavā arī kādu amatu neatrod amatu savienošanas kārtībā?

  18
 9. Bez piemaksām sanāk alga 6500 EUR, vairāk nekā Okmanim un vairāk nekā Ministru prezidentam Kariņam, kam šogad noteikta alga 5216 eiro pirms nodokļiem. Harašo živjom!!!

  36
  2
 10. Super, ka katru dienu nav jābūt darbā pašvaldības iestādē, bet algu saņem par visu mēnesi.
  Bauskas domei nav pretenziju- protams, jo domē tak stāvējis savējo ir iekārtojuši iekšā.
  Tik nez kāpēc pārējiem cilvēkiem kas strādā pašvaldības, iestādēs ir jāstrādā 5 dienas nedēļā.
  Vaivaros jau tik iz īsu brīdi ievēlēta- bet no kurienes Vaivari viņu izraka- kam viņa tik tuva, ka atcerējās pēkšņi vietu viņai piedāvāt.
  Redzēsim kurš krēsls būs izdevīgāks. Pilnvērtīgi pildīt darba pienākumus nu nekādīgi nevar abās darba vietās.
  Absurds vispār.
  Nav dūmu bez uguns.

  40
 11. Ka var būt 1cilvēks2,3 darbavietās tātad kāda vieta ir formāla tikai naudu saņemt! Agrāk sētnieki ņēma otru objektu tad ar gimeni agri no rīta gāja ielas slaucīt, veci onkas sargāja divās vietās bez brīvdienām! Bet viņi reāli sēdēja yais caurlaidēs atvēra aizvēra vārtus! Bet ni tādos amatos ! Tāpēc jau ir tā kā ir

  32
 12. tad jau tikai tā turpināt, arī Bauskas novada domes darbiniekiem amatus apvienot un pusi “atbrīvoto” atlaist. Galaiznākumā vairs nebūs jāpārmet par mazajām algām un arī optimizācija būs veikta, kā solīja pirms novadu apvienošanas

  21
 13. Ierasta prakse Bauskai. Tas pats taču jau bija ar BJC vadītāju Benitu Svarenieci. Ar vienu kāju Bauskā, ar otru jau Valmierā. Bet Bauska tik maksā. Nu un šoreiz atkal tas pats. Tā notiek, ja naudu nav pašiem jānopelna, bet to vienkārši ieskaita kontā. Tad jau var arī trīs darba vietās “strādāt” …

  25
 14. Veselības ministrija? Vispirms ministrija pelnīti vai nepelnīti izmet A.Nulli no Vaivaru RC…. Kaut kādas troņu spēles izbalsotā veselības ministra paēnā. Izdevīgs laiks, varas vakuums. Bauska? Pustukša vieta slimnīcas ziņā.

  15
  1
 15. Aprūpes nodaļas darbinieku darbs ir grūts, bet-to darīt ir katra brīva izvēle. Diemžēl daļa darbinieku attiecas pret ne tikai pacientiem, bet arī pret tuviniekiem kā suņi pret vārnām dārzā. Tas ir šausmīgi un no sirds skumji. Kiedz, izlamā, neapkopj.. atverot nodaļas durvis “uzķērc” un nicinoši atbrēc….
  Tur ir “katastrofa” , ne darbinieki ( ne visi, kā jau rakstīju)

  16
 16. Nāk prātā novērojums, konstatējums. Kad kāds lobijs izbīda sev izdevīgus normatīvos aktus, tad tos pagrūž parakstīt ministram-aizvietotājam. Varianti ir- komandējumi, atvaļinājumi uc. Ja normatīvi ir no tehniskās sfēras, tad parakstītājs parasti ir bijis aizvietotājs bez atbilstošas tehniskās izglītības vai sieviete. Paskatieties uzmanīgi uz visādiem MK noteikumiem un normatīviem, salīdziniet vecās versijas un “uztūnētās”.
  Tas par amatu apvienotājiem-aizvietotājiem kopumā liecina, ka amatu apvienotājiem- aizvietotājiem nav laika, zināšanu, atbildības resursu apvienoto darbu kvalitatīvai un atbildīgai veikšanai.
  Nerunājot par finansiālo aspektu.

  4
  1
 17. Jautājums SM – kāpēc piesaukta LM? Kāds te sakars ar LM, ja otra iestāde ir Veselības ministrijas padotības iestāde? Un jā – VM nozarē pēc ministrijas valsts sekretāres domām, drīkst iestādes vadīt tikai viņas atbalstīti cilvēki.

 18. Cien. M.Epermanes kundze!!! Par ko gan Jūs runājiet!!! No Jūsu puses nav ne kntroles, ne darba kvalitātes. Iesaku paskatīties 28.10.2022 ap plkst.12.00 novērošanas kameras ierakstu, kura atrodas pie poliklīnikas ieejas durvīm.
  Aizejiet uz negadījuma vietu un paanalizējiet, kāpēc tas notika… Elemetārākās lietas netiek kontrolētas! Pe]riecājieties, ka šis negadījums nebeidzās letāli, bet Jūs lepojaties ar diviem krēsliem!!!

  12
 19. Nu tik nāks nu tik būs Bauskā viss slimniekiem..Realitātē atkal varas un naudas kāre ņem virsroku.Nav saprotams,kā var kvalitatīvi apvienot 2 šādus amatus!!!

  16
 20. Šādā situācijā vairums pieliktu pūles kārotākā amata virzienā. Bauska tikai rezerves spilvens ja jaunais ministrs būs ar jaunu slotu. Turklāt par A.Nulles atlaišanu ārstu sabiedrība ir iesniegusi sūdzību premjeram. Neveicas Bauskai ar konkursiem.

 21. Beidziet te vienreiz smirdēt par un ap visu. Celiet savas pakaļas un paši kustiet kaut ko darīt! Vienalga kāds būs raksts, izskatās šeit laku pavada depresīvie kuri nepārtraukti gāž savu žulti, nepalaidīs garām iespēju kaut ko neiekakāt. Kas ko dara un cik pelna? Jums sava laika žēl nemaz nav? Ar likumu vajadzētu šīs tenku vāceles aizliegt rakstīt. Vai nu, lai auta redz šos smirduļus, likt autorizēties ar vārdu uzvārdu. Redzētu cik tad te drosminieki būtu.

  2
  12
 22. Vai rindas kaut vai uz ultrasonogrāfiju ir pazudušas? Slimnīca un poliklīnika novadam ir ļoti svarīgas lietas. Nebūtu labi sekot pasta, skolu, ugunsdzēsēju ” optimizācijai” un ” reformām”. Cilvēkiem ir šaubas vai viss iespējamais tiek darīts. Diena ir īsa, birokrātija ir šausmīga, pat vienā darbā ir grūti ātri un efektīvi darboties. Neviens negrib lai pazūd, samazinās, pasliktinās tas, kas Bauskā vēl ir. Tāpēc arī runā.

 23. Bauskas domes politbitojs savā pārcentībā un stulbumā cienīgi pabeidz Pūces un Pleša iesākto administratīvi teritoriālo reformu,kas saucas -bija jums sū…īgi ,būs vēl sū..īsāk..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.