Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda uzvar jūrniecības konkursā “Enkurs”

Sestdien, 20.aprīlī, Rīgas brīvostā notika jūrniecības nozares konkursa skolēniem «Enkurs 2024» fināls, kurā par galveno balvu – 1500 eiro – finālā sacentās astoņas komandas. Pēc vairāku gadu pārtraukuma sacensībās atgriezusies Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) komanda, kuras sastāvā šogad startēja – Toms Rimševics, Sems Patriks Paļulis, Stefans Sergejenkovs, Artis Adamaitis, Endijs Turks, Artis Barauskis, Roberts Daģis, Dāvis Smiltnieks un Kristers Ozols. Komandu sagatavoja BVĢ skolotāji – Kaspars Kalējs un Aiva Aišpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

FInāla sacensībās baušķeniekiem bija jāparāda savas prasmes jūras koordinātu atlikšanā un “cietušā” atrašanā Daugavā, sviedlīnes mešanā, virves vilkšanā, pirmās palīdzības sniegšanā, jāpiekļūst plostam, kas atrodas Daugavā, jāiekļūst tajā un jāaizved tas uz norādīto punktu, kā arī uz lielākā Latvijas ledlauža, kuģa «Varma», klāja jāatrod dažādi objekti un jāatbild uz par jūrniecību saistītiem jautājumiem.

Sacensību noslēgumā tika izziņoti komandu vērtējumi, un BVĢ komanda atjautību, spēku un saliedētību prasošajā pārbaudījumā ieguva pirmo vietu.

«Šobrīd gan grūti aprakstīt emocijas – dienas laikā pārdzīvoju katru aktivitāti, katru veiksmi un neveiksmi. Ļoti, ļoti lepojos ar saviem «enkuriešiem», savu skolu, kas atbalstīja jauniešu sagatavošanā,» teic Kaspars Kalējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ļoti lepojos ar komandu, jauna pieredze gan pedagogiem, gan skolēniem. Lai komanda uzvarētu, nepieciešams komandas darbs, saliedētība, laiks pēc mācību stundām. Ar to ļoti strādājām,» turpina skolotāja Aiva Aišpure, «ļoti emocionāls pasākums. Laba pieredze.»

«Sākotnējie rezultāti liecināja, ka būs grūti uzvarēt. Aizbraucām nolaistām galvām – mājās braucām ar paceltām,» sajūtās dalās komandas jaunieši. «Enkura» BVĢ dalībnieki pateicas skolotājiem – Aivai Aišpurei un Kasparam Kalējam. Jaunieši arī piebilst, ka Mēmelē esot pietiekami daudz ūdens, lai sagatavotos jūrniecības mačiem – bez jūras var iztikt. Daļa puišu pēc sacensībās gūtās pieredzes apsver ideju turpināt karjeru jūrniecības nozarē.

«Šī diena bija ļoti emocionāla – sākums bija emociju pilns, bet beigās sapurinājāmies un spējām kā komanda izdarīt to, kas dienas sākumā likās neiespējams,» atzīst komandas kapteinis Toms Rimšvics, «es ļoti priecājos par šo komandu, un mūsu kopējo atdevi. Visi darīja to, kas bija katra spēkos, lai sasniegtu labāko rezultātu.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Iegūto naudas balvu plāno tērēt braucienā ar kuģi. Foto: Kitija Kizne

BVĢ izsaka pateicību Andrim Palamarčukam, Vadimam Kuzmičam un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļai, Robertam Rēbukam, Raimondam Žabovam un visiem atbalstītājiem, kas līdzpārdzīvoja sacensību laikā. Uz fināla pārbaudījumu bija ieradusies atbalsta komanda, tostarp arī skolas direktore Linuta Ģerģe.

Konkurss «Enkurs» tiek rīkots kopš 2007.gada. Latvijas Jūras administrācija ir konkursa idejas autors, iniciators, un pasākuma organizēšanas koordinators. Konkursa organizēšanā piedalās un konkursu atbalsta un finansē Latvijas Jūrniecības savienība, Latvijas Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrība, Jūras koledža «Novikontas», Jūrnieku mācību centrs «LAPA», Rīgas brīvosta, Liepājas SEZ osta, Ventspils brīvosta, NBS Jūras Spēki, SIA «LVR flote», SIA «LSC», SIA «Atlas Professionals», SIA «Utkilen Baltic», SIA «Baltic Shipping Services», SIA «Ilgezeem».

Konkurss «Enkurs» norisinās reālā vidē – jūrniecības mācību iestādēs un jūrnieku mācību centros, ostās un uz kuģiem, un tā mērķis ir iepazīstināt skolu jauniešus ar jūras virsnieka specialitāti, kā arī atraktīvā veidā informēt sabiedrību par jūrniecības nozari.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Pašvaldība nepratīsies? Visādus “grafitniekus” atbalsta, bet nopietnus puišus un meitenes neatbalstīs?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.