Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas vecpilsētas “Ciere” izmaksāja 29 700 eiro

Trešo gadu pēc kārtas otrajā septembra sestdienā īpaša uzmanība tiek veltīta Bauskas vecpilsētai. Pagājušās nedēļas nogalē pilsētas senākajā daļā tika sarīkots Zemgales dižtirgus, kā arī pastaigu un izziņas pasākums “Ciere”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete skaidro, ka aizvadītā sarīkojuma precīzu apmeklētāju skaitu grūti nosaukt, jo tā formāts ir pastaiga. Šogad aizpildītu pastaigas karti izlozes kastē bija iemetis 751 “Cieres” dalībnieks. K.P.Lībiete aicināja ņemt vērā, ka ne visi apmeklētāji piedalījās vārdu meklēšanas spēlē.

“No iedzīvotājiem esam saņēmuši daudz labu atsauksmju, kas liek secināt, ka ļaudis izbaudīja šo spožo pastaigu pa Bauskas vecpilsētu. Priecājamies, ka apmeklētāju atsaucība piedalīties pastaigas maršruta pieturvietās paslēpto vārdu un frāžu meklēšanā pieaug, jo pirmajā “Cierē” galvenās balvas izlozē piedalījās tikai 349 “cierētāji”, bet trešajā gadā dalībnieku skaits ir pieaudzis vairāk par pusi.

Cilvēki ne tikai vēlas svinēt svētkus, bet arī tos radīt paši, tāpēc novērtējam, ka vecpilsētas patstāvīgie iedzīvotāji ar gaismiņām dekorētām logu rūtīm un dažādiem svečturiem pie savu namu vārtiem piedalījās kopīgajā vecpilsētas leģendu stāstā,” gandarīta ir K.P. Lībiete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizē, ka Bauskas vecpilsētas “Ciere” šogad izmaksāja 29 700 eiro. Lielāko daļu no izmaksām sastādīja objektu izgaismošana. Atgādināsim, ka pērn “Cieres” organizēšanai tērēti 20 tūkstoši eiro.

Vaicājot, vai arī nākamajā gadā tiks rīkots šis pasākums, K.P. Lībiete norādīja, ka par norises nākotnes plāniem vēl pāragri spriest. 

Foto: Ivars Bogdanovs

Šī gada “Cierē” gaismu un astoņu klausāmstāstu saspēlē vecpilsētas ielās atbalsojās Bauskas senās daļas leģendas – mūslaiku interpretācijas par to, kas reiz noticis vai varēja būt noticis tepat pie mums Bauskā. Kalēju ielā 2 tika atklāta leģenda par Pētera I zelta karoti, Kalēju ielā 8 izstāstīts stāsts par veiklo kāršu mainītāju Ķiblaucki, Plūdoņa ielā 18 apmeklētājus sagaidīja mistisks zobārsts Meldris, taču Rātslaukumā I kāda ragana pastāstīja, kā reiz nobūrusi visas trīs Bauskas cēlās torņu smailes. Strautnieku ielā 5 tika apspēlēta leģenda par Edgara Liepiņa volgu, Dambja ielā 2 atklāts Lielā Murza jaunības eliksīra noslēpums, Plūdoņa ielā 42/1 tika iepazīstināts ar kādu zobgalīgu pastnieku Kempenu, bet Plūdoņa ielā 54 izskanēja nostāsts par to, kā stipri iemīlējies Bauskas tirgotājs Johans Bauskas pils kunga meitai Gotlībei uzcēlis māju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdztekus aktiera Jēkaba Reiņa ierunāto stāstu audio, katrā no pastaigas pieturvietām tika novietots īss, informatīvs apraksts par nama un tā ielas vēsturi. Informatīvo materiālu arī šogad palīdzēja sagatavot Bauskas muzeja speciālists Raitis Ābelnieks.

“Uz stendiem bija visnotaļ interesanti apraksti par Bauskas vecpilsētu. Manuprāt, visskaistāk bija pie bijušās “čekas” ēkas. Garais apraksts, kuru es, pat dzīvojot tepat kaimiņos 43 gadus, īsti nezināju. Aprakstu izlasīju trīs reizes. Interesanti. Balkoniņš, uz kura spēlēja meitene, arī bija ļoti, ļoti skaisti. Daudzi cilvēki noklausījās šo koncertiņu. Paldies mājas iedzīvotājiem, kas šo balkoniņu gadu atpakaļ atjaunoja!” tā savās sajūtās par svētkiem sociālajos tīklos dalījās baušķeniece Ināra Rutkovska.

Orientēšanās pastaigas laikā dalībniekiem bija jāatrod objektos paslēpti vārdi un frāzes, kas šajā reizē veidoja Ineses Purickas dzejoli: “Lai paaudžu paaudzēs dzīvo / Lepnums par pilsētu šo, / Mums visiem sargāt un mīlēt / Savu Bausku brīnišķo”. Saveidotā vārsma cierētājiem līdz 9. septembra plkst. 23:59 bija jāiemet kastē pie Bauskas rātsnama. Šogad savu pastaigu karti izlozes kastē bija ieguluši 751 staigātāji, no kuriem gaisa balona grozā sēdīsies Zane Baltace.

Viņa pastāstīja, ka visātrāk vārdu izdevies atrast punktā Kalēju ielā 8, taču vislielāko laiku prasījis, lai ieraudzītu uz ietves apmales uzdrukāto vārdu Plūdoņa ielā 18. “Tajā brīdī, kad man zvanīja, man trūka vārdu. Uz svētkiem devāmies savējo lokā, visi kopīgi staigājām pa vecpilsētu un pierakstījām visu atrasto. Novēlu, lai nākamgad svētki būtu tikpat interesanti un lai jauki varam visi pavadīt laiku kopā! Jo galvenais jau nav izloze, bet pati kopābūšana. Ja to novērtē, tad arī izdosies laimēt balvu,” paziņo Zane.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.