Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas ziedojumi Malinai dodas uz Ukrainu

Ceļā līdz Ukrainai autobusu un pavadošo automašīnu stūrēs Jānis Burcevs (no kreisās), Normunds Brazovskis, Jānis Kalinka un Nauris Jonass. Foto: Ivars Bogdanovs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autobuss ar 51 pasažiera vietu, ko Bauskas novada pašvaldība sagādājusi sadraudzības municipalitātei Malinai Ukrainā, šorīt, 20. jūnijā, izbrauca no Bauskas, lai Ukrainas-Polijas pierobežā šo dāvinājumu nodotu jaunajiem īpašniekiem.

Stāvlaukumā pie Bauskas novada administrācijas ēkas šoferiem Jānim Burcevam un Normundam Brazovskim tālajā ceļā vēlējumus teica gan pašvaldības vadība, gan arī biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis. Gints vēl pārbaudīja, cik kārtīgi un stingri turas iepriekšējās dienās autobusa salonā saliktās kastes ar pārtiku, traukiem un citām mantām. Autobuss Malinas cilvēkiem tiek ziedots kopā ar pašvaldības un mūsu iedzīvotāju sarūpētām lietām un produktiem. Kā pārliecinājās «Bauskas Dzīve», katra krūzīte un katrs šķīvis rūpīgi satīti papīros, «Laiks jauniešiem» cītīgi strādājuši.

Autobuss arī no ārpuses īpaši noformēts – ar lielām krāsainām uzlīmēm, kas vēsta par mūsu atbalstu Ukrainai un draudzību ar Malinas iedzīvotājiem; ir gan abu valstu karogi, gan abu pašvaldību ģerboņi. Uzlīmes izgatavotas vietējā uzņēmumā «Drukā Bauskā».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļš caur Lietuvu uz Belostoku Polijā, tad līdz Ukrainas robežai. Tur plānots, ka cilvēki no Malinas autobusu sagaidīs un pārņems. Autobusu pavada vieglā automašīna, ar kuru brauc pašvaldības izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka un pašvaldības policists Nauris Jonass. Maršruts un dokumenti J. Kalinkas ziņā. Pēc dāvinājuma nodošanas ukraiņiem visi četri baušķenieki cer līdz Jāņiem atgriezties, jo – viņu pulciņā divi Jāņi.

Līdz Ukrainai kopā ar mūsējiem dodas arī Ukrainas civiliedzīvotāja, kas mitinās Saulainē, Larisa Timaščuka. Foto: Ivars Bogdanovs

Līdz Ukrainai kopā ar mūsējiem dodas arī Ukrainas civiliedzīvotāja, kas mitinās Saulainē, Larisa Timaščuka. Viņa stāsta, ka jau pabeigusi īsos latviešu valodas kursus tiešsaistē, strādā uzņēmumā, kas Bauskā pie lielveikaliem nojumēs tirgo ogas, augļus, dārzeņus. Ejot labi, mākot saprasties ar pircējiem. Viņas māja Irpiņā, kas tikai septiņus kilometrus no Kijevas, jau 4. martā raķetes šāviņa sagrauta, dokumenti sadeguši, tagad izdevība turp aizbraukt, lai atjaunotu «papīrus» un varbūt panāktu kādu skaidrību par mājas nākotni. Larisa telefonā rāda bildes, kur mājiņa bez jumta, bez logiem, bet milzīgs rožu krūms un jasmīns zied neprātīgi skaisti, it kā par spīti karam un postažai.

«Bauskas Dzīve» jau ziņojusi, ka autobusa iegādei bija atvēlēti 20 000 eiro. Lielākā daļa summas iztērēta par transportlīdzekli. Savukārt par atlikumu – teju 8000 eiro –, redzot iedzīvotāju iespējas, nopirkta SIA «Rēzeknes gaļas kombināts» un SIA «Kronis» produkcija, kā arī elektropreces no SIA «Līga L». Izvēle veikta, sazinoties ar Malinas pašvaldību. Tējkannas un elektriskās plītiņas vajadzīgas valsts iekšējās migrācijas atbalstam, bet dažādi konservi – gan bēgļiem, gan teritoriālās aizsardzības vienībām.

Autobuss Malinā nepieciešams skolēnu un pedagogu pārvadāšanai, jo trīs skolas nebūs atjaunojamas, bet no pašu kopienas autobusiem viens nodots armijas vajadzībām, otrs sašauts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. kāpēc ukraiņiem jauns autobuss, ko krievi uzspridzinās???.. tas ziedojums kam??? Lai ukraiņi iztirgotu… Paskatīšos kā ziedos kad vietējie Baušķinieki nevarēs samaksāt rēķinus ar ziemas sezonu.

    21
    16
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.