Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķeniece: “Pilsēta sūdos līdz ausīm, bet viss ir labi”

No 2023. gada 1. augusta Bauskas pilsētas teritorijas uzkopšanu veic pilsētvides uzturēšanas uzņēmums «Vizii Urban», kas šādas tiesības ieguva, iesniedzot saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un uzvarot pašvaldības rīkotajā iepirkumā. Līgums par kopējo summu 1 817 194,75 eiro (bez PVN) noslēgts uz gadu ar iespēju to pagarināt vēl uz trim gadiem. Iepriekš par tīrību Bauskā rūpējās pašvaldības uzņēmums SIA «Vides serviss», arī tad tika saņemtas sūdzības par darba kvalitāti, taču līdz ar jaunā komersanta ienākšanu pilsētā, kritikas vilnis aug augumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķeniecei Laimdotai kā bijušajai sētniecei pacietības vadzis ir lūzis un ir pilna sirds par redzēto Bauskā. «Jau sen to par tīrību vairs nevar nosaukt. Jaunais pakalpojumu sniedzējs SIA «Vizii Urban» neko nedara. Palūkojiet, kādas ir Bauskas ielas?! Es no rītiem pāris stundas nūjoju pa pilsētu, vienmēr priecājos par dabu, par tīro Bausku, ciemiņi ir braukuši gadu gadiem un novērtējuši Bauskas sakoptību.

Tagad jāsaka, Dieva dēļ, nebrauciet uz šejieni, jūs paiet nevarēsiet! Vienā otrā vietā lapu valnis ielas malā ir augstāks par ietvi. Kur stikli, kur samīdīti kastaņi, pīlādži, man, vecam cilvēkam, kājas ķeras. Saules ielas kāpnes glumas, pilnas ar lapām, jo blakus kļavas aug. Tā bija piekritis, ka pakāpienus nevarēja redzēt. Pagāja vairākas dienas, kamēr tika noslaucīts, bet man bija bail tur kāju spert, jo slidens un kritiens neizbēgams.

Kā tā var būt, ka nesavāc nopļauto zāli, tā taču pūst, bērnus nevar uz zālāja laist, jo viņi jau visus apavus sabridīs tajos puvekļos. Tad ataug atāls un spilgti izceļ sapuvušos pikučus uz augšu.
Nerunājot par zariem, kas pēc vētrām un lielajiem vējiem mētājas nesavākti zaļajā zonā. Kāda ir Bauskas dabas taka – pilna ar sprunguļiem! Nezinu, kā to apzīmēt, Bauskā ir bardaks kvadrātā, kubā vai vēl kādā pakāpē!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja man kādreiz patika, tad tagad riebjas iziet ārā. Tāda es neesmu vienīgā, mēs te daudzas pensionāres, cik parunājam, visas «sit spārnus» un šausminās,» teic Laimdota.

Laimdota jau sen kā pensijā, bet piecpadsmit gadu strādājusi «Vides servisā» par sētnieci un šo arodu labi pārzina. Kā pati smej – bijušie sētnieki redz katru sērkociņu, tas viņiem ir asinīs. Toreiz uzņēmuma vadītājs bijis Egils Pukinskis, kurš visus grožos turējis. Arī tā brīža domes priekšsēdētāja Ārija Gaile bijusi izteikta Bauskas patriote. «Tolaik jau arī cilvēkiem nebija labi. Tad tur zālīte bija palikusi, tad trīs lapas vējā plivinājās, bet tagad, kad sūdos līdz ausīm, visiem ir ideāli. Bauska esot tīrākā pašvaldība Latvijā,» ironizē pensionāre.

Viņai paziņas stāstījušas, ka iepirkumā «Vizii Urban» starpība ar «Vides servisu» bijusi 300 tūkstoši eiro. «Vides serviss» bija paredzējis 15 sētniekus, bet konkurents – vien septiņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Taču kur viņi vispār ir ? Mums savulaik vajadzēja turēt tādu tīrību, ka lauvas tiesu nācās sakopt, pirms cilvēki no rīta sāk staigāt, nerunājot par lapām, kas ir zālājā. Rudenī ietvēm no lapām bija jābūt tīrām, ziemā no sniega, bet pavasarī no sēklām, skarām, kas no kokiem nāk. Es staigāju divas stundas pa Bausku, bet neredzu nevienu sētnieku. Vai viņi ir neredzami?

Brauca mazā uzkopšanas mašīnīte. To nekautrējos apstādināt pie Bauskas slimnīcas un pateicu, ka nav jēgas braukt pa teritoriju, kuru jau paguvuši noslaucīt slimnīcas sētnieki. Teicu, lai aizbrauc uz Uzvaras ielu uz Mūsas tilta pusi, kur kastaņi, sērmuķšķi, lapas pa kājām maisās. Kāda tur tā ietve?! Tagad labi var redzēt, kur privātajiem jātīra, kur pašvaldībai, bet tāda kārtība arī nekam neder. Ko tas līdz, ka vienā vietā noslauka, bet no otras pēc brīža atkal atpūš drazas? Vecajā Bauskā jau teju visi tikai individuālie nami. Plūdoņa ielā pa retai mājai, kur noslauka ietvi. Nezinu, kas būs ziemā.

Savā laikā Gaile, Pukinskis, Čačs visu Bausku rīta agrumā apbraukāja un raudzījās, vai viss ir kārtībā. Ja šitādu skatu ieraudzītu, mēs, sētnieki, visi strīpā būtu atlaisti no darba. Gaile kapā apgrieztos otrādi, kas tagad Bauskā darās,» paziņo Laimdota.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa ir neizpratnē arī par to, ka visu tagad aizstāj ar tehniku. Iepriekš celiņus neatļāva tīrīt traktoriņiem, jo sabojāja plāksnes. Tagad atļaujot indēt arī ar «Raundapu» ietves malas, Laimdotas laikā flīžu, bruģa starpas lika ravēt un ķīmija bija liegta.

«Man riebjas kā bijušajai sētniecei to visu piedzīvot. Lapās ir sadauzītas pudeles, cigarešu izsmēķi, papīri. Visi sviež, kur pagadās, jo ir bardaks. Cilvēkiem tā ir – ja ir tīrs, tad akurāt nesviedīs pa roku galam, bet, kur jau ir priekšā miskaste, kāpēc tad tur nemēslot? Jaunai identitātei nauda atrodas, bet sētniekus nevar noalgot. Kam tu tagad sūdzēsies? Tā varēja domei visu izteikt, bet tagad jau dome pati neliek darīt neko un neliekas ne zinis. Jaunie «urbāņi» liek uz pašvaldību, dome liek uz «urbāņiem» un nekas netiek darīts,» tā baušķeniece Laimdota.

SIA «Vizii Urban» valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis norādīja, ka uzņēmums veic tos pilsētvides uzturēšanas darbus, kas ir iekļauti līgumā un attiecīgi arī pašvaldības sniegtajos darba uzdevumos. Piemēram, lapu grābšana un savākšana no zaļās zonas nav iekļauta līgumā. Bauskas novada pašvaldība izsludinājusi iepirkumu par šo darbu veikšanu, lai tad, kad koku lapas būs nokritušas, tās tiktu sagrābtas un savāktas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskā «Vizii Urban» nodarbina ap 20 strādnieku atkarībā no veicamo darbu apjoma, atsevišķu darbu izpildei piesaista vēl papildu darbiniekus, piemēram, ravēšanas darbiem vēl četras personas, bet ziemas darbu veikšanai tiks piesaistīti vēl papildu seši darbinieki. Sētnieku darbs tiek organizēts gan mobilo brigāžu veidā, kurās strādā pieci sētnieki, gan ikdienas darbu veikšanai, ko nodrošina vēl pieci sētnieki.
V. Purvinskis atklāja, ka Bauskas pilsētas ielas «Vizii Urban» apseko katru dienu, tai skaitā pārbauda, kā tiek izpildīti darbi. To operatīvi pārbauda darbu vadītājs, kurš ikdienā uzturas Bauskā. Tāpat darbu vadītājs ikdienā sazinās ar Bauskas pašvaldību, kā arī divas reizes mēnesī tiek organizētas vadības tikšanās, kur tiek pārrunāti paveiktie un plānotie darbi.

«Pēdējā pilnā ielu uzturēšana, izmantojot vakuuma slaucīšanas iekārtas gružu, lapu un citu netīrumu savākšanai no Bauskas ielām, tika veikta 2. novembrī. Balstoties uz mūsu pilsētvides uzturēšanas pieredzi, šie darbi ir jāveic regulāri – vismaz vienu reizi nedēļā, ja nav ārkārtas laikapstākļi, piemēram, liels vējš,» uzskata V. Purvinskis.

Viņš uzskaita pēdējās nedēļās veiktos darbus: katru dienu ietvju uzkopšana 96 000 kvadrātmetru platībā, laukumu uzkopšanas darbi 7700 kvadrātmetru platībā, sabiedrisko pieturvietu satīrīšana 1910 kvadrātmetru platībā, divu publisko labierīcību uzkopšana. Savukārt atkritumu urnas pilsētā tiek tukšotas trīs reizes nedēļā, bet visas uzturēšanā nodotās dobes tiek ravētas reizi nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atklāja, ka pirmdien, 6. novembrī, bijusi tikšanās ar «Vizii Urban» vadību, kur pārrunāta situācija Bauskas pilsētā. «Cik pats esmu braucis pa Eiropas pilsētām, tad neviens tur katru dienu nevāc lapas, kamēr tās nav nobirušas. Cilvēki vienkārši izbauda, ka ir rudens. Varbūt pensionāram jāizvēlas tāds maršruts, kurā tajā brīdī nav lapu,» tā A. Okmanis.

SIA “Vizii Urban” valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis pastāstīja, ka šonedēļ ar pašvaldību detalizētāk pārrunāta darba organizācija ziemas sezonā abu līgumu – par Bauskas pilsētas uzturēšanu un par ielu uzturēšanu ziemā – ietvaros. Tāpat “Vizii Urban” dalījās pilsētvides uzkopšanas pieredzē citās pašvaldībās, kā arī uzsvēra atsevišķu darbu regularitātes nepieciešamību, piemēram, attiecībā uz ielu uzkopšanu ar vakuuma iekārtām.

Šonedēļ pirmo reizi ar lielo ielu putekļusūcēju tīrīta Krasta iela Bauskā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (34)

 1. Vakar redzēju, kā pucēja Brīvības bulvāra apkārtni. Bija vīrs ar lapu pūtēju, bija brigāde ar mašīnu. Bet, kāpēc tad tā rosījās- nu tāpēc, ka sestdien Lāčplēša diena un vajag tak izmēzt pasākuma vietu.

  39
 2. Pilnīgi piekrītu! Bauska ir tik ļoti nesakopta, visur lapas, mētājas netīrumi. Brauc tas mazais sūcējs knapi dzīvs, ar pirmo acu uzmetienu domāju stāv uz vietas…., bet nē, tomēr kustas. Tādā ātrumā 24 h jātīra un nespēs notīrīt. Sētnieku savāktie atkritumu maisi mētājas pilnas ceļmalas, tikai neviens tās nesavāc! Domāju, ka tik netīra Bauska nekad nav bijusi.
  Jautājums Domei- vai attiecīgo līgumu nevar pārtraukt? Sludiniet jaunu konkursu!

  82
  1
 3. Tagad izrādās, ka lapu grābšanu un savākšanu nav iekļāvuši pilsētvides uzturēšanas līgumā. Jautājums aktuāls- cik vēl pozīcijas nav iekļautas tajā slavenajā līgumā? Cik galu galā beigās izmaksās šī uzkopšana, gan jau reāli dārgāk nekā Vides servisam. Vides serviss jau visus ciparus lika gan jau pēc pieredzes, jo tomēr zināja, kur un kā Bauskā notiek uzkopšana, bet šitie tikai pēc pilsētas nodaļas rīkojumiem. Pati pilsētas nodaļa pilsētā uz ielas nav redzēta, ko tad var norīkot?

  81
 4. “Varbūt pensionāram jāizvēlas tāds maršruts, kurā tajā brīdī nav lapu” – nu kā tā var pateikt? Tāds zemteksts – kur tu, pensionār, lien, sēdi mājās. Bet kad būs vēlēšanas – nāc par mani balso. Fui. Nepatīkami lasīt. Kur tad ir tās tīrās ielas?

  104
  2
 5. Cilveki nesaprot kad firma pilda liguma noteiktos darbus ne ko lieku. Domeij japrasa kad sasniegts bardaks tad pasuta tos darbus kas nav noteikti liguma. Un setniecej bijušajaj biki kreizi nogajis ar raundapu. To nemaz ta nevar dabut tas ar ko migloja bija kaut kas cits veselibai nekaitejoš lidzeklis. Ta ka ka jau Bauska pienjemts parspilet. un apriet.

  3
  32
 6. Svētdienās Bauska ir liela miskaste, viss piegruzots. Pie rimi miskastes pilnas, vārnas tās saturu izplukā, visur papīri.

  40
  1
 7. Fui Okmanim, pats vecs aizsēdējies krapans, vēl norādīs kur kuram staigāt..Sivēns, ne domes priekšnieks.

  81
 8. Oķis taču pats ir pensis, tikai mēsliem teš pāri ar dumjo baušķenieku finansētu dienesta autiņu.

  40
 9. Jo tālāk jo trakāk:( nevar būt kā ceļš uz Valli nav izbraucām un te pensionārei jāmeklē apvedceļš no lapām!Un to saka cilvēks par kuru balsojam un vada Bauskas novadu!Fuj fuj.

  48
 10. Nekas Okmani. Pienāks pašvaldības vēlēšanas un mēs tevi ar visu tavu Nacionālo apvienību atminēsimies,kad stāvēsim pie vēlēšanu urnām. Un tad tu varēsi teikt- Eiropā tā dara……

  53
  2
 11. Jā, O.kungs tāds arogants. Šim iedomīgajam pāvam vajag vairāk pabraukāt pa Bausku, nevis tikai blandīties pa citām Eiropas pilsētām pieredzes apmaiņās. Tik nolaista pilsēta sen nav piedzīvota… Vasarā puķes nokaltēja, tagad nevar no ielām lapas savākt, atkritumu tvertnes pilnas, suņu “dāvaniņām” papildus nav uzstādīdi konteineri utt. Par ielu stāvokli pat vairs negribas runāt. Žēl.

  49
 12. Bauskas puses vēlētāji paši vainīgi, ka neizgāja nobalsot, vai nebija vienoti savā izvēlē. Tagad būs mācība, ka ir jābalso par cilvēku, kurš tiešām ir saimniecisks un rūpīgs saimnieks. Un pilsētu un pagastu apvienību ir jāvada ne jau tām divām dāmām, kurām droši vien labi padodas birokrātisko papīru un dokumentācijas aizpildīšana, bet tikai ne saimnieciskie darbu veikšana un saprašana par tiem nav īsti pilnīga, maigi rakstot. Tas nav domāts kā apvainojums kundzēm, bet kā ieteikums un rosinājums pārdomāt par atbilstību un prasmēm šiem grūtajiem amatiem.

  40
 13. Cik lieli reformatori tik lieli mēsli…patika replika- pensionari- nu staigājiet tur, kur lapu vairs nav…

  24
 14. Par koku lapām. Piekritu, ka no celiņiem tas jānovāc, taču zaliene tas jāatstāj…tad arī nākamgad zāliens priecēs…

  3
  13
 15. Pērn pabiju tajā bauskas šausmas parka. Šogad nesanāca. Pēc raksta paustās atzinas- bauska vispār neko nav vēlams organizēt, ja nu vienīgi grundulu ķeršanu Lielupes seklajos ūdeņos…tas no bērnības un no sodienas…

  3
  8
 16. Mēsli būs vienmēr. Visvairāk šajā gadā patīk tas priedisu ceļš. Tajos kapos dus visa mana ģimene. Paldies.

  3
  1
 17. Bauskas domes apkārtnei lapkritis. Vai tiešām acīs nedurās, kad iet uz galveno ēku? Varbūt LAIMES LĀCI jāsauc no SŪNU CIEMA?

  25
  1
 18. Nožēlojami! Pensionārei taisnība – Bauska tik nekopta nav bijusi nekad. Lapas no ietvēm ir jāvāc katru dienu, ne reizi 2 nedēļās. Citādi tās pārvēršas dubļu pļurzā. Un Bauskā šoruden uz ietvēm bieži ir pļurza. Negribas domāt, kas būs, kad kritīs sniegs. Vispār,, “jaunās” vadības valdīšanas laikā Bauska ir pamesta absolūtā novārtā! Nav pilsētas, tik kaut kāds noskretis novada centrelis.

  42
 19. Lai sētniece aiziet aplūkot pilskalnu pēc šausmu parka kā izskatās!Tad domāju lapas uz ielas liksies ziediņi, salīdzinot ar dubļu risēm un izmīcīto zālāju parkā!

  25
  3
 20. Kā teica viens gudrais, ja cilvēkam kārtība ir savā ģimenē, tad kārtība ir viņa galvā un darbos. Paskataties, ko ievēlat, kādas ir viņu attiecības ģimenēs, cik tās ir noturīgas, vai stabilas, ja tās ir izirušas, tad kāpēc. Vērtēsim cilvēkus pēc viņu attieksmes pret dzīvi, nevis par viņa oratora spējām. Tad brīnamies, ka notiek pilnīgs vājprāts, kaut ko gramstās, izputina labi iestrādātas lietas, nesaprotami. Nāks nākamais daiļrunātājs un atkal būs zili brīnumi?

  32
  2
 21. Prieks un reizē skumji ka vienkāršs pensionārs šķiet gudrāks, saprotošāks un spriestspējīgāks par mūsu dižo vietvaru, ar visādām super izglītībām un daudzo gadu darba pieredzēm.. Pieprasu maiņu!
  Kauns par tādu novada vadoni, kurš tikai attaisnojumus meklē, bet ar risinājumiem nesteidzās!

  42
 22. Tā tikai Baukas mērs var pateikt, lai kaut kādi pensionāri nevazājas apkārt. Tā jau tas ir, lai sēž pie televizora vai ada, nevis vazājas pa ielām:)
  Bet viņš visu mūžu ir bijis augstprātīgs. Atšķrībā no diviem iepriekšējiem (Gailes un Gabrāna).

  18
  3
 23. Juri, nu kaut kā neatceros , kad Bauskas novadu būtu vadījis Gabrāns ,visādi ir bijuši , arī Gaili atceros , bet tādu Gabrānu gan ne. Padomā labāk!

  10
 24. Apzinīga darba veikšana paliek retums. Visu cieņu bijušajai vides kopējai, jo ir patīkamāk dzīvot skaistā un sakoptā vidē. Aprīnot var tik to, kā agrāk bez specializētās tehnikas visu uzkopa. Bet šodien, kad ir tik dažāda tehnika, tāpat nevar paveikt darbu labi. Kauns.
  P.S. Kas vispār izdomāja, ka pilsētas uzkopšanā ir jāņem ārpakalpojums? Tur arī ir visa atbilde šim bardakam pilsētā, jo…. neviens jau par neko vairs neatbild.

  21
  1
 25. Ārpakalpojumus ņem piecos gadījumos. Lai varētu paši nestrādāt, lai atbildību noveltu uz tiem nolīgtajiem, lai realizētu pret iedzīvotājiem vērstas idejas jo nolīgtā firma tak gudrāka un no pašas Rīgas, lai varētu nodarboties ar korupciju, lai pašvaldības naudu ieliktu kabatā ar pašiem netieši piederošu firmu. Apgalvojumi, ka ārpakalpojums ir lētāks neatbilst patiesībai. Lētāk var būt tikai nemaksājot nodokļus un apčakarējot pasūtītāju. Visi īsteni lētie un godīgie jau ir bankrotējuši.

  17
  1
 26. Kur var izdomāt vienmēr atrunas savam slinkumam.Pat vasarā nokaltušās un aizaugušās ar nezālēm puķu dobes viņiem ir normāli.

  17
 27. Nu sasparojas bauškenieki ejam piketa yz domi un cīnamies par savu pilsētu tās tīrību komunikāciju ielu sakārtošanu. Tas divas dāmas nevar un nevarēs tikt galā. Kārtīgu veci ar inženiertehnisko izglītibu vajag mums. Un nesakiet ka man nav taisnība ka pilsēta ne tikai vizuāli bet ari visas ūdenskomunikacijas ir sačakarētas. Sakot ar bijuso Švētiņa kungu un tagadējo Cāzeru.

 28. Eiropas mazās pilsētiņas ir pārsvarā ļoti sakoptas. Lielajās pilsētās tāpat kā Rīgā, vienkārši netiek galā acīmredzot. Un tas ka pensionāriem jāizvēlas nestaigāt pa pilsētas ielām,jo tās nespēj laikus sakopt,ir vislielākais absurds ko nācies dzirdēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.