Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķeniecei Kristai Annai Belševicai – pirmais stāstu krājums

Krista Anna Belševica (1993) ir rakstniece, dzejniece un pētniece, Latvijas lasītājiem pazīstama no 2016. gada. Viņas dzeja publicēta visos svarīgākajos Latvijas literatūras izdevumos, kā arī angļu, somu, ķīniešu, krievu, vācu un citās valodās. Publicitātes foto.

Kristas Annas Belševicas – baušķenieces – pirmais prozas darbs tika izdots pavisam nesen 2021. gada nogalē. Stāstu krājumam «Pelēkais suns sapņo par zelta zivitiņām» autore izvēlējusies apakšvirsrakstu «Stāsti par atmiņām». Jaunā rakstniece 2017. gadā debitēja ar dzejas apkopojumu «Medījot dzīvi».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krājuma septiņi stāsti atspoguļo dažādus cilvēkus un situācijas: jaunu sievieti grūtnieci un viņas mammu, kuras sien neredzami dzīves pavedieni, psihoterapeiti un viņas pacienti, vecu sievieti, kura ļoti grib izstāstīt stāstu, un, runājot par to, ko viņa savā stāstā nekad nepieminēs, atklāj patieso sevi, u.c. 

Krista ir Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) gan mūzikas, gan mākslas nodaļas absolvente. Tas nemaz nebija tik sen. Abas jomas viņai izdevās labi sabalansēt. Iekšējā disciplīna, radošums? Nezinu, jo tagad mēs tādus jauniešus dēvējam par motivētiem, bet ik gadu viņu kļūst mazāk. Mūzikas nodaļā Krista apguva saksofona spēli un reizēm varēja nojaust, ka mūzika, nevis vizuālā māksla viņu vairāk vilina.

Ar Kristu BMMS mākslas nodaļā atkal satikāmies 2018. gadā, kad skolotāja Aija Ušerovska viņu aicināja uz neformālu sarunu ar audzēkņiem un skolotājiem skolas zālē.  Jaunā autore stāstīja par savu pirmo dzejas krājumu, bet ne tikai par to vien. Šķita brīnumaini, kā jauns cilvēks var tik skaisti atvērties, jo skolas gados Krista bija noslēgta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad, lasot viņas stāstu krājumu, neviļus pārņem apbrīna – vērotājas asredzīgums, jūtīgums, nesamākslotība un viegla ironija strāvo viņas darbā «Pelēkais suns, kas sapņo par zelta zivtiņām»! Tie ir formā un saturā ļoti neparasti, pašas pieredzē un izjūtās  inspirēti stāsti par to, kas nekad nepāriet. Atklāta un dziļa satura un formas sintēze. Nekā lieka, skaidrojoša. Ne velti Kristas Annas Belševicas krājums «Pelēkais suns sapņo par zelta zivtiņām» jau ir izpelnījies literatūras kritiķu un lasītāju ievērību.  

Pašlaik Krista Anna Belševica studē doktorantūrā Vācijā. Viņa ir beigusi Rigas J. Mediņa mūzikas vidusskolu, Latvijas Universitātes Baltu filoloģijas fakultāti, ieguvusi antropoloģijas maģistra grādu Rīgas J. Stradiņa Universitātē, kā arī strādājusi par pētnieci  Rakstniecības un mūzikas muzejā. Kristas neordinārā personība vislabāk atklājas portāla «satori.lv»intervijā par tā dēvētajām neērtajām tēmām.

Grāmata izdota ar VKKF atbalstu.

Pieejama arī e-grāmata.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.