Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauzes tirgū pārdevēji atzīst – ar sēnēm šogad švaki

Šoreiz «Bauskas Dzīve» tirgū iegriežas darbdienā, gan ar interesi par vietējos dārzos izaudzēto, gan par to, kāda ir meža labumu ražu, – vai ir, ko lasīt un pārdot?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – Ivars Bogdanovs.

«Rudens jau drīz būs klāt, gladiolas zied,» pastāsta tirgotāja no Dāviņu pagasta, kura tirgū pārdod gladiolas un citus ziedus. Viņa uzskata, ka tirgū visa kā pietiek, bet cenu kāpums gan ir jūtams.

«Puķes pati audzēju savā mazdārziņā,» stāsta Inta Pilicka no Bauskas, «audzēju gan lilijas, gan narcises un puķzirnīšus, gan arī citus ziedus. Dārzeņus audzēju tikai priekš sevis, nevis pārdošanai.» Inta teic, ka šogad puķes aug labi, jo laikapstākļi un bagātīgais lietus šovasar ir ļoti piemēroti audzēšanai. «Varbūt šis tas ir jāpamiglo pret puvi un kukaiņiem,» atzīst Inta. Viņas dārza platība ir aptuveni 800 kvadrātmetru. «Skolā vairs nestrādāšu un turpmāk piepelnīšos ar savu hobiju – puķu audzēšanu,» stāsta tirgotāja Inta, «mani vecāki puķes audzēja kādus 30 gadus, un tagad aptuveni 20 gadus pati esmu šo nodarbi pārņēmusi.

Jebkurā gadalaikā ir sava puķe, jo pavasarī ir ļoti skaistas peonijas, narcises, hiacintes, un nav man tādas mīļākās puķes. Visas ir ļoti dažādas un skaistas. Tirgojos tikai Bauskā pa vasaru kādus divus vai trīs mēnešus.» Rudens ziedus Inta nepārdodot, lai paliek pašas priekam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Audzēju arī skujeņus – buksīšus un apaļas skujeņu bumbas – kas man ir vēl viens vaļasprieks, un tos gan reizēm arī pavasarī patirgoju,» par hobiju stāsta Inta, «esmu novērojusi, ka pirktspēja varbūt ir mazāka, bet cenas šogad ir augstākas. Grieztie ziedi, kurus pārdod tirgū, ir ar uzcenojumu, un daudzi nāk pirkt tieši mūsu ziedus. Konkurenci nejūtu, jo mēs te divas vien esam, un katrai ir savi klienti.» Gladiolu cena tirgū ir, sākot no 40 centiem gabalā.

«Sēnes šogad ir, bet lielākoties sapuvušas un tārpainas,» pastāsta sēņu tirgotāja, «viena sieviete atrada pļavu ar bekām, bet visas sakostas un tārpainas.» Tirgotājs Artis Smilga piekrīt, ka veselu un ēšanai derīgu beku mežos nav, bet gailenes un bērzlapes esot. «Bet bērzlapes arī – no desmit viena ir vesela, vainīgs, visticamāk, sausums,» uzskata Artis, «mellenes mežos ir, lai gan arī nav tik daudz kā citus gadus. Pats meklēju ogas un sēnes uz Misas pusi, kur smilšaināki meži.» Tirgotājs Artis pastāsta, ka sēņu cenas turas ap pieciem eiro litrā, un tā salīdzinoši ir labāka cena nekā citus gadus.

«Toties daudz aiziet uz degvielu, jo pats esmu no Mežotnes, un, katru dienu braukājot, 15 eiro aiziet degvielā,» stāsta Artis, «šogad labi gatavojas un ražo arī tomāti un sīpoli, gurķi arī, kā jau standarta vasarā – visi dārzeņi. Sausums šogad tikai sēnes ietekmē, un melleņu ogas arī sīkas.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.