Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bažījas par drošības mazināšanos Bauskas novadā

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē sākta reforma, par kuras norisi un ietekmi skaidrības nav, taču uzrunātie novadnieki «Bauskas Dzīvei» pauž bažas par drošības mazināšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reforma visās pārvaldēs nenotiek vienlaikus, skaidro Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa. Pašlaik pārkārtojumus sākusi Zemgales pārvalde. Turpmāk te būs Dienvidzemgales iecirknis, kurā ietilps Bauska un Jelgava, no diviem iecirkņiem izveidojot vienu kopēju.

«Pašlaik nevar konkrēti nosaukt uzvārdus un amatus, jo nav vēl dokumentu. Uz vienu izsaukumu reizēm dodas vairākas ekipāžas, turpmāk tas tiks vienkāršots. Būs reaģējošā nodaļa, kas varēs sākt jebkuru lietu – gan administratīvo, gan kriminālprocesu. Iedzīvotājiem nav pamata satraukumam, jo policijā neko nesamazinās, arī turpmāk novada iedzīvotāji varēs meklēt palīdzību pie policistiem Bauskā. Visi darbinieki paliek, mainīsies tikai nosaukumi,» stāsta D. Kalniņa.

Iecavas apkaimes ļaudis bažījas, ka līdz ar jaunām pārmaiņām drošība pagastā mazināsies. Iepriekš Iecavā jau likvidēja Valsts policijas posteni, taču pēdējos gados te redzama pašvaldības policijas ekipāža, kas ierodas arī pēc iedzīvotāju aicinājuma. Iecavnieks, kas vēlas saglabāt anonimitāti, «Bauskas Dzīvei» atzīst – īpaši nejūt policijas iecirkņa trūkumu, jo uz zvaniem drošības sargi atsaucas. «Reiz manam tēvam no pagalma nozaga jaunu velosipēdu, taču ne policija, ne paši zagļus neatradām,» skaidro iedzīvotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zorģu iemītnieces teic – šogad ciemā piedzīvota gan mājas apzagšana, gan velosipēdu zādzība, kas te nav ierasta. «Ja policija būs vēl tālāk, uzlabojumus nevaram gaidīt,» bažījas kundzes. Viņas piebilst, ka savstarpējai brīdināšanai par ko aizdomīgu noder ciematnieku «WhatsApp» grupa.

Kā informē policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Ilze Jurēvica, lai paaugstinātu Valsts policijas efektivitāti un kapacitāti, Valsts policija līdz 2023. gada 1. jūlijam turpina strukturālās pārmaiņas. Ar 1. novembri restrukturizēta Vidzemes reģiona pārvalde, kas sāk darbu jaunā modelī. Pārmaiņas skar pārvaldes darba organizāciju, nemazinot ne policistu skaitu, ne struktūrvienību atrašanās vietas lielākajās pilsētās. Taču mainīts policijas darbības princips, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot resursus.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks norāda: «Pārmaiņas nekādā ziņā nemazina policijas pieejamību iedzīvotājiem. Policija turpinās rūpēties par iedzīvotāju drošību, tikai nu jau jaunā darbības modelī un uzlabotā struktūrā.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ko tur bažīties, mūsu varonīgā zemessardze parūpēsies par kārtību un…………Paldies kliķes vadonim Guntim Trīceklim un TF boļševiku valdībai par atjaunotās Latvijas Aizsargu organizācijas nožņaugšanu sākuma periodā.
    Rezultāts jau ir redzams un izgaismosies vēl spilgtāk. Lai nu izveidotā pseido organizācija, kopā ar krievu milicijas paliekām, tad arī kārtību un drošību garantē, kur problēma?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.