Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bērzkalnu ielu pārņem pašvaldība

Bauskas novada pašvaldības iepriekš veiktā Bauskas pilsētas paplašināšana devusi ne tikai lielāku iedzīvotāju skaitu pilsētai, bet palielinājusi arī izmaksas – tā šogad iznāk pārņemt Bērzkalnu ielu 1,9 kilometru garumā no valsts pašvaldības īpašumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārņemšanas procedūra jau ir radījusi skandālu, kas izskanēja pa visu Latviju. TV3 raidījumam «Bez tabu» sūdzējās baušķenieks Mārtiņš, kurš pirms vairākiem gadiem privātmājas būvniecībai iegādājies īpašumu Bauskas nomalē. Problēma – jau gada garumā notiek sarunas ar Bauskas novada domi, kas pārņem Bērzkalnu ielu no VAS «Latvijas Valsts ceļi», bet vēl aizvien nav skaidrs, kur atradīsies nobrauktuve no ceļa.

Bauskas novada dome 2020. gada martā nolēma paplašināt pilsētas teritoriju un pārvietot apdzīvotas vietas sākumu par aptuveni kilometru tālāk. Tas novedis pie nākamā lēmuma – no «Latvijas Valsts ceļiem» pārņemt savā bilancē nu jau pilsētas teritorijā esošo brauktuves posmu. Kaut lēmums apstiprināts jau 2020. gada oktobrī, vairāk nekā gadu vietvaras darbinieki neko nav iesākuši. Bauskas novada pašvaldības būvinženiere Agita Eglinska informēja iedzīvotāju, ka strādā pie šī jautājuma, bet izrādījies, ka nekādas vēstules «Latvijas Valsts ceļiem» par to nav bijis. «Pēc «Bez tabu» intereses Bauskas novada domē pārbaudīta informācija par izejošajām vēstulēm, kā rezultātā nav atrasts ieraksts par nosūtītu vēstuli «Latvijas Valsts ceļiem»,» informē raidījumā.

Finanšu komitejas sēdē 20. janvārī deputāti skatīja lēmumprojektu par ceļa pievienošanu pašvaldībai. Ziņotāja šajā jautājumā bija A. Eglinska, un viņas atbildes raisīja novada vadības neapmierinātību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mēs pārņemam ceļu vai arī zemi zem ceļa? Tikko Iecavai bija precizēts līdzīgs lēmums, kur bija uzsvērts, ka jābūt atrunātai arī zemei. Tas ir tas, ko uzsvēra arī Iecavā. Vai tas ir minēts? Vai zemi nepārņemam?» vaicāja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks.

«Ja mēs pārņemam ceļu – kas notiek ar ceļa uzturēšanas finansējuma saņemšanu, ja autoceļš pārvērtīsies par pilsētas ielu?» interesējās deputāts Mārtiņš Mediņš.

«Labs jautājums. Pašvaldība uzturēšanai saņem 1560 eiro par kilometru,» pauda A. Eglinska, bet tā īsti atbildes viņai nebija, kas mainīsies šajās situācijās. Tas sadusmoja Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Es aicinātu Bauskas apvienības pārvaldes vadītāju Aleksandru Gurkovski un administrācijas vadītāju Edgaru Paiču nodrošināt kvalitatīvāku lēmuma projekta gatavošanu, piesaistot speciālistus, kas tādus jautājumus var pamanīt uzreiz. Tikko izlasīju «Latvijas Valsts ceļu» vēstuli, protams, tur runā par zemes vienības izveidošanu kadastrā. Saprotu, ka šī speciāliste uz jautājumiem nevar atbildēt. Cik zinu, šajos noteikumos nav dažādas summas, ir viena summa, un nav būtiski, vai ir pārveidota par ielu. Mēs pārņemsim kā ceļu,» tā A. Okmanis.

Tāpat deputātu M. Mediņu interesēja, kas notiks ar ielas nosaukumu. «Šim posmam jau iepriekš bija piešķirts nosaukums Bērzkalnu iela. Tas vienkārši bija «Latvijas Valsts ceļi» pārziņā,» informēja A. Eglinska.

Deputāti lēma jautājumu virzīt uz novada domes sēdi, kas notiks 27. janvārī.

Foto: Artūrs Špaks, TV3

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

  1. Ko teiktu, ko teiktu, nu gan jau kaut ko pateiktu. Vismaz kāds to pīļu dīķi pakustinātu, citādi jau te tikai viens valdnieks un viena teikšana. Kā kungs pateiks, tā notiks! Paši savu batķu esam dabūjuši, nu tagad varēs plūkt augļus.

    4
    6
  2. Viennozīmīgi atlaist Eglinsku, viņa tak staigājoša parodija un pēc TV3 sižeta saprotams ka melo… ku…. Ceru ka Onkmanim,Paičam pietiks drosmes un beidzot tak sāks tīrit domi no šiem liekēžiem.

    15
    1
  3. Ne jau Tev lemt, kad atlaidīs! Vai tad kāds domē vispār ir pārstrādājies? Vai tad pelēkajā mājā visu naktī gaisma deg un čakli kā bitītes visi strādā?

    2
    10
  4. Lasu to pēdējo komentāru un nesaprotu – kāpēc gan vajadzētu domes administrācijā pa nakti kādam strādāt? Un kāpēc vispār kādā birojā vajadzētu kādam pa nakti strādāt, ja vien nav maiņu darbs noteikts? Latvijā tomēr tā kā pa dienu strādāšanu likumi paredz? Vai es maldos?

    8
    2
  5. Nekad nevienu neatlaidīs. Viens otru piesegs līdz pēdējam. Normāli cilvēki domē nekad nestrādās. Tāpēc paliek tikai nekompetenti idioti, kurus pietur, lai tikai novērstu uzmanību no visas izsaimniekošanas

    10
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.