Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Biedrība aicina pievienoties braucienā «Mazas pērles lielā novadā – apceļojam Bauskas novadu»

Biedrības «Jumala» projektu «Mazas pērles lielā novadā – apceļojam Bauskas novadu» ar finansējumu atbalstījusi novada pašvaldība, lai sabiedriskā organizācija varētu realizēt savu iniciatīvu, informē biedrības pārstāve Gunta Dombrovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi biedrība aicina interesentus doties kopīgā braucienā un tam pēc iespējas ātrāk pieteikties. Pirmā ceļojuma maršruts: Iecava – Vecumnieki – Taurkalne – Valle, izbraukšana 27. maijā no stāvvietas pie Iecavas kultūras nama plkst. 9.

«Ceļojuma laikā iepazīsim Iecavas apkaimes pagājušā gadsimta vēsturi un sadarbībā ar Iecavas vēstures un novadpētniecības entuziastu Kārli Sinku un Iecavas vēstures izpētes biedrību «Arhīvs» iepazīsim vietas, kas saistās ar Nacionālo partizānu kustību un pabūsim viņu piemiņas vietās, aplūkosim industriālā mantojuma vēstures pieminekli – Iecavas stacijas ēku,» ar apskates objektiem Iecavā īsi iepazīstina G. Dombrovska.

Kā stāsta projekta vadītāja, tālāk plānota došanās un apkārtnes vērošana vienā no augstākajām Bauskas novada un apkaimes vietām – Zvirgzdes kāpā Vecumnieku pagastā, vēl Vecumniekos apskatīs dabas galeriju un citas vērtības, un būs darbnīca kopā ar gleznotāju un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas skolotāju Andu Sproģi un viņas skolniekiem, tad aizceļošot uz vienu no Bauskas novada tālākajiem Austrumu punktiem – Taurkalni, kur sadarbībā ar vietējās bibliotēkas vadītāju Brigitu Čebatarovu iepazīs šīs vietas senāku un jaunāku vēsturi, dabu un kultūru, tai skaitā Aklo ezeru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Tālāk ceļš vedīs uz aktieru Amtmaņu muzeju Vallē – vienu no Latvijas Nacionālā teātra īpašajām vietām ar savu tradīciju pūru un kultūras svaru Latvijas teātru vēsturē. Līdztekus aktieru un teātra darbinieku Amtmaņu dzimtas vēstures un nozīmības iepazīšanai, izjutīsim arī Zemgales lauku sētas burvību. Te norisināsies arī lauku dzīves praktiska iepazīšana, kopīgs mielasts dabā un sadziedāšanās un sadancošanās kopā ar tradīciju kopējiem no Bārbeles folkloras kopas «Tīrums», kuriem arī katram ir kāds stāsts, ko izstāstīt, dziesma, ko nodziedāt, vai deja, ko ierādīt un kopā izdejot. Iecavā atgriezīsimies ap pulksten 20,» ar ceļojuma dienas noslēgumu iepazīstina G. Dombrovska.

Viņa uzsver, ka šis būs tikai pirmais ceļojums Bauskas novada pašvaldības atbalstītā sabiedrisko organizāciju projektu konkursā ciklā «Mazas pērles lielā novadā – apceļojam Bauskas novadu». Ceļojums paredzēts Bauskas novada iedzīvotājiem – dažādu vecumu cilvēkiem, īpaši ģimenēm ar bērniem un jebkuram, kam interesē kultūra, daba un vēsture, kā arī apvienotais novads.

Dalība braucienā ir bez maksas. Pieteikšanās un sīkākas ziņas pa tālruni 27811297 (arī WatsApp saziņa pieejama) vai e-pastā saulegunta@gmail.com

Izmantoti attēli no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.