Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Biedrība “Bauskas vecpilsēta” uzsāk  projektu “Bauskas vecpilsētas kopienas tête-à-tête”

Biedrība “Bauskas vecpilsēta” ar grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” atbalstu pilnveidos organizācijas darbību, atbilstoši Bauskas vecpilsētas kopienas vajadzībām, nodrošinot nepieciešamos pakalpojumus, finansiālo neatkarību un izvēršot dialogu ar sabiedrību, portālu informēja biedrības sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Kalējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Biedrības “Bauskas vecpilsēta” valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore. Foto: Uldis Varnevičs

Viņš pastāstīja, ka biedrība pēdējo gadu laikā drosmīgi uzņēmusies Bauskas vecpilsētas kopienai svarīgas iniciatīvas– par Bauskas apvedceļu, kultūras mantojuma saglabāšanu un kvalitatīvu dzīves telpu. Īstenoti projekti, iedzīvotāji aicināti balsot līdzdalības iniciatīvu platformā “manabalss.lv”, organizēti semināri un diskusijas, iesaistot jomu ekspertus, lēmējvaru un sabiedrību.

“Vērtējot biedrības darbības rezultātus un kopējo pagurumu, nākas secināt, ka trūkst jaudas kā cilvēkresursu, tā finansiālās, jo, lai arī kopumā biedrības darbība tiek atzinīgi vērtēta, nereti arī sabiedrības atbasts un līdzdalība biedrības organizētajām aktivitātēm nav bijusi pietiekama, kas norāda uz nepieciešamību pārskatīt organizācijas darības virzienus, darba metodes un attīstīt sadarbības tīklus zināšanu un pieredzes apmaiņai, interešu pārstāvēšanai vietējā un valsts līmenī,” skaidro biedrības “Bauskas vecpilsēta” valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore.

Projekta ietvaros biedrība pilnveidos organizācijas darbību, atbilstoši Bauskas vecpilsētas kopienas aktuālajām vajadzībām, izveidos jaunus pakalpojumus, nodrošinot finansiālo neatkarību, kļūstot par sabiedrībai nozīmīgu un vērā ņemamu pilsoniskās līdzdalības platformu un sadarbības partneri. Iecerēts veikt plašu sabiedrības aptauju un organizēt radošās darbnīcas organizācijas rīcības plāna izstrādei un jaunu pakalpojumu attīstībai. Neformālām sarunām, kopienas stiprināšanai, saliedēšanai, pieredzes apmaiņai un sadarbības sekmēšanai, plānoti īpaši šim mērķim veltīti pasākumi – “Demokrātijas virtuve”, pastaigas un pikniks Bauskas vecpilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība uzskata, lai iegūtu objektīvāku izpratni par kopienas vajadzībām, būtiski apzināt dažādus viedokļus – gan to, kuri ir ieinteresēti un atbalstoši biedrības darbībā, gan to, kuru viedoklis atšķiras.

Jaudīgākai pilsoniskās sabiedrības līdzdalībai, iecerēts uzlabot biedrības iekšējo un ārējo komunikāciju, projekta aktivitātēs iesaistīt citu apkaimju organizācijas, īstenot formālas un neformālas sarunas, lai projekta noslēguma pasākumā vienotos par kopīgu un mērķtiecīgu darbu Kopienas centra izveidošanai Bauskas novadā.

Projektu “Bauskas vecpilsētas kopienas tête-à-tête” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projekta mērķis ir pilnveidot biedrības darbību, atbilstoši Bauskas vecpilsētas kopienas vajadzībām, nodrošinot nepieciešamos pakalpojumus, finansiālo neatkarību un izvēršot dialogu ar sabiedrību. Projekta kopējais finansējums ir 19 994,49 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. līdz šim valstī bija dzirdēts vien par divām kopienām- latviešu un krievu, bet nu tām, izskatās, piebiedrojusies trešā- vecpilsētas kopiena. Ko tik neizdomā aiz gara laika un cerības jebkādā veidā panākt budžeta naudas piešķiršanu. Tad ko teikt tiem, kuri neveidojot nekādas “kopienas”, savu nopelnīto ekonomējot un uzkrājot gadiem, sev piederošo īpašumu ir izremontējuši “kā konfekti” , prieks pašiem un garāmgājējiem, toties daļai iedzīvotāju, arī ne ar tiem mazākajiem ienākumiem ir hobijs veidot visādus iestādījumus vai uzstādījumus, lai tiktu pie svešu cilvēku nopelnītas naudas, pie viņu nodokļos samaksātā. Varbūt tomēr kādus gadus nedodieties dārgos kruīzos, dzīvojiet taupīgāk un paši par saviem uzkrājumiem veiciet sava īpašuma remontu, lai arī kur tas atrastos, ne tikai vecpilsētā.

  4
  2
 2. lai cik reizes neatkārtotu vārdu halva, no tā saldāka garša mutē nepaliks. Ko piebilst, lai kādas biedrības un kopienas neveidotu, lai kādas konferences nesasauktu, jums, vecpilsētas namu īpašnieki vien pašiem par savu naudu savs īpašums būs jāsakārto, jo pašvaldības un valsts naudu privātīpašumā ieguldīt aizliegts ar likumu. Kas jums vēl nav skaidrs? Vēl var mēģināt veidot aklo biedrību, jo tieši jūs, iedzīvotāji neredzējāt vai izlikāties neredzam pašvaldības līdzšinējo veikumu pilsētas ielu “sakārtošanā”, kas veicināja ielām piegulošo namu stāvokļa krasu pasliktināšanos. Ja pilsētai visu šo neatkarības laiku un vēl arī padomju laikā nebija īsta saimnieka, tad tagad ar savu vienaldzību un klusēšanu jau laikā, kad paši esam saimnieki, nu to nu esam panākuši “savā labā”

  3
  1
 3. Itālijā depresīvajos ciemos mājas pārdodod par dažiem eiro, bet ar nosacījumu izremontēt ēku noteiktā laikā. Tur nekrāmējas ar ziedojumu vācējiem vai budžeta piesūcekņiem

 4. Vajadzību apzināšana, komunikācijas uzlabošana, formālas un neformālas sarunas, radošās darbnīcas rīcības plāna izstrādei u.t.t. – bla, bla, bla, bla. Pēc 20 k notriekšanas šādos pasākumos vecpilsēta plauks kā puķe.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.