Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Biedrība «Laiks jauniešiem» iesaistās palīdzības sniegšanā Ukrainas bēgļiem; organizācija aicina atturēties no pašdarbības

Arī Bauskas novada biedrība «Laiks jauniešiem» ir iesaistījusies, lai sniegtu palīdzību Ukrainas bēgļiem. Biedrības vadītājs Gints Jankovskis skaidro, kāda palīdzība ir nepieciešama, un aicina iedzīvotājus nenodarboties ar pašdarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aizvadītajās brīvdienās biedrības telpās Saulainē tika sašķiroti ziedojumi, lai tos vajadzības gadījumā nogādātu tos Ukrainas kara bēgļiem. Foto: No albuma.

Biedrība «Laiks jauniešiem» savā «Facebook» kontā ir paziņojusi, ka ir pievienojusies dažādās sociālo tīklu grupās, kā arī ir gatava reaģēt pēc citu nevalstisko organizāciju (NVO), privātpersonu vai iestāžu lūguma, lai sniegtu palīdzību Ukrainas kara bēgļiem.

Biedrība informē, ka patlaban palīdzību var sniegt, ziedojot dažādu izmēru apģērbu un apavus, pārtikas preces ar ilgāku realizācijas termiņu, higiēnas lietas, kā arī jebkuras citas nepārtikas preces. Biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis: «Ja iedzīvotāji var, lai droši ziedo, bet mantas uzreiz netiks piegādātas ne bēgļu nometnēs, ne kur citur.»

Viņš paskaidro, ka ir izveidots NVO tīkls, ko koordinē arī ministrijas, tādēļ pašdarbība no iedzīvotāju puses pašlaik ir tikai traucējoša. Iedzīvotāji, kuri pēc pašu iniciatīvas ar vieglajiem transportlīdzekļiem ziedojumus ved uz robežām vai ku citur, tiek atraidīti un sūtīti atpakaļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mēs pašlaik vācam, pieņemam, šķirojam un gatavojam ziedojumus, lai pēcāk varētu reaģēt Bauskas novadā, Latvijā, kā arī ārpus Latvijas, ja būs tāda nepieciešamība,» stāsta G. Jankovskis, «pieņemam gan apģērbu, gan produktus ar ilgāku realizācijas termiņu.» Viņš stāsta, ka mantas šķiroja vairāk nekā 15 palīgu, pašlaik visi ziedojumi ir sašķiroti un biedrība pēc nepieciešamības ir gatava reaģēt.

Biedrība ziedojumus aizvedīs uz vienoto kontrolpunktu, pašiem «uz savu galvu» tos vest nav nepieciešams. «Mēs aicinām iedzīvotājus nenodarboties ar pašdarbību un sekot līdzi oficiālajai informācijai un koordinatoriem,» uzsver biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis, «cilvēki, kas veic pašdarbību, veido nevajadzīgu haosu.» Viņš atkārtoti uzsver, ka ziedojumus var nodot Saulainē, Skolas ielā 4, vai Īslīces kultūras namā, iepriekš vienojoties, zvanot pa tālruni ­28646934 (Gints Jankovskis).

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, Latvijā ir sākusi darboties nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne www.ukraine-latvia.com.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā platformā tiek aicināts reģistrēties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas sniegt jebkāda veida palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem, aizpildot anketu. Tīmekļvietnē ievietotās anketas ir latviešu valodā, lapa pagaidām pieejama angļu valodā, bet drīzumā būs arī latviešu valodā. Tīmekļvietne tiek regulāri pilnveidota.

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” apkopos saņemtos piedāvājumus un kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām un sadarbības partneriem koordinēs palīdzības sniegšanu, lai tā būtu operatīva un atbalstu saņemtu visi, kam tas nepieciešams.

Tāpat tīmekļvietnē atbalsta saņemšanai ir aicināti reģistrēties Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas Latvijā, bēgot no Krievijas izraisītā kara Ukrainā. Tīmekļvietnē pieejama informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. My family all the time say that I am wasting my time here at net, but
    I know I am getting familiarity all the time by reading thes pleasant content.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.