Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

BNKS vadīs līdzšinējais pagaidu valdes loceklis Dzintars Cāzers; radikālas pārmaiņas neplāno

Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA «Bauskas novada komunālserviss» (BNKS) dalībnieku sapulcē trešdien, 31. janvārī, par jauno uzņēmuma valdes locekli ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbības veikšanā iecelts līdzšinējais uzņēmuma pagaidu valdes loceklis Dzintars Cāzers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl neapstiprināts palicis otrs valdes loceklis ar kompetenci kvalitātes vadībā un klientu apkalpošanā, to plāno izdarīt jaunnedēļ, informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Bauskas novada pašvaldība, tuvojoties pagaidu valdes locekļa pilnvaru beigām, pagājušā gada 29. novembrī izsludināja atklātu konkursu uz diviem SIA «Bauskas novada komunālserviss» valdes locekļu amatiem: vienu valdes locekli ar kompetenci kvalitātes vadībā un klientu apkalpošanā un vienu valdes locekli ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbības veikšanā.

Noteiktajā termiņā uz sabiedrības valdes locekļu amatiem saņemti 14 pieteikumi. Pretendentu izvērtēšanai pašvaldībā tika izveidota nominācijas komisija, kuras vadīšana uzticēta Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietniekam Aivaram Mačekam. Komisijā darbojās Bauskas novada pašvaldības administrācijas vadītājs Edgars Paičs, pašvaldības ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja Indra Latviete, SIA «Bauskas slimnīca» valdes locekle Margarita Epermane, Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektors Sandis Dejus, kā arī a/s «Balticovo» valdes loceklis Toms Auškāps.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā kārtā komisija vērtēja pretendentu iesniegtos dokumentus un atbilstību obligātajām prasībām. Pamatojoties uz pirmās kārtas vērtēšanas rezultātiem, nominācijas komisija pieņēma lēmumu piecus kandidātus izslēgt no turpmākas dalības konkursā, savukārt uz konkursa otro kārtu tika uzaicināti deviņi pretendenti.

Konkursa otrajā kārtā notika padziļināta kandidātu vērtēšana, veicot kompetenču interviju, kurā skatīja kandidāta profesionālo un vispārējo prasmju piemērotību valdes locekļa amata pienākumu pildīšanai.

Apkopojot kandidātu vērtēšanas rezultātus, nominācijas komisija pieņēma lēmumu par atbilstošākajiem atzīt un sabiedrības valdes locekļu amatiem virzīt kandidātus, kuri ieguvuši augstāko vidējo punktu skaitu abās konkursa kārtās kopā. Bauskas novada domē norādīja, ka amata profilam valdes loceklis ar kompetenci kvalitātes vadībā un klientu apkalpošanā izvirzīti divi pretendenti un tikpat pretendentu arī amata profilam valdes loceklis ar kompetenci kapitālsabiedrības pamatdarbības veikšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par nominācijas komisijas pieņemto lēmumu informēts kapitāla daļu turētājs Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs, kurš arī pieņēma lēmumu par piemērotāko pretendentu apstiprināšanu amatā. Otru valdes locekli plānots nosaukt nākamajā nedēļā.

SIA «Bauskas novada komunālserviss» valdes loceklis Dzintars Cāzers portālam atzina, ka priekšnojauta par sev labvēlīgu rezultātu nav bijusi. «Viss tika turēts lielā noslēpumā, līdz pēdējam brīdim gaidījām, būs – nebūs, jā – nē. Skaidrība radās, kad trešdienas pēcpusdienā man tika atsūtīts dalībnieku sapulces lēmums un līgums parakstīšanai, tad arī informēju kolēģus. Kāds varbūt bija vīlies, kāds, iespējams, nebija, bet tāda ir dzīve. Kādam varbūt šķiet, ka atnākusi «Jelgavas mafija» un visu pārņēmusi, bet patiesībā Bauska man pašam nav sveša. Savu darba karjeru pēc tehnikuma beigšanas es sāku tepat Bauskas rajona kolhozā «Uzvara». Nostrādāju astoņus gadus, kad kolhozi sāka jukt un brukt, sapratu, ka ir jāpārceļas uz savu dzimto pusi – Jelgavas novadu. Protams, ir ļoti grūti pieņemt svešinieku ne tikai Bauskā, bet arī jebkurā citā vietā, ja tu neesi tur iedzimtais,» sacīja Dz. Cāzers.

Viņš apliecināja, ka citas reformas vai būtiskas pārmaiņas tuvākajā laikā nav plānotas. «Pietika jau ar deviņos mēnešos piedzīvoto lielo reorganizācijas procesu, lai vēl tagad «spīdzinātu» cilvēkus ar vēl kaut kādām radikālām reformām. Iespējams, sekos sīkas organizatoriskas detaļas, neliela personāla pārbīde, bet tas būs tīri kopējā darba uzlabošanas nolūkā,» skaidroja Dz. Cāzers, papildinot teikto ar piemēru, ka māju apsaimniekošanas nozarē būs viens vadītājs. Pašlaik strukturāli vadītāji ir «izmētāti» pa Bausku, Vecumniekiem un Iecavu, tālab nepieciešams ieviest vienotu vadību ar vienotiem principiem, pārraudzību un kontroli. Ja tiks parakstīts līgums par atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā, tad šāda pieeja varētu tikt piemērota arī atkritumu apsaimniekošanas nozarei – tā būs pilnībā autonoma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Var teikt, ka māja ir uzbūvēta, un tagad to ir jāsāk iekārtot. Izaicinājumi ir. Esmu jau vēstījis, ja salīdzina ar dzelzceļu, tad pašlaik sastāvs ir uz sliedēm, tas virzās uz priekšu, nekāda vilcienu maiņa nenotiks. Kopumā uzskatu, ka reorganizācija ir beigusies labi, vienmēr būs ieguvēji un vienmēr būs zaudētāji. Manuprāt, pašvaldības lēmums bija pareizs, Bauska gan gāja smagāko ceļu, apvienojot visas nozares, bet tā bija pašvaldības politiskā izšķiršanās. Tagad komandas, mana un otra valdes locekļa, pārējo vadītāju un «pusvadītāju» misija ir iedzīvināt skaistās idejas un plānus, panākot to, ka uzņēmums ir pazīstams un pozitīvi novērtēts,» paziņo Dz. Cāzers.

Viņš neslēpa, ka priekšā smags darba cēliens, kas saistīts ar vienota rēķina ieviešanu. Iecavā tāds jau ir bijis par decembri, milzīgas sūdzības no iedzīvotāju puses nav fiksētas. Sarežģīts posms tagad gaidāms Bauskā.

«Te vēsturiski bijusi rēķinu sadrumstalotība. Iepriekš jau izteicu izbrīnu, kālab tas nav ticis sakārtots līdz šim, jo to mierīgi varēja izdarīt savlaicīgāk bez reorganizācijas, ieviešot viena rēķina principus, it īpaši, ja kapitālsabiedrības pieder vienai pašvaldībai. Bet bijis, kā bijis, ko man tur daudz kritizēt, pašlaik notiek intensīvs darbs, lai to visu sakārtotu. Es gribētu, lai tas būtu rīt ap pusdienlaiku, bet diemžēl tas tīri tehniski nav iespējams. Savulaik arī pats iedomājos, ka šis darbs ir ātri paveicams, bet, iepazīstoties ar datu struktūrām, sapratu, ka viss ir komplicētāk. Ir četras atsevišķas datubāzes, četri atsevišķi rēķini, klienti savstarpēji «pārklājas», dublējas, sakrīt, nesakrīt. Ir diezgan sarežģīti. Ļoti centīsimies, lai aprīļa sākumā būtu samazināts rēķinu skaits, vai sanāks viens, nezinu. Ļoti negribētos, lai sasteigtu un atgrieztos, piemēram, pie pagājušā gada septembra, oktobra haosa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāteic gan, ka šādus rēķinus iedzīvotāji saņēma desmit, divdesmit gadus, līdz ar to viens, divi vai trīs mēneši būtību nemaina. Mēs visu centīsimies darīt pēc labākās sirdsapziņas, bet, lai nesanāk, ka ar steigu pazaudējam kvalitāti, un tad jēgas nebūs nekādas,» tā Dz. Cāzers.

Vaicājot par pagājušā gada finanšu rādītājiem, Dz. Cāzers sacīja, ka vēl viss nav savilkts kopā, bet provizoriski pagaidām neesot indikāciju, ka uzņēmumam draudētu kādas milzīgas problēmas. Neesot norādes, ka parādnieku skaits varētu dramatiski palielināties, taču, ņemot vērā kopējo saimniecību, Dz. Cāzers lēš, ka, visticamāk, parādu apmērs varētu augt, taču uzņēmumā ir paredzēts darbinieku loks, kas ar šiem nemaksātājiem strādās. Vēl ir detalizētāk jāizrunā, kādu ceļu ies, vai piesaistīs parādu piedziņas kompānijas vai arī paši mēģinās šos maksājumus atgūt, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts, izvērtējot plusus un mīnusus. Uzņēmuma operatīvā bilance varētu būt februāra vidū, bet revidēts gada pārskats – aprīļa beigās.

«Patiesībā pašvaldības kapitālsabiedrībām milzīgas peļņas nav labas, jo mēs jau strādājam iedzīvotāju labā. Ja parādās milzu peļņa, tad uz kā rēķina? Protams, nevar strādāt ar zaudējumiem, bet arī tas ir izvērtējams,» tā Dz. Cāze

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (60)

 1. Re kā Dzintariņš izrādās ir mūsu pašu puika strādājis Uzvarā un tagad atpakaļ ir Bauskā. Kāpēc tad tik liela slepenība otram vadītājam?

  19
  1
 2. Valsts kontroles detalizēta revīzija pie vietas noliks līdz pašvaldības vēlēšanām 2025.gada pirmā jūnija sestdienai.

  17
 3. cik ta puisis saņems? tiks segti ceļa izdevumi no mūsu rēķiniem viņam un mafijai ?

  24
  4
 4. Nominēšanas komisijas galvenais ar rēķinvedi, savulaik tāpat arī feldi nominēja kā krietnu gādīgu saimnieku.

  16
  1
 5. Pilsētā runā,ka otrais loceklis būs tas ar rijām un tukšu salmu kulšanu saistītais tukšmuldis,kurš tos komunālos s.. savārīja.Tā teikt,ikmēneša prēmija 4500 eiro par kalpošanu nāciju idejām.

  28
  2
 6. Tautā ir teiciens, ka zivs pūst no galvas.Te izskatās, ka tā smird jau pa lielu gabalu. Visu pēc kārtas!…Kāpēc rezultāta pasludināšana tika vilkta līdz pēdējam brīdim? Tāpēc, ka Romānovam bija jāsagatavo disertācija- ievadraksts, kas liktu pelēkai ļaužu masai noticēt pieņemtajam lēmumam, un to noteikti bija jāsaskaņo ar augstākstāvošajiem. Pilnīgi meli ir tie, ka nominācijas komisija pieņēma lēmumu par uzvarētājiem, un pirmos divus abās nominācijās iesniedza kapitāldaļu turētājam ar tiesībām pieņemt gala lēmumu. Atgādināšu, ka nominācijas komisija izvērtē visus pretendentus, saliek katram iegūtos punktus un ar to viņu darbs ir beidzies. Visticamāk, ka Mačeks, kā komisijas priekšēdētājs, ar rezultātiem iepazīstināja Okmani un tika izstrādāta shēma, ka divus labākos abās nominācijās bīdīs Romānovam, lai tas, bez viņu līdzdalības, ievilktu vēlamo personu valdes locekļa amatā. Te ir jautājums: “Kāpēc nebīdīja uz katru nomināciju pirmos trīs vai četrus un kāpēc visas pilnvaras tika dotas Romānovam, apejot domes deputātu vērtējumu?” Viss jau būtu kārtībā, ja Cāzers savā nominācijā būtu ieguvis maksimālo punktu skaitu, taču starp četriem nominētajiem, viņš ieguva viszemāko punktu skaitu- 77,14% no maksimāli iespējamā punktu skaita. Nominācijas procesa rezultāti bija publicēti 25.01.2024., kur kā redzams, maksimālo punktu skaitu-85% ieguva pretendents Nr. 1. Kur viņš ir pazudis???? No šīs informācijas izriet, ka arī Cāzers melo par savu iepriekšējo pārliecību. Tās, vienkārši, nevarēja būt! Rezultātā ir daži retoriski jautājumi: 1.Kam bija vajadzīgs šis teātris- konkurss, ja rezultātus neņem vērā? 2. Vai “Bauskas dzīve” savā nākošajā izlaiduma numurā nopublicēs patiesā konkursa uzvarētāja vārdu un uzvārdu? 3. Vai domes deputāti, kuriem tika liegti konkursa rezultāti, pieprasīs neuzticības balsojumu Okmanim, vai, vismaz, Romānova atstādināšanu par ļaunprātīgu konkursa rezultātu ignorēšanu? 4. Vai Bauskas novada iedzīvotāji, nākošā gada pašvaldību vēlēšanās, atkal kāps uz “vecajiem grābekļiem” un atkal balsos par šiem deputātiem, kas ieņem vadošos amatus Bauskas novada domē?

  53
 7. Nav nozīmes vadītāja vārdam, lai tik saglabātos mums Rundālē zemākie komunālie maksājumi.

  4
  13
 8. Un tad jūs,šādi uzpirkti,metīsieties atkal balsot par savu oķīti.Novada citā galā kāds samaksās par jums,piemēram,80 centus par kvadrātmetru.

  26
 9. Personīgi iespļaušu ĝīmī tiem, kas balsos par nacionālo apvienību. Shēmotāji un zagļi. Ļekatausim romanovam= krimināllieta. Tas pats arī akmenim ar makaku. Un visu to deputātu varzu nevis atlaist, bet prasīt atbildību par nereaģēšanu. Un aizliegt JEBKAD piedalīties vēlēšanās.

  32
 10. Par muzeja vadītāju ievēl ar balsojumu visi deputāti, kapitālsabiedrības vadītāju, kurs atbild par visu novadu izvēlas viena persona. Kur samērīgums?

  36
 11. ļoti pamatots, loģisks un raisa daudzus jautājumus, ne tikai jau uzdotos. Bet tā kā šis sasaukums un šī domes vadība ir jau paspējusi teicami izcelties ar vienpersonisku lēmumu pieņemšanu, nerēķināšanos ne vien ar iedzīvotāju, bet pat ar savu kolēģu deputātu viedokli, to viņiem nemaz nejautājot, tad šāda notikumu gaita neizbrīna.

  30
 12. Tieši tā. Pārējos gan no administrācijas, gan vēlētos var laist vaļā… tāpat no viņiem nav nekādas jēgas un labuma.

  21
 13. A no kurienes šads vispār uzradās?! Sākumā pagaidu valde, tagad mistiski vienbalsīgi ielikts tālāk? Nav tā kā baigi aizdomīgi?

  21
 14. Runa gāja par vienu grāmatvedi , cik tad beigās uz doto brīdi ir to grāmatvežu? Ja ir vairāk par vienu tad tika mānīti deputāti pašā reorganizācijas sākumā.

  15
 15. o, viena izmestā grāmatvede arī iepukstējās… Kas ir, pazaudēji siltu vietu un tagad nespēj pārdzīvot?

  2
  14
 16. Pavārs,1.kurss padomju juridiskjā fakultātē-apguva zinātnisko komunismu un PSKP vēsturi,nu un,kā pats raksta, “ekomomijas” zinātņu maģistrs.Muitas “skola” arī,jo 90-tajos muitā strādāja,kaut kur blakus izpilddirektoram

  13
 17. Muita, tas ir lieliski. Muitnieki pirms maiņas zaceni un šmigu vienmēr pirka ar jaunām 100 dolāru banknotēm….

 18. Iesaku aplūkot šī kantora mājaslapas sadaļu – par mums – https://bnks.lv/par-mums/. Ja jaunizceptais valdes loceklis ir maģistrs un kaut ko saprot no stratēģiskās vadības, tad es esmu auns. Sākot jau ar pašiem pamatiem – Vīzija – Moderns un attīstīts uzņēmums, kurš nodrošina kvalitatīvus ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus un ar kuru ir patīkami sadarboties un kurā cilvēki vēlas strādāt – Pēc definīcijas Vīzija ir nesasniedzams mērķis uz ko tiekties….
  Stratēģiskie principi vispār iespārda.

  12
 19. Interesanti, kā deputāti pamato savus “par” un “pret”? Kāds varētu pajautāt. Deputāti ir politikas veidotāji, izpildvaras kontrolētāji, tai skaitā kadru politikas veidotāji.

 20. 90. visi bija prezidenti, tagad stratēģi. Vislabākā ir skolu “ekosistēma”. Ekosistēmā kāds izdzīvo likvidējot kādu citu. Cinisma kalngals! Kā ir ar atkritumu saimniecības ekosistēmu Bauskas novadā?

 21. Toties domes nominācijas komisijas ieskatā nevainojama reputācija.

 22. Gaidam februāra domes sēdi ar Romānova ziņojumu par kandidātu atlasi un izvēli. Deputāti varētu iepazīties ar pakalpojumu izcenojumiem Rundālē un citur, citādi turpināsiet mucā dzīvot.

  16
 23. Kas tad ir radies galarezultātā? BŪ 2? Ko garantēs jaunā iestāde? Vai valde un padome arī būs?

 24. Balsojums nevarēja būt savādāks, dome nezāģēs zaru, uz kura paši tup, pirms 9 mēneši ielika, un tagad noņem? Tā būtu kļūdas klaja atzīšana, tp mums tagad ir jelgavas sprīdīši unl laimes lācis
  (šoferītis, radiniece un onka,,tā dzirdēju).
  Tagad mums būs labi, kā Jelgavā, būs kur tiekties, no kurienes sagaidīt, padomiņu.

  14
 25. Vizuāli baigi atgādina Alu Kaponi, tikai pārāk jau apvēlies un nošņurcis.

  12
 26. Zemgales veselības centrā realizēja konsorcijas līgumu, kas ļauj pielāgot finansējumu konsorcija vajadzībām, dibināt vienotus finanšu un materiālo resursu fondus un piesedz strīdu gadījumā.

  12
 27. Kp vispār rīkoja kkādu konkursu, pieaicina ( normālu komisiju), ja tam visam jau sākotnēji nebija jēgas!
  Visu izlemj caurkritis jelgavnieks, kuram te ir tagad liela teikšana?!Deputāti , kā zivis : blā blā, bet var būt, ka arī pat tas nebūs!

  15
 28. Tā jelgavnieki stāsta.Pac savā CV to nemin kaut kādu tautsi iemeslu nezināmu dēļ. Pavāra karjera Uzvarā jau uzpeldēja tikai tagad. Pēc tās esot bijusi muita. Pēc tam sākās kompetences.

  11
  2
 29. Ja deputāti neieviesīs kārtību, man nav komentāru. Kādēļ iepriekš kap sabiedribu locekļi tika ievēlēti domes sēdes laikā?
  Nākošgad vēlētāji visu atcerēsies, kauns

  14
 30. Romanovs kā kapitāla daļu turētāja pārstāvis pēc nominācijas komisijas rezultātiem ieceļ.Viņš ir dalībnieku sapulce. Viens pats.Te deputātiņi atkal nav vajadzīgi. Paprasīt protams var.. kāpēc šo iecēla,kurš pēc punktiem nemaz nebija pirmais iecēla. Un Knab arī var paprasīt un valsts kontrole arī. Un paprasīs arī.

  12
 31. Vajag paprasīt! Tūkstoši pilsoņu būs atkarīgi no Cāzera kunga, gluži kā Romanovu dinastijas laikos dzimtcilvēki. Droši vien konkursā piedalījās arī cilvēki ar inženieru diplomiem, sertifikātiem, pieredzi nozarē, varbūt pat cilvēcīgi visplašākajā nozīmē?

  13
  1
 32. Tiem savējiem,ko savilcis no Jelgavas -noteikti. Ja vēl iepazītos ar uzņēmumu un novafu klātienē,ne attālināti no Jelgavas novada,būtu pavisam labs

  9
  2
 33. Apšaubāmi.Bauskas deputātiem,īpaši NA, galvas vairs der tikai sirmo matu saķemmēšanai un rokas -balsošanas pogas nospiešanai pēc partijas uzstādījuma.Lai atvaino tie daži saprātīgie-Čačs,Pētersone un Cimermanis.

  17
  1
 34. Super! Tad jau visi vietējie drīz varēs palikt bez darba, jo aizstās ar Jelgavas čomiem

  11
 35. Tev jau iesākti 70 -80 centi maksas par apsaimniekojamo kvadrātmetru un gan jau,ka izdosies.Krāj naudiņu.

  1
  1
 36. Bezpeļņas Nepamatota algu noteikšana 4500 eiro apmērā pietuvinātajiem novedîs līdz totālam bankrotam un sniegto pakalpojumu cenu pieaugumam.

 37. inženiertehniskās lietas ir viņa lauciņš
  ha ha ha
  lai sāk arī operēt , nav vēl lauciņš?

 38. Lai vadītu ar padomju izglītību šodien vairs nepietik…tad, kad noliku lv izcilibas diplomu dome uz galda vietējie partijnieki palika mēmi…Un noraidīja…mums tādus nevajag. Mums vajadzīgi tādi, kuri prot taisīt naudu… bet pasaule mainās.

 39. Principā viss tas līdz nākamām vēlēšanām. Par vadīšanu. Par parādiem un visu parejo jau eseju varētu sarakstīt. Kungam neizdosies. Tajā visā jābūt sapratnei un pilnīgi citam skatījumam…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.