Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Brīvības svētku 32.gadadienā Bauskas Rātslaukumā izdziedās nozīmīgākās latviešu roka balādes

Šogad 4.maijā Bauskā tiks svinēti Brīvības svētki pilsētas Rātslaukumā ar koncertu “Latviešu roka balādes”, kurā ikviens varēs ar Latvijā pazīstamiem māksliniekiem vienoties dziesmās, bez kurām Latvijas neatkarības atjaunošana nebūtu iedomājama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete pastāstīja, ka koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa-Egliena, kā arī populārie dziedātāji- Antra Stafecka, Aija Vītoliņa, Igo, Uģis Roze, Andris Ērglis un Atis Ieviņš – gan solo, gan duetos. Par pavadījumu gādās instrumentālā grupa komponista Jāņa Strazda vadībā.

«Koncertprogrammā skanēs dziesmas, kas mūsu tautai ir bijušas un joprojām ir svarīgas, nozīmīgas un mīlētas. Tās apliecina mūsu tautas spēku un aicina uz vienotību, kura bija nepieciešama gan Trešās atmodas laikā pirms trīsdesmit gadiem un kura ir tikpat svarīga arī šodien. Tas ir īpaši svarīgi šajos sarežģītajos laikos, kad joprojām civilizētajai pasaulei jācīnās pret atdzimstošu ļaunumu, naidu un iznīcību,» saka programmas autors, komponists Jānis Strazds.

Šajā sarīkojumā Bauskā tiks izpildīta Jāņa Lūsēna dziesma «Taisnība», Imanta Kalniņa «Par četriem baltiem krekliem», fragments no Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis», kā arī viņa «Sena kalpu dziesma» un «Brīvību Baltijai», Jura Kulakova «Gandrīz tautasdziesma», Mārtiņa Brauna «Dziesma par spēli», Ainara Virgas «Dzimtā valoda»,  «Zābaku dziesma», Nika  Matvejeva «Kliedz mana tauta» un citi skaņdarbi. 

Savukārt rokdziedātājs Atis Ieviņš uzsver: «Brīvība nav pašsaprotama un bez maksas! Šodien mūsu brāļi un māsas Ukrainā par to maksā ar savu dzīvību. Arī mēs, latvieši, esam dārgi maksājuši, lai varētu šodien dzīvot demokrātijā un mierā. Svarīgi ir to neaizmirst! Neaizmirst to, ka mēs esam stipri, esam diženi, esam raženi! Mēs esam Latvija!»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.