Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

BVĢ audzēkņiem būs jaunas skolas formas; kritizē to izskatu un dārdzību

Sociālajos tīklos un diskusiju grupās pausti dažādi viedokļi par skolas formām, uz kurām pamazām, sākot no šī gada 1. septembra, plāno pāriet Bauskas Valsts ģimnāzija. Skolas vadība norāda, ka aptaujas parādīja, ka vairākums jaunajām formām piekrita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas sākumskolas vadība savulaik ieguldīja lielu darbu, lai piedāvātu un sagatavotu skolas formastērpus bērniem. Skolas direktores vietniece Inita Nagņibeda atceras, ka toreiz kopā ar skolas padomes vadību bija paveikts ļoti daudz, lai sagatavotu ideju un atrastu uzņēmēju, kas to risinātu. «Milzīgs paldies par ilggadējo sadarbību ar IK «Novads», ar Solveigu Ikerti, kas uzticējās un sadarbojās ar skolu visus šos gadus,» norāda I. Nagņibeda.

Notikusi apvienošanās sākumskolai ar Bauskas Valsts ģimnāziju, un jau no pirmajām dienām radās doma par vienotu skolas formu. «Katrai skolai tobrīd bija sava identitāte, atšķirības skolas formā, arī pieeja formu veidošanai. Sanākot kopā, izskatījās ļoti raibi. Jau 2020. gada 13. martā bija skolas padomes sanāksme, lēma par daudziem dažādiem jautājumiem, tai skaitā runāja par vienotu identitāti. Tā kā bija Covid-19 laiks, tā dēļ sākās attālinātās mācības un tāpēc toreiz neko tālāk par tērpiem nesprieda. Arī nākamais mācību gads bija attālināti, un tobrīd bija skaidrs, ka nav jēgas pie šī jautājuma atgriezties,» atceras I. Nagņibeda.

Problēma aktualizēta 2022./2023. mācību gada sākumā – šoreiz vairāk no skolas padomes puses. «Bija piedāvājumi no dažādiem uzņēmējiem. Tad arī lēma, ka ir īstais brīdis ķerties pie skolas formas tērpu izveidošanas,» vēsta I. Nagņibeda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notika vienošanās ar apģērbu ražotāju SIA «Hebe» un jau jūnija sākumā varēja iepazīties ar apģērbu paraugiem Bauskas Valsts ģimnāzijā. Tomēr piedāvājums izsauca lielu neapmierinātību no vecāku un bērnu puses.

Formas tērpu piedāvājumam pārmeta gan cenas, gan izskatu. Drēbes vērtēja kā maisveidīgas un mūsdienu laikmetam neatbilstošas. Par dažiem apģērbiem norādīja, ka tādus pat pensionāri nevalkā un jaunieši arī tam nepiekritīs. Pauda neapmierinātību par krāsu izvēli un norādīja problēmu izprast pareizā izmēra izvēli. Pie plašāka komplekta iegādes formas tērps var izmaksāt vairāk nekā divus simtus eiro, un tas raisīja neapmierinātību no to vecāku puses, kas nav spējīgi tērēt tik lielas summas.

Neapmierinātība ir viena puse, bet Bauskas Valsts ģimnāzijas vadība un skolas padome norāda, ka pirms izvēles notika aptauja «e-klase.lv» vietnē, kas bija izsūtīta skolēnu vecākiem, skolēniem un arī to skolēnu vecākiem, kas uzsāks mācības pirmajā klasē. Visās grupās gandrīz 80 procenti aptaujāto atbalstījuši gan uzņēmuma, gan formas tērpu izvēli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ļoti veiksmīga sadarbība veidojās tieši ar «hebe.lv» pārstāvi Lauru, kura labprāt veidoja katalogu, ievērojot mūsu vēlmes un ieteikumus. Tieši par šīs firmas apģērbu kvalitāti esmu pārliecinājusies gan pati, gan arī vecāku padomes biedri. Dizains un krāsas ir mūsdienīgas, tie nenovalkājas un mazgāšanas laikā nemaina savu struktūru,» informē skolas padomes vadītāja Anete Laugale.

«Gandrīz 80% aptaujāto atzina, ka skolas formas ir jāmaina un jāpāriet uz vienotu identitāti. Piekrita «Hebe» piedāvājumam un krāsām,» stāsta I. Nagņibeda.

Vairāku meiteņu vecāki gan teic, ka laikam par labu šīm formām lēmuši zēnu vecāki, jo mazajām skolniecēm staigāt maisveidīgos pelēkos sarafānos gan nepatikšot.

Skolas padomē pieņemts lēmums par to, ka skolas krāsas 1. – 9. klašu posmā būs zils un pelēks, vidusskolā – bordo un pelēks. Pāreja uz jaunajām formām noteikta divu gadu laikā. I. Nagņibeda informēja, ka plānots domāt par veicinošiem pasākumiem, kas motivētu skolēnus nēsāt formu ikdienā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

  1. Gribētu gan redzēt aptaujas datus. Man zināmie visi bija pret. Un kāpēc neizvēlējās vietējo uzņēmēju?! Tur tika uzšūts pēc individuāliem mēriem.

    28
    3
  2. Es arī gribu redzēt to aptauju, cik skolēnu vecāki piedalījās aptaujā? Vai bija fokusgrupas, kurā paši skolēni modeļus izvērtēja? Ja tagad paši skolēni spļaudās par šīm formām, kāpēc vispār tādas pārmaiņas vajadzēja? Es arī biju pret un manas paziņas – vismaz apgalvoja, ka arī bija pret. Turklāt ne visi vecāki var atļauties formu iegādāties un vai, piemēram, pašvaldībā varētu lūgt palīdzību – finansiālo atbalstu? Ja izdomā, tad lai kāds sponsorē šo “lēto” prieku. Tāpat īpaša prasība tagad šim ražotājam maksāt avansā un saņemt preci kaut kad augustā. Vai vispār formu saņems, kāda būs kvalitāte, kā piegulēs augumam. Jānes tāpat šuvējam būs labot. Murgs, murgs, murgs….

    30
    4
  3. Hi,hi.Speram soli gadsimtu atpakaļ uz senču modi.Sarafāni,volāni.Ļoti pievilcīgi,ļoti.

    8
    5
  4. PSRS okupācijas laiki atpakaļ.Piespiedu formas,obligāta valkāšana,putnubiedēkļu tēlošana+pašam par neadvekātu cenu jāpērk.

    27
    9
  5. Tām zilajām pietrūkst viļņotās baltās apkaklītes un kaklautiņi, tad būs riktīgi PSRS laiki, varbūt vecāku padome un skolas vadība var ierosināt BVĢ skolēniem lakatiņus nēsāt 🙂

    13
    6
  6. Ja ir kvalitãte, Hebe tä ir, tad var maksāt. Nav jāņem viss komplekts. Var sakomplektēt to, ko bērns nēsā, un cik€ var atļauties. Skola nav modes skate.

    18
    5
  7. Kaut Bauskas 2.vudusskola sāktu apdomāt skolas formas maiņu.
    Kvalitāte audumam NEKĀDA un šūšanas ziņā 😏😏😏par to € gribētos pretī kvalitatīvu pakalpojumu.

    3
    1
  8. Zils ar jēli zaļu,IZCILS krāsu salikums.Tādu es SAVAM bērnam nevilktu mugurā,ne pat par velti.Nu man trūkst vārdu,jo tālāk ,jo bezgaumigāk un tizlāk!

    16
    4
  9. Vēršos pie tām māmiņām, kuras negatīvi izsakās par vienotu skolas formu:
    1) Mēs saviem bērniem skolu neizvēlamies pēc tās formas tērpa krāsas vai fasona, bet pēc zināšanu iegūšanas. Un to, BVĢ pedagogi veic profesionāli!
    2) BVĢ ir tā, kas nosaka, kāda ir un būs tās atpazīšanas identitāte, t.sk., viņu apmācāmo formas tērpi, krāsa utt. Mums atliekt to pieņemt un atbalstīt.
    3) Cenu ziņā, nav nekas dārgāks par to cenu, par kādu iegādājāmies iepriekšējo formas tērpu vestes vai kleitas vai sarafānus. Tāda pati 27 – 30 eiro.
    4) Tad, kad jūsu meita vai dēls apmeklē tautisko deju pulciņu vai sporta sekciju un piedalās koncertā vai sacencībās, jūs taču nepārmetiet, ka nepatīk kāda tautas tērpa sastāvdaļa, piemēram, manai meitai nepatīk Zemgales tautas tērps, viņa vilks Nīcas, vai komandas formas tērps, piemēram, manam dēlam nepatīk zilā krāsa, viņš vilks Lakers dzelteno.
    5) Un formas tērpu vajag, jo ir piedzīvots 90.gadi, ka katrs uz skolu gāja savā apģērbā un bērni savā starpā dalīja klases biedrus – “bagātie” un “nabagie”.
    6) Skolas vecāku padomes sanāksmēs piedalās arī skolēnu padome. Jautājumā par formas tērpiem, tika prasīts arī viņu viedoklis, un viņi atbalstīja jauno formas tērpu sastāvdaļas, krāsas, materiālu. Tā kā, vecāki, viss negatīvais nāk vienīgi no jums.
    Mēs vecāki esam tie, kuri saviem bērniem mācām, kas un kurā vietā ir velkams mugurā – uz skolu formas tērpā, uz treniņu sporta tērpā, uz balli balles tērpā un uz baznīcu vai bērēm pieklājīgā apģērbā.
    Lai mums visiem pietiek saprāta atbalstīt savu skolu – BVĢ!

    24
    29
  10. Ūja, nu jau pārslavēja BVĢ, apskati reitingus pēc CE, kurā vietā ir šī labā skola. Nav vēl publicēti svaigākie dati, jo rezultāti nav zināmi, bet ka tik nesanāk izkrist no ģimnāziju pulka. Nav noslēpums, ka ģimnāzija no labiem pedagogiem atbrīvojās. Izglītības kvalitāte ir apšaubāma. Ģimnāzijas nespēja tikt galā ar veipotājiem tualetēs vien liecina par tās “augsto prestižu”.

    26
    5
  11. Kaut kā iepriekš varēja aprobežoties ar vienu vesti, bet te svētku apģērbs, ikdienas forma, sporta tērps utt. Saki cena tā pati, bet pieeja cita. Tagad nu pērc masu produktu, bet iepriekš pēc individāliem mēriem šuva un ieguvēji bija arī vietējie uzņēmēji.

    17
  12. Tās skolas formas vajadzētu sponsorēt valstīj skolēniem, mazāk ar citu ,svešu valstu ziedojumiem, dāvinājumiem izbeigtu no mūsu nodokļu naudas.Tās pašas dzērāju pārdotās mašiīnas naudu varētu ziedot mūsu skolēniem.

    13
    6
  13. Komentāri apliecina, ka diemžēl liela daļa iedzīvotāju dzīvo padomju (lasīt: padumju) laikā un tālāk par savu degungalu nav redzējuši. Mātēm-māvējām nav izpratne par elementāru gaumi. Par formām-elegantas, lakoniskas, modernas. Lai izdodas! 🙂

    13
    23
  14. Pats tālāk par savu šķībo degungalu neredzi.Pameklē tīklā kādas interesantas un pārdomātas formas citu valstu mācību iestādēm.Stils,moderni,praktiski.Jums brilles nepieciešamas,ja neatšķirat kartupeļu maisu no skolēna formas.

    22
    2
  15. un protams, skolaa jabut pec standarta, kaa agraak bij!!?? visi vienadi, nekaa tagad gerbjas kaa uz modes salonu, pa macibaam nedomaa, pieaudzeti nagi jau mazaam meiteneem,., agraak pat ilgvilnus ka ielika, skolotaaj paveleeja bez maz kiegelus kaart galos lai iztaisnotu atpakal, un pareizi taa.

    10
  16. Jaunajai formai jau nav nekādas vainas, bet esmu taupījusi kleitas, vestes, jaunākajai meitai.. tagad varu tās izmest miskastē. Un labprāt turpinātu atbalstīt vietējos uzņēmējus, jo ļoti patika līdzšinējā sadarbība un personīgā pieeja.

  17. Tagad jau tieši būs tas redzams: kurš bērns vilks gan vesti, topu, kreklu, sarafānu, bikses un ko citu no hebes skolas formas, tas būs tas bagātais. Kurš ikdienā vilks tik vesti, tas būs nabagais. Tieši tagad būs tā izteiktā dalīšana…. Līdz šim radu bērni varēja pārņemt otru drēbes valkāt, nopirkt pa atlaidēm labu labās, bet tagad… vai tad hebei būs atlaižu laiks arī? Aptaujā netika minēts tas, ka būs visu apģērbu gabalu pilnīga forma. Bija jautājums, vai formas ir nepieciešamas. Jā vestītes, topu kādu lai velk kā līdz šim, tas labi, bet tagad, kad pat svārki, smagi sarafāni būs kā uzpiests ikdienā… Lai gan, vai tad ģimnāzijā mācās nebagātu vecāku bērni….? Savu dizainu un identitāti ar skolas formas krāsu vairs bērns neizteiks…. Visi pirks un klusēs, lai tik bērni dotos uz ģimnāziju. Vajag tik piekrist….

    15
  18. visi neapmierināti, gan tie vecāki, kuru bērni skolā izceļas ar zīmola apģērbiem, gan Pepko veikalos apģērba pircēji savam skolniekam. Vien tiek aizmirsts, ka skola nav tā vieta, kur vecākiem vajadzētu mērīties ar savām finansiālajām iespējām. Ne jau ara gudrāks par žako, vien krāšņāks, bet skola nav vieta, kur izrādīt savu krāšņumu, bet gan apgūt dzīvei noderīgas zināšanas un iemaņas, arī pieticību.

    16
  19. Pret skolas formu kā tādu vairākums jau neiestājas, bet te ir nesaprotama detaļa – kāda mārrutka pēc vajadzēja tagad tos tērpus mainīt. Ilgi jau auklēja un loloja iepriekšējās formas, skolotājām arī tādos pašos toņos drānas uzšūtas. Skolēniem varēja pēc individuālajiem mēriem vienu glaunāku uzšūt, varēja aizlienēties no radinieku bērniem, varēja iztikt ar vienu divām vestēm – plānākā šūta, biezākā adīta. Tagad izdomāts svētku variants, ikdienas variants un nezinu, cik ir mērījuši piedāvātos eksemplārus, bet, piemēram, manam bērnam sarafāns tik tiešām kā maiss karājas un izskatījās briesmīgi, bērns bija nelaimīgs. Mazāks izmērs ļoti paknaps. Saliku grozā pašu minimumu – viens sarafāns svētkiem, viena kleita ikdienai, vesti, sportam tērpu un sanāca 193 eiro, man bērns ir viens, bet tiem, kuriem divi vai trīs, tad izdevumi būs vienas minimālās algas apmērā? Tas ir pieņemami?

    29
  20. Īsi un konkrēti. BVĢ ar visu vecāku padomi priekšgalā lobē šo uzņēmumu.Vecākuem nav dits citu uzņēmumu piedāvājums, lai varētu salīdzināt un izdarīt izvēli. Ieejiet hebe.lv un paskatieties, kuras skolas šos tērpus pasūta. Tās ir Rīgas un pierīgas, kur vecākiem tomēr ir lielāki ienākumi. Bauskad VĢ vienk. vēlas lēkāt līdzi. Vai kāds publiskajā datu bāzē ir pārbaudījis uzņēmuma parādu saistības, nodokļus.Kauns.

    9
    1
  21. jāizsludina bija konkurss, bet gan jau pēc vienas specifikacijas izsludinaja, specifikaciju iedeva sis viens uznemums un tad ari citi pat nepieteicas, Latvija ir loti liela korupcija.

  22. Formas, ja grib uzmērīt, jābrauc uz Rīgu. Tas tiešām ir parocīgi daudziem vecākiem!

    6
    1
  23. Skolas formas varēja uzmērīt tepat Mēmelē. Viss bija atvests uz pielaikošanu.

    Biju, nošausminājos un aizgāju. Dzīvē izskatās vēl neglītakas kā uz foto. Diemžēl

    4
    1
  24. Formām ir jābūt, tas ir forši.
    BET es arī gribētu redzēt balsošanas rezultātus. Neesmu dzirdējusi nevienu vecāku, kurš piekrita jaunajām formām un jaunajam dizainam… liekais jocīgi.
    Formu pāreja ir 2 gadi. Mēs šogad novalkāsim esošo formu, viss jau skaisti, bet kas notiks skolā? Būs atkal spiediens no skolotājiem un no “bagātajiem” bērniem, kāpēc staigā vecajās formās u.t.t.
    Nesaprotu, kādēļ netika atbalstīti vietējie ražotāji. Nu jau mums Bauskā ir diezgan liels piedāvājums, kas varētu šo apņemties.
    Man bija aktuāls jautājums par emblēmām, tā pat kā iepriekš viņas varēja nopirkt Novadā. Bet šim variantam neesot tādas iespējas. Emblēma maksāja 2€ un mēs šuvām klāt attiecīgo krāsu drēbēm paši, kā arī pati šuvu bērnam ikdienas hūdijus. Atlika tikai piešūt emblēmu. Žēl, ka šādas iespējas vairs nebūs.
    Pašlaik redzu vairāk mīnusu nekā plusu šai izvēlei.

    2
    3
  25. Jūs tiešām uzskatāt, ka vecākiem vispār nekādi līdzekļi nav jāizlieto savu bērnu vajadzībām? Pusdienas skolā lai apmaksā pašvaldība, arī mācību līdzekļus (grāmatas, darba burtnīcas, zinātniskos kalkulatorus, cirkuļus utt.) nodrošina skola. Ja bērns neietu skolā, tad pliks staigātu? Ja jau Jūs atļaujaties pieprasīt, lai par dzērāju mašīnām sponsorē formu iegādi. Vai tad vecāku vienīgais pienākums ir bērnu piedzemdēt, tālāk jau viņu lai audzina un apgādā sabiedrība? Likumā gan noteikts, ka vecāku pienākums ir uzturēt savus bērnus.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.