Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

BVĢ un Bauskas 2.vidusskola pārtrauc mācības klātienē

Augstās skolēnu un pedagogu «Covid-19» saslimstības dēļ Bauskas lielākās vidusskolas darbu pārorganizē attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva atklāja, ka skolā vairāk nekā trešdaļa klašu saskārušās ar šo vīrusu, tāpēc pieņemts lēmums no 27. janvāra mācības organizēt pilnībā attālināti visai skolai.

«Vislabākais risinājums šajā situācijā ir līdz 14. februārim organizēt attālinātās mācības. Par šo lēmumu esam informējuši arī izglītības nodaļu. Šādu soli spērām, lai pasargātu skolēnus, skolotājus, darbiniekus un vecākus. Tā kā masu medijos ziņo, ka februāra vidū varētu būt šī vīrusa kulminācija, līdz 14. februārim organizējamies attālināti. To arī pārrunājām ar skolas padomes un skolas arodbiedrības pārstāvjiem,» informē V. Grigorjeva.

Viņa norādīja, ka pašlaik trīs pedagogi ir saslimuši, bet katru dienu pa kādam skolotājam nāk klāt. “Uzskatu, ka pieņēmām pareizo lēmumu,» tā V. Grigorjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore atklāja, ka skolā, kamēr audzēkņi mācīsies mājās, tiks veikta telpu pastiprināta dezinfekcija un vēdināšana.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe pastāstīja, ka pašlaik skolā ir augsts saslimušo skaits. «No 787 skolēniem 440 šodien tikai bija skolā. Tā ir vairāk nekā puse – 56 procenti, tāpēc ar izglītības nodaļu saskaņojam skolēnu mācīšanos pilnībā attālināti. Arī 25% no mūsu kopējā pedagogu skaita nevar nodrošināt klātienes mācību procesu. Kvalitatīvs process klātienē vairs nav iespējams, tāpēc no 27. janvāra līdz 11. februārim organizējam mācības attālināti,» atklāja L. Ģerģe.

Bauskas pilsētas pamatskolā pagaidām darbs rit klātienē. «Šodien bija testēšana, rītdien būs rezultāti, un tad arī izlemsim, ko darīt tālāk. Ar pūlēm cenšamies īstenot klātienes procesu. Varētu martā gaidāmās skolēnu brīvdienas izsludināt tagad tām klasēm, kuras ir saslimušas, bet tas nav iespējams, jo Ministru kabineta noteikumi to neparedz. Saprotams arī, ka slimība nav atpūta,» atzina skolas direktora Jānis Rumba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā tiks kompensētas skolas pusdienas, vēl nav skaidrs, par to tikai vietvara vēl domās. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis par ēdināšanas organizēšanu skolēniem vēl atbildēt nevarēja, jo informācija par skolu pāriešanu uz mācībām attālināti iegūta nesen.

«Līdzko būs kāda informācija, ziņosim!» saka A. Okmanis. «Bauskas Dzīve» vaicāja, vai ir iespēja jautājumu skart 27. janvāra domes sēdē. «Ir palicis ļoti maz laika, lai izveidotu kvalitatīvu kārtību, kā organizēt ēdināšanu. Darbinieki tik ātri nevar sagatavot dokumentus,» paziņoja A. Okmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Varbūt Okmanim informācija par Covid-19 arī nesen tik aktualizēta? Dzīvojis mucā un pa spundi barots, ne mazākās nojausmas, kas notiek apkārt.

  11
  8
 2. Kamēr sadabūs informāciju,pieliks pie darba speciālistus,sasauks domes sēdi,tikmēr omikrons jau būs pazudis un nevajadzēs te nekādu atbalstu.

  14
  1
 3. Vienkārši negrib strādāt! Aizdzen bērnus mācīties mājās klases, kurās neviens neslimo. Pēc tam mauros un bauros, ka stulbi bērni neko nemāk , nevar normāli uzrakstīt diagnostikas darbus . Tā patvaļa, kas šobrīd notiek skolās būtu sodāma . Slimiem jāsēž mājās, veseliem jāmācās skolā. Paliec vesels, ej atkal uz skolu. Tas murgs ko skolas veido ir neciešams. Uz Covid rēķina noraksta visu arī nevēlēšanos strādāt.

  13
  15
 4. Skolotājam attālināti ir gan vairāk, gan sarežģītāks darbs!!! Bērni ir stulbi, jo pašvadībā neko nedara un nemācās- paralēli spēlē spēlītes, žāvājās, guļ vai urbina degunu. Tā nu ir audzināšanas vaina. Audzināšana ir vecāku atbildība. Tāpēc ir svarīgi bērnos kultivēt darba kultūru jau no mazotnes. To saka visi pedagogi, bet vecākiem tas, protams, liekas smieklīgi. Vecākiem šķiet, ka pedagogam visu ar karoti jāsalej mutē. Tāda nu tā sabiedrība tagad ir izveidojusies.

  19
  5
 5. Tadus skolu direktorus,kas spele lidzi valdibas stulbumam,butu nekavejoties jaatlaiz.Slimie berni lai slimo,bet veselie lai macas un nekadu masku.Pietiek nirgaties par musu berniem.Butu es skolas direktors,neviens berns nevilktu masku un macitos visi klatiene.Katru gadu berni ir slimojusi un slimos.Ieejiet spkc majaslapa un redzesiet kaa gripa uzvedas,tiesi tagad janvaris februaris ir tas laiks,kad visvairak slimo.Pec tam pedejais vilnis ir marts aprilis,nav jabut zilniekam,lai saprastu sis lietas,ieej spkc majaslapa un visu redzesiet.

  13
  7
 6. Problēma ir, ka skolotāji masveidā slimi, kas gan lai māca tos veselos bērnus. Prātuļotāji te visgudri, nāciet kā brīvprātīgie uz skolām un strādājiet. Tāpat ir ar mediķiem, viņi arī slimo. Ne jau tikai bērni slimi, tad jau varētu to pusskolu mācīt, bet nav jau kam.

  19
  3
 7. Kāda vella pēc bērniem tā uzspiestā falšā izglītība vispār vajadzīga, ja iespējams kļūt par Influanceri, pelnīt tūkstošus un ceļot pa dienvidjūru kurortiem, kur pilns ar simpātiskiem miljardieriem, ne noplukušiem pastalnieku bālēliņiem. Un vispār, skolu un skolotāju Latvijā ir daudz par daudz, palūkojiet taču, kā mācās attīstītās civilizētās valstīs.

  5
  10
 8. Visus vajag vēl savakcinēt. Vakcīna pasargā no visa. Skolotājiem vajag ceturto poti, lai nesaslimst. Es ari gribu ceturto, bet man to nepiedāvā.

  7
  4
 9. Padomājiet, mīļie vecāki, ko rakstiet. 30% skolotāji saslimuši, vairāk kā puse bērni slimi. Vai 2 nedēļas kaut ko izsaka? Mēs visi esam vienā laivā. Esam vienoti un saprotoši! Visiem veselību un izturību šajā sarežģītajā laikā!

  14
  3
 10. Kā tad tie pedagogi tagad slimo, ja jau ir savakcinēti? Vai tikai tests pozitīvs vai iesnas piemetušās? Agrāk gāja uz skolu gan ar puņķiem, gan ar kāsi, gan ar galvassāpi. Visiem laikam ērtāk pie datora apsēsties, nav jātērē degviela vai sava enerģija, lai nokļūtu līdz savai darba vietai, ilgāk var pasnaust, var vispār aizlaist uz spa un vadīt stundas.

  12
  13
 11. Nu gan laiki pienākuši! Vēl nav nožuvusi tinte uz direktora rīkojuma par attālinātajām mācībām, kā vecāki jau stiepj roku – kas baros manu bērnu???!!! Paši aprūpējiet savus bērnus! Ja ģimenē jūs izvēlējāties, ka būs 1-2-3 vai kaut 10 bērni, tad arī zinājāt, ka viņi būs jāapģērbj, jāizglīto un jāpabaro. Kas ēdina jūsu bērnus vasarā? Pašvaldība?

  21
  8
 12. Ar kādu vīrusu? Visi pedagogi taču ir vakcinēti, viņi taču ir pasargāti no izdomātā vīrusa, kur problēma? Vai grigorjeva grib izdabāt saviem saimniekiem?

  8
  14
 13. Ļoti loģiski, kad vēlēšanas aiz muguras neviens vairs burkānu te no vietējās varas puses nepiedāvās. Vienīgi valsts plāno atvēlēt kādu grasi. Protams, ka vasarā ģimenes savus bērnus baro, bet palūko, kādas vasarā kaut dārzeņu cenas. Var arī savā dārzā daudz ko izaudzēt. Kaut štrunta kartupeļiem tagad tirgū cena no 80 centiem līdz pat 1,50, pagājušajā gadā šajā pašā laikā cena bija 40, 50 centi. Aizej Rimi nopērc gurķi Mārupes, kurš maksā 1,89 EUR gabalā. Kaut, ja ir divi bērni pie šī brīža cenām pabarot, ja visu laiku sēž mājās, sanāk diezgan sālīti. Turklāt algas jau cenām arī neskrien pa priekšu.

  4
  5
 14. Bauskas novadā jau tagad dzimst divas reizes mazāk, ar tādu attieksmi te jau nekādu demogrāfijas sprādzienu nesagaidīs. Kur tad šī brīvpusdienu naudu novirzīs? Algu celšanai? Ielu apgaismojumam?

  4
  3
 15. Vīruss ir visapkārt, bet cilvēki masveidā nemirst, nedodas uz slimnīcām. Tas nozīmē, ka omikrona vairants par laimi ir vājāks. Tas nerada teju nekādas briesmas tiem, kuri ir vakcinējušies. Ādažos klātienē atstāja vecākās klases, kurām jāgatavojas pārbaudes darbiem un eksāmeniem. Uz treniņiem, citām ārpusklases nodarbībām bērni un jaunieši var iet, bet redz uz skolu nevar iet. Murgs gatavais!

  3
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.