Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

CFLA: Patlaban ir plānoti septiņi publiskās un privātās partnerības projekti; viens no tiem – par Iecavas un Bauskas apvedceļu būvniecību

Patlaban ir plānoti septiņi publiskās un privātās partnerības (PPP) projekti, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja Centrālās finanšu līgumu aģentūras (CFLA) direktora vietnieks Mārtiņš Brencis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par diviem projektiem CFLA jau ir sniegusi savu atzinumu – tā ir “Latvijas valsts ceļu” iecere par Iecavas un Bauskas apvedceļu būvniecību ar plānoto kapitālieguldījumu apjomu 352 miljonu eiro apmērā, kā arī Talsu pašvaldības PPP iecere par multifunkcionālā sporta un rekreācijas centra būvniecību, kur būtu nepieciešami deviņu miljonu eiro ieguldījumi.

Iekšlietu ministrijas un Nodrošinājuma valsts aģentūras plānotais PPP projekts par katastrofu pārvaldības centru būvniecību ar plānotajiem kapitālieguldījumiem 239 miljonu eiro apmērā ir atzinuma sagatavošanas procesā, tāpat arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas PPP projekts par helikoptera laukuma un autostāvvietas izveidi ar plānotiem 17 miljonu eiro kapitālieguldījumiem.

Latvijas Universitāte iecerētajam PPP projektam par studentu un viesu mājas būvniecību ar 23 miljonu eiro plānotajiem kapitālieguldījumiem aprēķinus CFLA paredzēts iesniegt šovasar.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brencis piebilda, ka Mārupes novada pašvaldības iecerētais PPP projekts par vidusskolas būvniecību ar 33 miljonu eiro kapitālieguldījumiem vēl ir agrīnā fāzē, jo tam vēl neesot izveidota projekta vadības grupa.

Savukārt Rīgas pašvaldība līdz oktobrim plāno CFLA iesniegt aprēķinus PPP projektam par apgaismojuma nomaiņu pirmsskolas izglītības iestādēs ar plānotiem 60 miljonu eiro kapitālieguldījumiem.

Brencis stāstīja, ka patlaban CFLA ir runājusi ar visām pašvaldībām un 42 no 43 pašvaldībām ir ieinteresētas PPP projektos, 30 pašvaldībām ir 106 PPP projektu idejas kopumā par 660 miljoniem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brencis sacīja, ka tie ir pirmsskolas izglītības iestāžu projekti Rīgā, Liepājā un Valmierā, īres un sociālo mājokļu būvniecības projekti Liepājā, Valmierā, Rēzeknē un Ventspilī, sporta kompleksu būvniecība Daugavpilī, Jūrmalā un Talsos, ceļu satiksmes infrastruktūras būvniecības projekti Daugavpilī, Siguldā un Kuldīgā, izmitināšanas infrastruktūras būvniecības projekti Daugavpilī un Cēsīs.

Aptaujājot 12 uzrunātās ministrijas, CFLA secinājusi, ka visām ir interese par PPP projektiem, sacīja Brencis. Patlaban deviņām valsts iestādēm ir iecerēti 14 PPP projekti kopumā par 446 miljoniem eiro.

Brencis atzina, ka PPP projekti izmaksā dārgāk nekā tad, ja to finansētu no valsts vai pašvaldības budžeta, tomēr vienlaikus norādīja, ka tas ir attaisnojams, ja citādi projekts nav īstenojams, un to pamato ekonomiskie un finanšu aprēķini.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brencis piebilda, ka tāpēc jāturpina izstrādāt tipveida risinājumu priekšlikumus PPP projektu īstenošanā, ņemot vērā citu dalībvalstu pieredzi un labo praksi, tāpat jāveicina izpratne par PPP izmantošanas iespējām un piemērošanu, tai skaitā veicot individuālas konsultācijas ar valsts pārvaldes iestādēm visām pašvaldībām, identificējot perspektīvākos PPP projektus un aktīvi atbalstot projektu īstenošanu, vienlaikus veicinot pieredzes apmaiņu starp valsts pārvaldes iestādēm un pašvaldībām, kuras plāno vai īsteno līdzīgus projektus.

Foto: Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. ne pa temu bet tomer—-vai izraelas vestniece Bauska atvainosies par Herberta Cukura slepkavibu??????

    2
    1
  2. Par apvad ceļu būvniecību jau sen esmu izteicies. Tas ir nenormāls tranzīts, kas traucas cauri šim pilsētām…mana skatījumā tai būtu jābūt prioritātei…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.