Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Cik ilgi var vilcināties? Baušķenieks sašutis par pašvaldības darbinieku neizdarību

Bauskas novada domes būvinženiere gadu maldinājusi novada iedzīvotājus, ka gaidot atbildi no ”Latvijas Valsts ceļiem”, kaut uzņēmumam nemaz nav nosūtījusi vēstuli, ziņo TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raidījumam savu sāpi uzticējis vietējais iedzīvotājs Mārtiņš, kurš pirms vairākiem gadiem privātmājas būvniecībai iegādājies īpašumu Bauskas nomalē. Tā saucamie papīra darbi teju noslēgušies, taču ir viens “bet” – joprojām nav skaidrs, kur atradīsies nobrauktuve no ceļa.

Bauskas novada dome 2020. gada martā nolēma paplašināt pilsētas teritoriju un fiziski pārvietot apdzīvotas vietas sākumu par aptuveni kilometru tālāk. Tas novedis pie nākamā lēmuma – no ”Latvijas Valsts ceļiem” pārņemt savā bilancē nu jau pilsētas teritorijā esošo brauktuves posmu. Kaut lēmums apstiprināts jau 2020. gada oktobrī, vairāk nekā gadu vietvaras darbinieki neko nav iesākuši.

Foto: Artūrs Špaks/Bez Tabu

Mārtiņa iegādātais zemesgabals atrodas asfaltēta ceļa Bauska-Uzvara ceļa malā. Bijusī mazdārziņu teritorija Bērzkalnos strauji pārtop par privātmāju kvartālu, taču ne visiem īpašumiem ir piekļuve autoceļam. Baušķenieks Mārtiņš apsvēris dažādus ceļa būves variantus, tomēr par visērtāko atzinis tiešo pievienošanos autoceļam. Fiziski to ir iespējams izdarīt, tomēr pašvaldības darbinieku neieinteresētības dēļ šo ieceri neizdodas novest līdz rezultātam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Esmu vairākkārt bijis domē, interesējies, runājis, vaicājis. Darbinieki teikuši, ka jāpagaida, esot kovida laiks. Minējuši visādus iemeslus, lai novilcinātu laiku, nu jau pagājuši divi gadi. Es vienkārši nezinu, kur vērsties. Zvanu domes darbiniecei, viņa saka, lai piezvanu pēc diviem, trīs mēnešiem, varbūt tad ceļš jau būs pašvaldības pārvaldījumā. Pēdējā reizē, kad zvanīju, teica, ka būs, kad būs. Es nevaru izbūvēt iebrauktuvi, kur vien ienāk prātā. Tas ir jāsaskaņo domē, bet es nevaru to izdarīt. Viņi vilcina laiku.Baušķenieks Mārtiņš

Pašvaldības būvinženiere Agita Eglinska pie šī jautājuma teorētiski strādājot jau ilgāk nekā gadu. Kaut intervijā raidījumam ”Bez Tabu” A. Eglinska norāda, ka 2021. gada beigās ”Latvijas Valsts ceļiem” nosūtīta atkārtota vēstule, tas neatbilst patiesībai. Pašvaldības darbiniece gadu nav nosūtījusi nepieciešamo informāciju ”Latvijas Valsts ceļiem”, un Mārtiņu visu pērno gadu maldinājusi, sakot, ka tiek gaidīta reakcija no valsts iestādes.

Kamēr iziet cauri visiem birokrātiskiem koridoriem, cik laiku prasa, tik prasa. Es nevarēšu atbildēt uz trako jautājumu, kādēļ tā bija. Tad bija attālināts darbs, tad vēl kas bija, nebija primāri pārņemt ceļu. Visticamāk, ka tā ir arī mana atbildība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Eglinska, Bauskas novada būvinženiere

Pēc “Bez Tabu” intereses Bauskas novada domē pārbaudīta informācija par izejošajām vēstulēm, kā rezultātā nav atrasts ieraksts par nosūtītu vēstuli ”Latvijas Valsts ceļiem”.

Uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” prognozē, ka ceļa nodošana pašvaldībai varētu aizņemt nedaudz ilgāk nekā gadu. Tas ir tikpat, cik vietvaras darbinieces nolaidības dēļ Mārtiņš jau gaida.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anna Kononova”Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

Par šo pieņemto pašvaldības lēmumu esam uzzinājuši pirms mēneša, jau šonedēļ tiek sniegta atbilde. Tajā būs norādīts uz dažiem precizējumiem, kas nepieciešami lēmumā. Pašvaldība lēmumu pieņēmusi 2020. gada beigās, mūs par to informējusi tikai 2021. gada beigās. Mēs nevarējām iepriekš uzzināt par šādu lēmumu. Valsts īpašuma nodošana nozīmē izmaiņas likumā, tādēļ iesaistīsies arī Satiksmes ministrija. Visi valsts ceļi ir uzskaitīti likumā, līdz ar to jāgroza likums. Šis ir diezgan laikietilpīgs process.

Bauskas novada dome iesaka Mārtiņam apmaksāt detālplānojuma izstrādi, lai ātrāk varētu uzsākt iebrauktuves izbūvi. Mārtiņš norāda, ka teritorijas detālplānojuma izstrāde maksā vairākus tūkstošus eiro, šādi darbi esot jāveic pašvaldībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Nu pašvaldība izceļas, paši sataisa konkrēto lažu un tad lai ātrāk lietas kustētos iesaka apmaksāt pašvaldības projekta daļu. Varbūt tiešā tekstā vajag pateikt, ka pašvaldībai neinteresē iedzīvotāju sīkās rūpes. Pēc reformas sakāpis galvā viņiem tur?

  17
 2. Ta ta brīnums ka tā noticis. Taču gadu gadiem ši persona imitē darbību. Un ņirdzīga attieksme ir tradicionāla.

  26
 3. Līdzīgi uzvedas vides servisa darboņi un darbones. Protams, ir arī normāli cilvēki, bet mazākumā, tāpēc tie velk kopējo meldiņu. Brīnums, kā vēl nav visus savus pakalpojumus izlaiduši caur kādu cenu uzskrūvēšanas biržu. Laikam jāpamācās no elektriķiem.

  11
  4
 4. No likuma viedokļa. Ja būvē māju vai ceļu, tad ir jābūt projektam. Projektu saskaņo ar iestādēm, kas ir izdevušas projektēšanas tehniskos noteikumus. Ja uz saskaņošanas brīdi ceļa īpašnieks/apsaimniekotājs ir LVC, tad tas arī saskaņo iebrauktuves-pieslēguma risinājumu( projektu). Projekts saskaņots, būvvaldes zīmogs ir, var sākt būvēt iebrauktuvi. Pilsonim nav jāzīlē un jāgaida kāds būs ceļa statuss kaut kad nākotnē, svarīgs ir ceļa juridiskais statuss (piederība) pašlaik. Protams jāsaskaņo ar gāzes, elektrības, sakaru kantoriem lai kaut ko nesarautu, protams, ja tie ir izdevuši tehniskos noteikumus.

  12
 5. Šai personai noteikti pašvaldības darbs nav pirmajā vietā:))) cik mājas šī persona apsaimnieko? Cik vēl visādi citādi neatliekami savi darbi? Kādi iedzīvotāju jautājumi

  20
  1
 6. Kungs ir ticis maldināts. Ieteicams izlasīt Autoceļu un ielu būvnoteikumus, tur viss ir aprakstīts, kas par ko atbild un kādas kam ir tiesības. Varbūt iepriekšējie notikumi ir bijis maigs mēģinājums kungu virzīt uz nelikumīgām darbībām?

 7. Apbūves gabala īpašnieka , Mārtiņa vietā dotos pie advokāta un sagatavotu kārtīgu pretenziju , kuru nosūtītu augstākstāvošai vadībai ( Bauskas novada domei) un arī Pateretāju tiesību aizsardzības birojam, par darba izpildes kvalitāti un attieksmi pret darba pienākumiem .

  16
 8. Cerams, ka drīz tiks izsludināta pieteikšanās uz vakanci, kas radīsies, pašvaldības vadībai reaģējot uz darbinieces bezdarbību. Kaut kas prātam neaptverams! Kā pašai nav kauna?!!!!!

  23
 9. Ja ir runa par mājas, teritorijas, inženiertīklu projektu, tad no likuma viedokļa visas ar projektu saistītās darbības ir jāveic tikai būvvaldē.
  Cik zināms, Eglinska nestrādā būvvaldē. Vai būvvalde nosūtīja sava pakalpojuma saņēmēju pie Eglinskas…
  Būvvaldes tiesības, pienākumi, atbildība, starp citu, ir diezgan smalki reglamentēti.
  Ja ir runa par mutisku sarunāšanu, tad tādai attiecībā uz projektēšanu un būvniecību nav nekāda juridiska spēka.
  Ja netic, var pajautāt būvinspektoram.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.