Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Citiem pagastiem ir kultūras nami un estrādes, bet Codes pagasts palicis bešā

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē 19. oktobrī deputātiem būs jālemj par zemesgabala maiņu Codes pagasta teritorijā. Praktiski Codes ciema centrā plānots iegūt zemesgabalu, uz kura domā būvēt skatuvi un attīstīt pagasta kultūras dzīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par plānoto nekustamā īpašuma maiņu izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē 11. oktobrī informēja Mežotnes pagasta nodaļas vadītājs Zigurds Kalējs. «Dacei Šķiliņai radās ideja, ka nepieciešama vieta, kur attīstīt kultūras un sporta dzīvi Codes pagasta teritorijā. Līdz šim to darīja uz zemesgabala ciema malā, kur ir skatuve un zemes laukums,» informēja Z. Kalējs. Viņš pastāstīja, ka uzrunāts zemes īpašnieks, kura zemesgabals atrodas pie skolas, blakus pagasta nodaļas ēkai. Atrasts īpašums, ko plānots samainīt, atrodas Bauskas pievārtē, pretim degvielas stacijai.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks atzina, ka zemesgabals ir interesants tajā ziņā, ka atrodas blakus Pirmā pasaules kara karavīru brāļu kapiem. «Vajadzētu šo vietu padarīt pieejamu. Tas ir bruņnieciskuma jeb cieņas izrādīšanas piemērs pret kritušiem pretiniekiem. Tur vācieši apglabāja kritušos krievu karavīrus, kas aizstāvēja Bausku. Kopā 440 kritušie, kuriem uzlikti pareizticīgo krusti vācu valodā, ļoti solīdi un korekti uzraksti. No pretējās puses tādu gājienu nebija,» stāstīja A. Ābelnieks. Viņš norādīja, ka Bauskas apkārtnē bija daudz vācu Brāļu kapu, bet padomju okupācijas laikā visus nopostīja, kas nozīmē, ka šīs vietas vairs nav zināmas.

Deputātu Mārtiņu Cimermani uztrauca, vai šis zemesgabals neskar plānoto Bauskas apvedceļu, kas nozīmētu, ka nākotnē daļu zemes iznāktu zaudēt. Konkrētas atbildes uz šo jautājumu nebija. «Apvedceļš jāizbūvē līdz 2030. gadam, pretējā gadījumā būs Eiropas Savienības sankcijas. Vitenberga vadībā «mājas darbs» ir izpildīts, tas iestrēdzis Finanšu ministrijā. Cerams, ka jaunais ministrs respektēs iepriekš izstrādāto,» pauda R. Ābelnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt deputātu Juri Krievu interesēja, vai arī apkārtējie iedzīvotāji ir piekrituši, ka viņiem tagad blakus būs vieta zaļumballēm. «Mums Iecavā estrāde nav centrā, un vienalga ir sūdzības, ka traucē cilvēkiem,» uzsvēra J. Krievs. Z. Kalējs solīja noskaidrot iedzīvotāju viedokli.

«Jautājums ir sens un aktuāls. Esam daudz par to runājuši. Ik pa laikam mēģinājuši virzīties uz to, ka kaut kas varētu Codē tapt. Amatiermākslas kolektīvi gaida, ka Codē būs kaut kas,» pauda deputāts Jānis Dūmiņš. Z. Kalējs informēja, ka pagasta teritorijā ir pieci amatieru kolektīvi. «Citiem pagastiem ir kultūras nami un estrādes, Codes pagastam nekā tamlīdzīga nav. Domāju, ka vajadzētu atbalstīt,» atzina R. Ābelnieks.

Deputātu vairākums lēmumprojektu virzīja uz finanšu komitejas sēdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Paga,paga. Ar janvāri tak apvienošot pagastus-Mežotni ar Codi.Mežotnē tak ir klubs Strēlniekā, no Codes nieka 7 km. Lai tik brauc un mēģina, vietējie arī varēs pievienoties.

  28
  6
 2. Savu nepatiku pret drosmīgu tautu, kas cīnās pret tevis dievinātajiem bandītiem, varbūt, vari iebāzt sev vien zināmā vietā, nevis piepļūtīt te telpu ar savu naidu zem katra raksta!

  9
  8
 3. Iedzīvotājam:
  Daudzas Bauskas novada pagastu kultūras iestādes atrodas tuvu Bauskai, pat tuvāk nekā 7 km, tad jau nekur nevajag kultūras iestādes

  1
  1
 4. par Jauncodes klubu jā, žel, tur tik skaistas balles bij un gada atskaišu saieti,., diez kas tur darās tais telpās iekspusē, laikam viss jau sabrucis,., uz tā lēzenā jumta jau kolchoza laikaa krājās ūdeņi un kantora telpās bezmaz pa sienām tecēja., kur nu pēc šiem gadu desmitiem,., katrā ziņā, žēl,.,

 5. Codes pagastā ir klubs,Draudzības ielā1,tas ir privatizēts par kolhoznieku pajām 2 ģimeņu. Var nākt ciemos un apskatīt! Visus gadus tiek uzturēts,remontēts,saglabāta zāle un pat kino! Nav bijusi interese no pagasta par sadarbību! Pirmajos gados paši uzņēmāmies pasākumu rīkošanu.

  3
  1
 6. To ?
  Jauncodes klubs bija kolhoza īpašums un kolhozam “beidzoties” tika lemts arī šo īpašumu atdot privatizēšanai. To lēma kolhoza valde. Liela daļa šo cilvēku jau viņsaulē. Par mirušiem vai nu labu, vai neko. …

 7. Tātad klubs varētu strādāt, bet pašvaldībai tas neinteresē? Nesanāk izdevīgas darbavietas un nevar remontēt par miljoniem? Pašvaldībai ir ideja alusfabriku diži pārbūvēt par kultūras iestādi, kāpēc viņiem nepatīk specializēta kultūras iestāde- Jauncodes klubs, kas esot normālā stāvoklī? Alusfabrika noteikti nav būvēta kā kultūras iestāde, tātad nepieciešamo miljonu skaits būs stipri liels, kas varbūt ir galvenais intereses iemesls.

  2
  1
 8. pilnibaa piekritu jautajumam, Divaini , ka pagasts nesadarbojas, un te sukstaas , ka redz Code palikusi bez maz bez kultuuras. un te bez maz uz paplates kaa konča tie piedavata eka sadarbibai! vaig tik buut gribeešanai, vieta laba, pilseta ar roku sasniedzama, kur problema!?? apbrīnojami,,,…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.