Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Covid-19” situācija mūspusē normas robežās; tirdzniecībā, ražošanā un pakalpojumu sniegšanā darbinieku pietiek

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdienas, 1. februāra, valdības sēdē pauda, ka pašlaik «Covid-19» omikrona paveids izraisījis ļoti lielu saslimšanu, kas savukārt ir izaicinājums sistēmām, tomēr pašlaik tas nerada lielu slodzi slimnīcām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aculiecinieka foto.

«Bauskas Dzīve» skaidroja, kā saslimšana ietekmējusi darbu Bauskas novada veikalos un dažiem citiem pakalpojumu sniedzējiem. ««Latvijas Pasta» Bauskas un Iecavas nodaļā ir salīdzinoši labāka situācija, jo Bauskas novadā trūkst «tikai» trīs darbinieku un uz laiku slēgta Skaistkalnes pasta nodaļa, kas, plānots, darbu atsāks 3. februārī. Bet jāņem vērā, ka situācija ir ļoti svārstīga, un šie rādītāji var dienas laikā mainīties,» par darbinieku slimošanu un pasta pakalpojumu sniegšanas iespējām informē Gundega Vārpa, VAS «Latvijas Pasts» Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja.

Apzinīgi darbinieki

Savukārt Mirdza Brazovska, Bauskas slimnīcas vadītāja, piektdien, 28. janvārī, pauda: «Pašlaik ciešami – divi darbinieki slimi. Tiekam galā, spējam nodrošināt medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem, bet jebkuru mirkli tas var mainīties.»

Nepārtraukta aprūpe nepieciešama dzīvniekiem un putniem. Kā sokas a/s «Balticovo» Iecavā? «Arī «Balticovo», līdzīgi kā citos uzņēmumos, ir izaicinājums nodrošināt nepārtraukto ražošanas procesu «Covid-19» izplatības apstākļos. Esam izstrādājuši iekšējos rīcības noteikumus saslimšanas un kontaktpersonu gadījumā un tos stingri ievērojam, lai maksimāli pasargātu darbiniekus un uzņēmumu kopumā. Noteikumu ievērošana palīdz mums nodrošināt nepārtraukto ražošanas procesu. Pašlaik noteikti varam teikt, ka saslimšanas gadījumu īpatsvars uzņēmumā nav liels, ir gadījumi dažādās struktūrvienībās, kur, rīkojoties pēc noteikumiem, mēģinām apturēt vīrusa izplatību. Paldies mūsu darbiniekiem, kuri ievēro noteikumus un patiesi ir apzinīgi!» situāciju uzņēmumā komentē «Balticovo» personāla direktore Līga Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāda situācija ir lielveikalos Bauskā? Gundega Kirilka, «Rimi Latvia» personāla vadītāja, stāsta, ka «pašlaik Bauskas «Rimi» veikalos un arī citur Latvijā personāla situācija attiecībā uz «Covid» saslimšanu ir gana stabila».

«Tiesa, pēdējās nedēļas laikā darbinieku vidū Latvijā kopumā redzam izteiktu kāpumu slimības lapu skaitā, kad vecāki biežāk pieskata bērnus, kuri ir saslimuši vai arī atrodas karantīnā. To, visticamāk, varam saistīt arī ar kopējo saslimušo skaita pieaugumu Latvijā, taču mēs spējam pietiekami operatīvi mobilizēt savus iekšējos resursus un nodrošināt pilnvērtīgu «Rimi» veikalu darbību,» skaidro G. Kirilka.

Regulāri antigēnu testi

Arī Bauskas novada veikalos «top!» situācija pašlaik ir kontrolējama, apliecina Ilze Priedīte, valdes locekle un mārketinga direktore. «Protams, ik pa laikam kāds darbinieks izņem slimības lapu, taču kopumā situācija ir normas robežās. Darbs rit bez aizķeršanās, un papildu darbinieki minēto iemeslu dēļ nav jāpiesaista,» stāsta I. Priedīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par situāciju lielveikalos «Maxima» informē Liene Dupate-Ugule, «Maxima Latvija» komunikācijas vadītāja: «Lai rūpētos par mūsu darbinieku, kā arī klientu veselību pandēmijas apstākļos esam ieviesuši vairāk nekā 40 dažādas iniciatīvas gan «Maximas» veikalu, gan darbinieku telpās. «Maxima Latvija» regulāri saviem darbiniekiem nodrošina bezmaksas antigēna testu veikšanu divas reizes nedēļā, un papildus šādai standarta kārtībai izmantojam iespēju testēt darbiniekus katru dienu septiņas dienas pēc kārtas, ja darbinieks ir bijis kontaktpersona. Mūsu piesardzības pasākumi rezultējas ar panākumiem – pašlaik starp Bauskas veikalos strādājošajiem darbiniekiem nav reģistrēts neviens pozitīvs «Covid-19» gadījums, tādējādi veikali turpina darbu ierastajā režīmā, cītīgi sekojot līdzi personāla veselības stāvoklim un ievērojot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Paralēli rūpīgi sekojam līdzi personāla situācijai visos «Maxima Latvija» veikalos, birojā un loģistikas centros. Rūpējoties par nepārtrauktu preču pieejamību, esam izstrādājuši arī vairākus rīcības plānus, ko īstenosim, tiklīdz būs tāda nepieciešamība, kas ir atkarīga no saslimstības rādītājiem valstī.»

Visbiežāk slimo tirdzniecībā, valsts pārvaldē un aizsardzībā strādājošie

No 1.janvāra līdz 23.janvārim ar Covid-19 visbiežāk slimoja tirdzniecībā, valsts pārvaldē un aizsardzībā strādājošie, kā arī apstrādes rūpniecībā nodarbinātie, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp saslimušajiem attiecīgajā periodā bija nedaudz vairāk kā 6000 tirdzniecībā strādājošo, apmēram 5000 valsts pārvaldē un aizsardzībā nodarbināto, kā arī nepilni 4000 apstrādes rūpniecībā strādājošo.

Vienlaikus minētajā laika periodā lielākais ar Covid-19 saslimušo īpatsvars bija finanšu un apdrošināšanas pakalpojumu nozarē – šajā nozarē ar Covid-19 janvārī slimoja 5,3% no nozarē strādājošajiem, kamēr izglītībā un arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā – 4,3%. 

Nedaudz mazāks saslimušo īpatsvars bija veselībā un sociālajā aprūpē, kur ar Covid-19 slimoja 3,9% no nozarē strādājošajiem, tāpat izmitināšanas un ēdināšanas nozarē šajā periodā slimoja 3,9% strādājošo, kā arī šāds ar Covid-19 slimojošo īpatsvars bija profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē.

Mākslas, izklaides un atpūtas nozarē minētajā laikā ar Covid-19 slimoja 3,8% no nozarē strādājošajiem, tirdzniecībā – 3,6%, lauksaimniecībā un mežsaimniecībā – 3,4%, valsts pārvaldē un aizsardzībā – 3,4%, administratīvo un apkalpojošo dienestu nozarē – 3,4%, nekustamo īpašumu nozarē – 3,3%, transporta un uzglabāšanas nozarē – 2,9%, savukārt apstrādes rūpniecībā un arī būvniecībā – 2,8%.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. par Bauskas novadu tā “bēdīgā statistika” redzama BDZ iknedēļas apkopojuma par mirušajiem novada iedzīvotājiem. Tā, ja pat aplūkojam vairāku gadu garumā, maz mainījusies un Covid SARS- 19 ietekme nav redzama, nav to mirušo šajā antivakseru valstī nav tik, lai sensacionāli ziņotu, ka mirst tā, ka nespēj dedzināt….

    6
    3
  2. vien, kādēļ, kā rakstā pausts, visbiežāk slimo tirdzniecības darbinieki, valsts pārvaldē strādājošie un valsts aizsardzības dienestā esošie, obligāti nopotējamie, bez sertifikāta pie darba nepielaižamie? Pie tam vajadzētu ņemt vērā, ka valsts pārvalde un pašvaldības ilgu laiku un vēl tagad darbu veic attālināti

    7
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.