Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Covid-19» skāris septiņas Bauskas novada skolas

Bauskas novadā karantīna saslimšanas ar «Covid-19» dēļ noteikta septiņu skolu vienpadsmit klasēm un vienai pirmsskolas grupiņai, informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopotā informācija liecina, ka attālinātais mācību process šonedēļ ir spēkā piecām klasēm Bauskas Valsts ģimnāzijā,  trijām klasēm  Bauskas 2. vidusskolā, divām Iecavas pamatskolā, pa vienai klašu grupai  Uzvaras un Bauskas pilsētas pamatskolā, Vecumnieku vidusskolā un Pamūšas speciālajā pamatskolā. Karantīnā atrodas arī viena Pamūšas speciālās internātskolas pirmsskolas grupiņa.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inita Nagņibeda pastāstīja, ka epidemioloģisko  drošības apsvērumu dēļ līdz 18. janvārim trijās vienpadsmitajās, vienā trešajā un vienā desmitajā klasē izglītības process tiks organizēts attālināti.

«Lielākā daļa vidusskolēnu ir potējušies pret jauno kaiti, citiem sertifikāts iegūts pēc izslimošanas. Klātienes procesa nodrošināšanai pret «Covid-19» vakcinēti vai pārslimojuši darbinieki, kā arī izglītības iestāžu izglītojamie pēc kontakta ar «Covid-19» inficētu personu var neievērot karantīnu, taču šoreiz, izvērtējot apstākļus un pieņemot, ka draudi ir aktuāli, tika izlemts šonedēļ pārtraukt mācības klātienē,» skaidro I. Nagņibeda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzsvēra, ka ģimnāzijā stingri tiek ievēroti epidemioloģiskās drošības noteikumi, situācija tiek kontrolēta, taču skola nevar būt atbildīga par to, kas notiek ārpus izglītības iestādes. Tā tomēr esot pašu ģimeņu un visas sabiedrības atbildība, uzskata I. Nagņibeda un atzīst, ka nenoliedzami pandēmijas laiks ir liels izaicinājums, tas nesis ievērojamu pieredzi mācību procesa digitalizācijā. Izglītības norises pārmaiņām pielāgojušās abas puses – gan skolēni, gan skolotāji.

«Esam ieviesuši arī hibrīda modeli, kad mācības vienlaikus tiek nodrošinātas gan tiem klases skolēniem, kas ir klātienē, gan tiem, kuri atrodas mājas karantīnā. Ar interaktīvās tāfeles palīdzību skolotāji, atrodoties klases telpā, var vienlaicīgi vadīt stundu gan uz vietas, gan tiešsaistē, saglabājot kontaktu ar visiem izglītojamajiem. Daudz ko jaunu esam iemācījušies,» sacīja I. Nagņibeda piebilstot, ka bažījas izteikt prognozes, kad pandēmijai varētu tikt pielikts punkts.

Foto: www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Labi, ka attālināti notiek, tai pat laikā citā skolā klasē ir saslimušie, tie bērni paliek mājās ,bet pārējiem bērniem jāiet uz skolu. Jo negrib mācīt attālināti.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.